723
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń60 tys.
  • Odpowiedzi101
  • Ocen na +60
723 ppt ?

Co stosować na kleszcze i komary? (102)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Co stosować na kleszcze i komary?

Napisał(a): ~cherrylady -

Cześć!
Przez to, że mamy coraz krótsze zimy jest niestety bardzo duży wysyp kleszczy. Swojego psa zabezpieczyłam u weterynarza tabletką, ale to nie chroni przed ugryzieniem.. Dopiero gdy kleszcz ugryzie psa i wypije jego krew to zatruwa się i usycha. Zastanawiam się jak zabezpieczyć też siebie przed kleszczami.. Czytałam o herbatce z czystka, która powoduje że zmienia się nasz zapach na nieprzyjemny dla kleszczy a nawet komarów. Czystek można także podawać do karmy czworonogom. Stosowaliście kiedyś tą metodę? Po jakim czasie picia takiej herbaty zadziała? A może macie jakieś skuteczniejsze metody na kleszcze i komary? Podzielcie się nimi w komentarzach :)
INTERIA.PL

Reklama

Re: Co stosować na kleszcze i komary?

Napisał(a): ~ptok -

~Obserwator Boreliozę można łatwo wyleczyć dużymi dawkami wit C, ale o tym głośno się nie mówi bo grzech przeciw farmacji
Ale tylko tą lewoskrętną od tego szarlatana. Takiej witaminy jeszcze koncerny farmaceutyczne nie odkryły tylko ten geniusz potrafi. Po za tym pomaga na porost włosów, potencję i katar, a leczy koklusz i jąkanie.

Reklama

Napisał(a): bmwd -

~ptok
~Obserwator Boreliozę można łatwo wyleczyć dużymi dawkami wit C, ale o tym głośno się nie mówi bo grzech przeciw farmacji
Ale tylko tą lewoskrętną od tego szarlatana. Takiej witaminy jeszcze koncerny farmaceutyczne nie odkryły tylko ten geniusz potrafi. Po za tym pomaga na porost włosów, potencję i katar, a leczy koklusz i jąkanie.
Nie ma innej witaminy C ; zawsze jest prawoskrętna ;

Reklama

Napisał(a): ~Henryk -

bmwd
~ptok
Nie ma innej witaminy C ; zawsze jest prawoskrętna ;
Co taka tę pota robi na tym świecie?

Napisał(a): Albert -

Kiedyś na jesień paliło się opadłe liście, a na wiosnę wypalało trawy i żadnych kleszczy nie było. Ale teraz ekoterroryzm i zabronili, bo to źle wpływa na środowisko. No szkoda, że australijski busz zapala się od uderzenia pioruna, a później odrasta jeszcze bujniejszy i bardziej soczysty. I tam jakoś nikomu to nie przeszkadza.

Napisał(a): ~gaja1 -

Czystek piję już 5 lat , raz dziennie. Przerwy robię w okresie zimowym . A zaczęłam tylko dlatego jak przeczytałam o tych kleszczach i komarach . Jak na razie mnie pomaga. Pamiętam że zaczęłam pić na początku sierpnia. Po dwóch tygodniach już mnie tak komary nie "goniły ", jak przedtem. Spróbuj, to ci nie zaszkodzi, a pomóc może. :)) Powodzenia.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Co stosować na kleszcze i komary?