25
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +0
25 ppt ?

co zakwasza organizm? (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

co zakwasza organizm?

Napisał(a): ~Ania -

Ciągle się mówi o zakwaszeniu organizmu, odkwaszaniu organizmu itp., że to niby ma pomóc w byciu zdrowym... Ale tak właściwie to co zakwasza organizm? A precyzyjniej co najbardziej zakwasza organizm, bo zaraz się okaże, że praktycznie wszystko...A może jednak nie tylko co zakwasza organizm a co odkwasza także się znajdzie? Nie chciałabym czegoś przegapić. Jeśli wiecie, co zakwasza organizm, to piszcie proszę :)
INTERIA.PL

Re: co zakwasza organizm?

Napisał(a): ~Obserwator -

Przede wszystkim zakwasza organizm nie zbilansowana dieta, czyli sposób odżywiania z przewaga mięsa i gotowanych warzyw.

Prowadzi to do uszkodzenia nabłonka wyściełającego przewód pokarmowy, pojawiają się mikropęknięcia i różne bakterie jakie zjadamy w żywnością mają dostęp do wnętrza organizmu przez te mikropęknięcia

Wywołują stany zapalne w różnych częściach ciała i zaczynamy chorowac.

Jedz więcej surowych warzyw, np. seler naciowy, czerwone buraki starte na surówkę, natkę pietruszki ogranicz cukier do minimum.

Radykalnie działa na zakwaszony organizm i wyrównanie pH picie sody oczyszczonej z wodą.

Reklama

Reklama

Reklama

Re: co zakwasza organizm?

Napisał(a): Lee1 -

"Zakwaszenie" to kolejna wydumana choroba, pH organizmu jest stałe / ok. 7,35/ i dieta ma niewielki wpływ na jego zmiany. Do zmian pH dochodzi w wyniku chorób metabolicznych, jak kwasica, a o tym chyba już byś wiedziała. Ale zawsze można stosować zdrowsza dietę, nazywaną "odkwaszającą", czyli więcej warzyw i owoców.
Tu masz dokładniej:https://ncez.pl/abc-zywienia-/fakty-i-mity/zakwaszenie-organizmu---prawda-czy-mit-


« Wróć do tematów
Do góry strony: co zakwasza organizm?