97
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi32
  • Ocen na +0
97 ppt ?

Co zrobić szybko na obiad??? (33)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Co zrobić szybko na obiad???

Napisał(a): Gość -

1Ugotuj ryz. na patelni przesmaz cebulke, czosnek, pomidorki, papryke, pieczarki, wrzuc troszke kielbasy, albo pokrojona w ksotke piers kurczaka, dopraw do smaku jak lubisz. wymieszaj potem z ryzem. W pol godziny masz smaczny , pozywny obiad.Mozna tez ten sos podac do ugotowanego makaronu.
2. Ugotowany ryz, odrobina masla, wsyp starte jablka , im wiecej tym lepsze, posłodz, nasyp cynamonu i piecz z pol godzinki. Zrob sos ze smietany z cukrem. Polej upieczony ryz z jablkami i posyp jeszcze cynamonem.
3. oddzielnie ugotuj makaron spaghetti. Oddzielnie w garnku, nalej troche oliwy i troche wody, przesmaz czosnek icebule, dodaj przeciez pomidory, kostke rosołową, zioła prowansalskie, jak sie przesmazy razem, jak masz ddoaj troche kielbasy, albo mieso mielone. Dosol, dopieprz, zagesc moka zeimniaczana wymieszana z odrobina zimnje wody. Wsyp do sosu makaron, wymieszaj pozadnie i nasyp do tego duzo startego zoltego sera. wymieszaj, zjedz.
4. Zrob ciatso drodzowe - 2 jajka, pol paczki drozdzy rozpusc a 0,5 l cieplego mleka z dodatkiem cukru, 2 szklanki maki, pol paczki rozpuszczonego , cieplego masla. zagniec ciasto. Na kuchence postaw duzy garnek z woda , na nim rondel metalowy , albo uzyj parowara jesli masz. Scianki dno posmaruj olejem. Z ciasta lep kulki i kladz kolo siebie na rondlu, lub w parowarze (jak przypilnujesz zeb yspody byly bardzij "omaczone" nie papmpuchy ni ebede przywierac ), gdy urosna , wyloz na talerz. Sos dowolny - sa dobre chocby z sosem ze semiatny i cukru, ale mozna tez zrobic sos jak do ryzu. A juz przebojem jest sos pieczarkowy - najprostsza forma: pokroj pieczarki, przegotu jje do miekkosci, z cebulka, czsonkiem i ziomai prowansalskimi ( sa fajne, bo to mieszanka wielu roznych ziol), dla polepszenia smaku, mozna dodac sos z papierka) , jak masz to troche kielbsay, albo mielonego. Zagesc maka ziemniaczana, zeby sos nie byl wodnisty.
5. Najprostsze i najszybsze, ugotuj makaraon, wymieszaj ze smietana i cukrem.
6. d makaronu, ryzu , papuchow mozesz dodoac wac rozne sosy, ostatanio zrobilam najprostszy jaki mogl byc , z upieczonej , ze przesamzona cebula cukinni. Dopraw sola, pieprzem. Zasyo żółtym serem. Takie sosy mozna jesc do wszytskiego.
&. Ugotowanie dobrej zupy, to tez nie problem. Ugotuj rosoł, podaj z makaronem. Pomidorowa tez nie gotuje sie szczegolnie dlugo. D ozup warzywbch trzeba troche sie naobierac warzyw, ale tez nie sa przeciez szczegolnie skomplikowane i czasochlonne.
Mam wiecej przepisow, z ktoryc hkorzystam , ale nie mam juz czasu, zeb ynapisac wiecej, poszukaj na forach kucharksich. Korzystam czesto, zwlaszcza ze przeposi da komentoweane i ja kczlowiek chce sprobowac czegos nowego, to ci, ktorz juz wykorzystali przepis wiedza, czy warto sie za to brac i jak mozna ewentualnie ciekawie zmodyfikowac,
Pozdrawiam.
Ja kupuje sos do makaronu i w kilka minut obiad gotowy. Oczywiście nie jakiś tam byle jaki tylko konkretny i wypróbowany, np primo gusto. Ten smak jest rewelacyjny i co najważniejsze zrobiiony z naturalnych składników. Mojej rodzinie zawsze smakuje:-)
INTERIA.PL

Re: Co zrobić szybko na obiad???

Napisał(a): Gość -

fiszek jak ma być na szybko to ja zawsze jakiś makaron robię, wystarczy wrzucić makaron niech się gotuje, plus jakiś sos i już jest. Ale jak szukasz pomysłu na to, co ugotować na obiad to też możesz zajrzeć tutajhttps://www.f(...)7177144 fajne, dość proste przepisy a dania smaczne
No ale nie chcesz mi powiedzieć, że wszystko jedno jaki makaron i jaki sos. W ten sposób to można odstraszyć dzieci od jedzenia. Makaron ma być dobry, a sos z naturalnych składników i bez konserwantów.

Reklama

« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • co mozna szybo ugotowac
  • co mozna ugotowac na szybkiego
  • co na obiad szybko forum
  • co mozna ugotowac szybko
  • co zrobic w czwartek na obiad
  • co zjeść na obiad na szybko
  • co zrobić na obiad forum
  • co szybko ugotować
Do góry strony: Co zrobić szybko na obiad???