Odpowiadasz na:
co zrobić z łuszczycą? :(

martawolanska
Temat dodał(a):
martawolanska -
Witam. Ponad trzy lata temu zdiagnozowano u mnie łuszczycę :( choroba nie jest u mnie bardzo nasilona - łuszczące się plamy na łokciach i kolanach mają może z 3cm średnicy. Uważam jednak że choroba jest dosyć uciążliwa - nieładnie wygląda, dlatego często podczas wysypów siedzę w domu, zamiast wyjść ze znajomymi na miasto, bo poprostu się wstydziłam. Bardzo ciężko jest się pozbyć objawów, niestety nie ma złotego środka a wiem że nie można tego w pełni wyleczyć... Moje dotychczasowe próby pozbycia się objawów, dawały efekty ale niestety tylko chwilowe. Po pewnym czasie tzw remisji choroby wszystko wracało ze zdwojoną siłą, aż boję się co będzie dalej... Do tej pory leczyłam się głównie domowymi sposobami, czytałam jednak że dobre efekty daje leczenie sterydowe ale podobno komplikacje i skótki uboczne mogą być bardzo poważne... Jeśli są czytają to osoby, które podobnie jak ja mają już za sobą to co ja przechodzę teraz będę wdzięczna za wszelkie rady być może wasze sposoby sprawdzą się także u mnie.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: co zrobić z łuszczycą? :(

Napisał(a): gość -

Bzdura! Łuszczycy nie powodują bakterie!

Reklama

Re: co zrobić z łuszczycą? :(

Napisał(a): gość -

Proponuję srebro koloidalne o stężeniu 200 ppm

Re: co zrobić z łuszczycą? :(

Napisał(a): gość -

Moja siostra ma łuszczyce na nogach i łokciach od ponad 10 lat. Żadne maści nie pomagały. Kiedyś przeczytałam kilka opinii różnych osób że po wakacjach w Grecji albo bardzo im się ograniczył łuszczyca albo zniknęła całkiem. Nie wierzyłam. Poleciałyśmy z siostra typowo na wakacje do Grecji, w ogóle nie brałyśmy pod uwagę że to może pomóc na łuszczyce i nie z tego powodu pojechałysmy a tu szok. Już podczas pobytu zmiany zaczęły lepiej wyglądać, gdy wróciłyśmy do PL zmiany zaczęły się cofać i zniknęło chyba z 90%. Stan taki utrzymywał się przez rok, po roku znowu poleciałyśmy do Grecji jeszcze bardziej na południe. Po tym pobycie zniknęły wszystkie zmiany i stan taki utrzymuje się już 2 lata. Łuszczyca ewidentnie nie lubi bardzo słonej wody morskiej. Kto ma możliwość finansową to proszę spróbować wybrać się do Grecji, Egiptu itp podczas pierwszego pobytu dużo korzystałyśmy też z kąpieli w siarkowych zatokach- może to też miało wpływ? Siostra żadnych leków ani maści nie stosuje.

Reklama