602
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń31 tys.
  • Odpowiedzi291
  • Ocen na +0
602 ppt ?

co zrobić z łuszczycą? :( (292)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: co zrobić z łuszczycą? :(

Napisał(a): gość -

Witam! walczę z łuszczycą od 15 lat. Kiedy obsypało mie po raz pierwszy byłam młodą dziewczyną. Trafiłam do szpitala, gdzie leczenie trwało miesiąc i w dniu wypisu nie miałam na ciele nawet najmniejszej plamki, ale po roku łuszczyca powróciła znowu i do tej pory nie potrafię się jej pozbyć. Byłam u kilku dermatologów stosując różnego rodzaju maści, które pomagały tylko na krótki czas...Najdziewniejsze jednak jest to, że łuszczyca samoistnie znikała kiedy byłam w ciąży. Mam troje dzieci i za każdym razem przez całe dziewięć miesięcy, a później w trakcie karmienia piersią nie miałam na ciele śladu. Do tej pory nie wiem co miało na to wpływ.
INTERIA.PL

Witam serdecznie,

Piszę pracę licencjacką na temat "Pielęgnacja skóry łuszczycowej w gabinecie kosmetycznym". Zwracam się z uprzejmą prośbą do osób cierpiących na tę chorobę, o wypełnienie krótkiej anonimowej ankiety. Dotyczy ona również osób, które do gabinetów nie uczęszczają w ogóle, lub korzystają z usług kosmetycznych ale nie z powodu choroby.

Potrzebuję co najmniej 50 wiarygodnych ankiet, dlatego proszę o przesłanie na mój adres e-mail katarzyna0914@gmail.com swojego adresu (lub podanie go tutaj), abym mogła odesłać stronę internetową z ankietą.
Nie mogę podać jej tutaj bezpośrednio, ponieważ nie chciałabym, aby ktoś niezainteresowany wypełnił ankietę dla żartu.

Każda uprzejma osoba, która poświęci chwilę na zaznaczenie odpowiedzi, udostępni mi źródło cennych danych, pozwalających napisać pracę, dlatego z góry gorąco dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam,
Katarzyna

Reklama

Ja nie dość że mam łuszczycę to jeszcze do tego bielactwo. Okropnie się z tym żyje. Praktycznie izoluję się od ludzi bo się wstydzę. Najgorzej miałam po ciąży, bo przed ciążą nie było aż tak źle. Na łuszczycę pomagają mi , o ile mam czas, naświetlania lampą uvb 311nm. Ale na to muszę mieć czas a przy dzieciach ciężko z tym. Lampę zakupiłam na allegro. Jest to na razie najszybszy i najskuteczniejszy sposób pozbywania się łuszczycy jaki dotąd sprawdziłam. Kilka razy po kilka minut jakieś 2 razy w tygodniu i plamy znikają. Tylko z tym czasem jest najgorzej. Do tego opalanie na słońcu.

Mam łuszczycę od lat, trzeba nauczyć się z nią żyć. W lekarzy nie wierzę, cóż oni mogą poradzić zapisują maści ze sterydami i tyle. Każdy musi wypracować sobie sam sposób na walkę z tą chorobą. Ja przede wszystkim zacząłem używać kosmetyki naturalne do pielęgnacji ciała, jak najmniej chemii, ciało smaruję po kąpieli czystym masłem shea, szampony naturalne syryjskie na mydle i oleju laurowym lub rosyjskie, ewentualnie pojawiła się ostatnio super seria kosmetyków naturalnych z Bułgarii na olejach, masłach, BIO ekstraktach (DeBa BIO Vital), niestety trudno dostać te kosmetyki, to jakaś nowość, są w sklepie z kosmetykami naturalnymi w którym się zaopatruję. Oczywiście od czasu do czasu używam maści ze sterydami ale raczej punktowo, słońce to podstawa, dla mnie też ewentualnie solarium, jak jest ciepło to znikają paskudne krosty :)

Reklama

Łuszczyca
Między innymi doradzają Ci - Stres, stany zapalne w organizmie, ja bym się skłaniał do złego funkcjonowania przewodu pokarmowego zwłaszcza wątroby, uzupełnij mikroelementy ( nie wykluczony brak)...pij zioła na poprawienie przemiany materii m. i. sok z brzozy ! Hej. To też nie jest złe o ile uzupełnisz mikroelementy NIE Z APTEKI
Autorko!!! Piszesz Bardzo ciężko jest się pozbyć objawów. Dokąd będziesz łagodzić objawy, będziesz mieć ciągłe nawroty jak z każdą chorobą, inaczej skutkiem nazywanym chorobą. Piszesz - niestety nie ma złotego środka a wiem że nie można tego w pełni wyleczyć. Ty nie leczysz tylko łagodzisz objaw. Kiedy zaczniesz oczyszczać swój organizm z tej trucizny, która z Ciebie wysysa TWOJA SKÓRA poznasz ten złoty środek. Piszesz-dotychczasowe próby pozbycia się objawów dawały efekty ale niestety tylko chwilowe. I to jest prawda, bo na chwilę pomogłaś SKÓRZE w jej ciężkiej pracy, ale tylko na chwilę. I tak jak piszesz dalej. Po pewnym czasie tzw remisji choroby wszystko wracało ze zdwojoną siłą, aż boję się co będzie dalej. I masz się czego bać. Piszesz dalej - czytałam jednak że dobre efekty daje leczenie sterydowe ale podobno komplikacje i skutki uboczne mogą być bardzo poważne. I to jest prawda. Żadne leczenie które ma skutki uboczne nie jest dobre. Uznajesz zdanie profesora o którym wspominasz. Profesor jednej z nich mówił że częstą przyczyną łuszczycy są lekarstwa na wysoki cholesterol. Czy tylko? Jedną z rad uzyskałaś Taką. Ucinała kawałek gałązki i tym świeżym sokiem nacierała chore miejsca. To działało ale były nawroty i znowu aloes. Po paru latach nie było nawrotów. Ten sposób jak bardzo z wielu naturalnych metod skórę wygoił na dłuższy czas. Doradzają - Trzymać dietę nisko-tłuszczową. Nie chodzi tu ani o dietę nisko ani wysoko tłuszczową, tylko o prawidłową według anatomii organizmu. Tyrystor0 zakazuje jeść surowe owoce i pisze -o zgrozo -Tak o grozo. Czy on próbował jeść ich prawidłowo? Ja proponuję ci Dąbrowę Górniczą (...). Tam należy się umówić na telefon. Powodzenia

Reklama

Wypróbujcie KARTALIN jest to rosyjska maść. Znajoma miała naprawdę duży wysyp plam łuszczycowych na ciele i na rękach, po zastosowaniu tej maści plamy zniknęy!!!!!!!!!!!!!!!!
w miejscach gdzie była łuszczyca skra jest gadka i wygojona , tylko trochę ciemniejsza, wyglada jak plamy po nierównym opaleniu. Znajoma próbowała wszystkiego , to naprawdę jej pomogło. maści szukajcie po sklepach zielarskich jak również na allegro. Mam nadzieję że komuś tym komentarzem pomogę.pozdrawiam

Mój brat dostał łuszczycy. Poradziliśmy sobie z nią smarując miejscowo chore miejsca ziołami szwedzkimi (zrób sam na spirytusie, oryginalne zioła szwedzkie kupisz na necie). Co dziwne brat pił dużo coca coli i chyba to było powodem tej choroby bo po odstawieniu jej łuszczyca zanikła.

Istnieje w sieci jeszcze takie forum jak daymynews.pl gdzie wypowiada się dużo osób, więc wydaje mi się, że na pewno znajdą się tam osoby, które walczyły z łuszczycą, więc będą mogli Wam poradzić jak sobie z tym radzili.

łuszczyca jet bardzo często mylona z atopowym zapaleniem skóry u mnie zdiagnozowano łuszczycę natomiast po " zaleczeniu " całego ciała pojawia się co jakiś czas na twarzy gdzie jest to związane ze stresem i nieodpowiednią dietą. wszystko co jesz co organizm nie przejmuje wychodzi na zewnątrz. dermatolog dr obałek zaleczył ciało natomiast tak jak mówię na buzi wyskakuje czasami. chodziłam do niego na lampy i pomogło natomiast na twarz stosuje belosalic jest ogółem do skóry głowy ale na twarz pomaga. więcej o tym opisałam na daymynews rozmawiając z osobami które tak jak ja walczą x lat. znajdź go w necie i spróbuj naprawdę jest dobry choruję na to od 6 lat ( mam 21 ) byłam u 7 i ten mi pomógł

martawolanska Witam.
Ponad trzy lata temu zdiagnozowano u mnie łuszczycę :( choroba nie jest u mnie bardzo nasilona - łuszczące się plamy na łokciach i kolanach mają może z 3cm średnicy. Uważam jednak że choroba jest dosyć uciążliwa - nieładnie wygląda, dlatego często podczas wysypów siedzę w domu, zamiast wyjść ze znajomymi na miasto, bo poprostu się wstydziłam.
Bardzo ciężko jest się pozbyć objawów, niestety nie ma złotego środka a wiem że nie można tego w pełni wyleczyć... Moje dotychczasowe próby pozbycia się objawów, dawały efekty ale niestety tylko chwilowe. Po pewnym czasie tzw remisji choroby wszystko wracało ze zdwojoną siłą, aż boję się co będzie dalej...
Do tej pory leczyłam się głównie domowymi sposobami, czytałam jednak że dobre efekty daje leczenie sterydowe ale podobno komplikacje i skótki uboczne mogą być bardzo poważne... Jeśli są czytają to osoby, które podobnie jak ja mają już za sobą to co ja przechodzę teraz będę wdzięczna za wszelkie rady być może wasze sposoby sprawdzą się także u mnie.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Domowe sposoby na uszczyc Forum
  • najlepsza ma na uszczyc opinie
  • domowe papki z miety na luszczyce
  • aloes na czerwone blizny
  • jak sie robi łuszczyca
  • Na łuszczyce nic nie zrobimy
  • zioła leczenie łuszczycy
  • a luszczyca forum
  • Remisja luszczycy znow.
  • łuszczyca forum