54
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi29
  • Ocen na +-1
54 ppt ?

Córka nie chce iść do liceum (30)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Córka nie chce iść do liceum

Napisał(a): Gość -

Moja córka przyznała się, że w rzeczywistości nie złożyła papierów do liceum, ale do zawodówki. Byłam w szoku, zawsze jej ufałam i dlatego nie sprawdzałam, gdzie po ukończeniu gimnazjum postanowiła się wybrać. Byłam pewna, że chce iść do liceum, bo od dawna marzyła o studiowaniu weterynarii. Jestem w szoku, że okłamała mnie i teraz, kiedy już kończą się wakacje dopiero postanowiła mi to powiedzieć. Zawsze z mężem staraliśmy się zapewnić jej najlepszą edukację, a ona odwinęła taki numer w ramach wdzięczności. Kiedy zapytałam dlaczego chce iść do zawodówki to wytłumaczyła mi, że kilka jej najlepszych koleżanek tam idzie, a ona nie chce iść sama do nowej szkoły. Co mam teraz zrobić? Zaakceptować jej wybór? Tylko jaka przyszłość czeka ją po zawodówce o profilu fryzjerskim?
INTERIA.PL

Re: Córka nie chce iść do liceum

Napisał(a): gość -

fryzjerka to porzadny fach w reku, zawsze sobie poradzi.
Moi rodzice tez\ byli ambitni za mnie - no i zkonczylam ksiegowosc ... i co? jajo. Siedizalam bez rpacy kilka lat - bo nikt nawet do slkepu na kase mnie niechcial bo 'za madra' bylam.

Napisał(a): Gość -

Niech córka namówi koleżanki na liceum.:) Ważne, ażeby robić to co się lubi i zgodne z zainteresowaniami, więc porozmawiaj z nią, jeżeli jedynym powodem pójścia do zawodówki są koleżanki, to nie dobrze, pozostaje ci tylko przekonać córkę, że robi błąd, który będzie za parę lat żałować.

Reklama

Moi Rodzice też na siłę wepchneli mnie do ekonoma - później skończyłem studia, ale w zawodzie nie przepracowałem ani jednego dnia.
Czy córka interesuje się choć troszkę modą i stylem?? Jeżeli nie to raczej wpadła z tymi koleżankami - a te się wywiną ogonem jak tylko bogatszego chłopa upolują. Pogadaj z córą czy na serio chce ciachać włosy - z tego też jest dobry szmal - czy woli jednak trochę ambitniej uderzyć

Ja jestem po liceum i co mi to dalo ...nic, a kolezanka po zawodówce pracuje i jest zadowolona,poszłam do liceum bo tak wypadało dobra uczennica,zdolna no i rodzice zadowoleni ...Jak zechce to po zawodowce dalej może się uczyc ,ta szkoła nie zamyka drzwi do dalszej edukacji a wręcz przeciwnie czegos uczy daje od razu zawód .Nie wszyscy możemy byc lekarzami,adwokatami,itd.Daj jej szansę ,a byc może będziesz dumna z jej wyboru.Życia nie da sie przeżyc za swoje dziecko ,nalezy tłumaczyc i robic wszystko aby czuło ,że kazda decyzja jaką podejmie nawet ta niekoniecznie w waszym odczuciu wlaściwa jest przez was akceptowana .Pozdrawiam

Reklama

Ale głupie ludzie tu piszą. I rady jak z BRAVO GIRL: pozwól córce być sobą, niech sama wybiera, może kocha fryzjerstwo utajoną miłością. G* prawda. Idzie za koleżankami jak cielątko, okłamuje rodziców, ma rzeczywiście niesamowite perspektywy na rynku gdzie pracy szuka tysiące genialnych utalentowanych fryzjerek. Idź z nią do tej szkoły, wybierz papiery i daj ją do dobrego technikum. A ponieważ teraz szkoły są łączone: technikum+zawodówka będzie mogła dalej widywać koleżanki na przerwach i bejtać z nimi ile dusza zapragnie. Czasem nasze dzieci myślą że są dorosłe, ale to co robią jeży włos na głowach ich rodziców.

Sama jestes głupia i to bardzo tylko ,że ci wyksztalceni spadają z wysokiego konia kiedy nie dostają po studiach pracy i trzeba w sklepie na kasie siedziec i tytuł i duma z ukonczonych studiów do kieszeni.Moze miałas kiedys sama chore ambicje i teraz na kasie w lidlu siedzisz .
Dzis studia to tylko papier bo do pracy to od dawna potrzebni są wujkowie i ciocie oraz zmajomi na dobrych stanowiskach.Pozdrawiam

Reklama

Napisał(a): ajaaa -

Pozwól córce nauczyc się na własnym błędzie. Mnie rodzice na siłe wysłali na studia do Kolegium Języków Obcych, do tego na kierunek nauczycielski (mniej więcej tak samo nadaję się na nauczyciela, jak na górnika), marzyłam o psychologii. Oczywiście studia zawaliłam na drugim roku- bo wcale nie chciałam ich skończyć. Potem pojawiły się dzieci i juz nie było mowy o nauce, na studia idę teraz, od października- tam, gdzie zawsze chciałam. Tylko złość mnie bierze, gdy pomyślę, że gdy moi rówieśnicy właśnie odbierają dyplomy, ja jestem znów na starcie.
Córka albo szybko się zorientuje, że to nie dla niej (szwagierka uczy się w szkole fryzjersiiej, tam wcale nie jest słodko- tydzien lekcji i tydzień praktyk, praktyki to normalna praca, do tego w wakacje i ferie również- latem tylko 3 tyg urlopu, czy córka ma świadomość tego wszystkiego),
albo zdobędzie fach, w którym zawsze zarobi na życie

Zgadzam się z przedmówcami: to niedobrze, że Twoja córka kieruje się w wyborze szkoły opinią koleżanek. Jeśli jest to jej jedyna motywacja, to szybko może się zniechęcić do zawodu fryzjerki. Radziłabym z nią szczerze i spokojnie porozmawiać na ten temat, nie lepiej żeby poszła do technikum, niektóre z nich kształcą w zawodzie fryzjerskim, będzie miała i "fach w ręku" i zdaną maturę. Chociaż jeśli rzeczywiście chce zostać fryzjerką , nie powinnaś jej tego zabraniać, ma prawo dokonywać własnych wyborów. Chodzenie do szkoły , której się samemu nie wybrało, zniechęca do nauki i powoduje rozgoryczenie i bunt. Liceum nie gwarantuje świetlanej przyszłości. Ja również ukończyłam liceum profilowane, w czerwcu tego roku skończyłam studia i co? Nie mam pracy w zawodzie. Od ponad miesiąca szukam jakiejkolwiek pracy, także fizycznej, i jak dotąd brak jakiegokolwiek odzewu ze strony potencjalnych pracodawców. Już nie ma sil przeglądać ofert pracy i wysyłać CV:(

A jak się wypowiem tak, jak było ze mną. Rodzice także mówili: "idź do liceum", a Łukasz , czyli ja strasznie tego nie chciałem.,.... jednak dla świętego spokoju tam poszedłem...
Szkołę właśnie w tym roku zakończyłem z bardzo dobrymi wynikami, dostałem się na studia....

Jednak co z tego?!?!

Teraz mógłbym spokojnie chodzić do technikum uzupełniającego po ZSZ, pracować (bo fachowcy, a nie magistry nam potrzebni są ...szczerze)....

Moi wszyscy znajomu pracują, a mnie niestety zstało jeszcze studiować...

Na szczęście rodzice jużn nie narzucili mi kierunku studiów na który poszedłem....

Bądź zadowolona, że córka podejmuje świadome decyzje :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • nie chce chodzic do liceum
  • nie chce iść do liceum
  • jak nie iść do szkoły średniej ?
  • chce isc do zawodowki ale
  • chcę iść do zawodówki
  • Liceum nie chce
  • nie chce do liceum
  • Nie chce mi sie chodzi do liceum
Do góry strony: Córka nie chce iść do liceum