49
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń567
  • Odpowiedzi43
  • Ocen na +0
49 ppt ?

Cukier - biała śmieć! Słodzić, czy nie? (44)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Cukier - biała śmieć! Słodzić, czy nie?

Napisał(a): Gość -

Większość ludzi nie wyobraża sobie wypicia kawy lub herbaty bez cukru, bo jest gorzka i niedobra. Znawcy herbaty mówią o tym, że jeśli pijemy zieloną herbatę nie powinniśmy w ogóle dodawać do niej cukru, bo traci swoje właściwości i oryginalny smak. Przeciwnicy cukru mówią o nim, że jest to biała śmierć. Dla mnie dobra herbata to herbata z cytryną i dwoma łyżeczkami cukru i nie może być inaczej :)

Czy słodzicie cukrem kawę lub herbatę? Ile łyżeczek cukru dodajecie do napoju? Czy uważacie, że słodzenie jest niezdrowe?
INTERIA.PL

Re: Cukier - biała śmieć! Słodzić, czy nie?

od 16 lat nie słodze napojów, nie jem słodyczy. moje dziecko nie zna cukru, słodyczy je bardzo mało- mała paczka żelek na tydzień, czasem soczek z kartonika. smaku czekolady nie zna w ogóle.
uważam że tak jest lepiej i zdrowiej.

Gość od 16 lat nie słodze napojów, nie jem słodyczy. moje dziecko nie zna cukru, słodyczy je bardzo mało- mała paczka żelek na tydzień, czasem soczek z kartonika. smaku czekolady nie zna w ogóle.
Za to bardzo niesmacznie.

Reklama

Gość od 16 lat nie słodze napojów, nie jem słodyczy. moje dziecko nie zna cukru, słodyczy je bardzo mało- mała paczka żelek na tydzień, czasem soczek z kartonika. smaku czekolady nie zna w ogóle.
Może i zdrowo, ale jak niefajnie. Wiadomo, ze słodyczami nie można przesadzać,
ale nie znać smaku czekolady ?? I pozbawiać kogoś poznania tego smaku ??
Ty poznałaś/eś więc dziecku też daj szanse.
Pozdrawiam.

Biedne dziecko :D To czym je karmisz :D:D Mlekiem z cyca :D A na poważnie ja sama nie lubię słodyczy, ale herbaty bez cukru nie lubię ( choć zdarza mi się pić). Moim zdaniem wszystko zależy od przyzwyczajenia gustu smakowego.

Reklama

Może i zdrowo, ale jak niefajnie. Wiadomo, ze słodyczami nie można przesadzać,
ale nie znać smaku czekolady ?? I pozbawiać kogoś poznania tego smaku ??
Ty poznałaś/eś więc dziecku też daj szanse.
Pozdrawiam.[/cytat]

Większość mojej rodziny zrezygnowła z cukru (mama, siostra, mąż)
Jest fajnie. Czasem ktoś próbuje częstować moje dziecko czekoladką, Daniel (3 latka) bierze do buzi, za chwilę wypluwa i mówi "fuj, to czekolada. bede miał zepsute zęby" hahahaha
zjadamy owoce, czaesem upieczone przezemnie (tu pewnie jet ort. ) ciasto, naturalne soki itp. pozdrawiam

kiedyś słodziłam bardzo dużo, mam 23 lata i od jakiś 5 lat nie słodze ani herbaty ani kawy, nawet zaczełam się przekonywać do niesłodzonej zupy mlecznej za która przepadam. kiedyś sobie nie wyobrażałam herbaty bez cukru i słodziłam 3 łyżeczki i cytryna, a teraz nie wyobrażam sobie posłodzić ferbaty po prostu mi nie smakuje i nie napiję się takiej. decyzję o niesłodzeniu podjęłam z dnia na dzień ze względu na zdrowie, jest znacznie lepiej. przez 5 lat schudłam 8 kg bez żadnej diety. pozdrawaim i zachęcam do niesłodzenia - wtedy czuć 100 procentowy smak naszego napoju:)

Reklama

6ZB
przegięłaś w drugą stronę.Czekolada ,miód i nieoczyszczony cukier trzcinowy w niewielkich ilościach są bardzo wskazane.Nie jem chipsów,frytek i hambugerów.Słodycze jem okazjonalnie, bo człowiek powinien jeść wszystko, tylko zachować umiar.To nazywa się zdrowy rozsądek.

Gość kiedyś słodziłam bardzo dużo, mam 23 lata i od jakiś 5 lat nie słodze ani herbaty ani kawy, nawet zaczełam się przekonywać do niesłodzonej zupy mlecznej za która przepadam. kiedyś sobie nie wyobrażałam herbaty bez cukru i słodziłam 3 łyżeczki i cytryna, a teraz nie wyobrażam sobie posłodzić ferbaty po prostu mi nie smakuje i nie napiję się takiej. decyzję o niesłodzeniu podjęłam z dnia na dzień ze względu na zdrowie, jest znacznie lepiej. przez 5 lat schudłam 8 kg bez żadnej diety. pozdrawaim i zachęcam do niesłodzenia - wtedy czuć 100 procentowy smak naszego napoju:)
mam tak samo ;) Znam za to osobę która słodzi około 6 łyzeczek (na serio) nie wiem jak to mozna pic :/

Zależy!!!

Jak ktoś je pół kilo ziemniaków i bochenek chleba dziennie to kilkanaście g. cukru nie zrobia różnicy. Jeśli je mało węglowodanów tez nie.

Ważne jest co się je a nie te 4 łyżeczki cukru.

I owszem, cukier to biała śmierć nalezy tylko wiedzieć, że każdy węglowodan przerabiany jest w organizmie na cukier. Jecie więcej cukru z waszych bułeczek i nalesników niż z cukru stołowego.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czy slodzic kawe
  • cukier dużo słodze
  • dużo słodzę kawę
Do góry strony: Cukier - biała śmieć! Słodzić, czy nie?