116
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi79
  • Ocen na +0
116 ppt ?

Cukrzyca typu 2 (80)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Cukrzyca typu 2

Napisał(a): Gość -

Cukrzyca typu 2 nie powoduje całkowitego niedoboru insuliny. Stężenie glukozy we krwi rośnie powoli, a organizm przystosowuje się do tego. Objawy mogą być takie same jak w cukrzycy typu 1, ale są zazwyczaj mniej nasilone.Bardzo dużo na temat
CUKRZYCY na www.facebook.com/mampasje Pozdrawiam !
INTERIA.PL

Re: Cukrzyca typu 2

Ja mam cukrzycę typu 2 i biorę zastrzyki insuliny. Najwazniejsza jest dieta.
Więcej możesz się dowiedzieć na mojej stronie interntowej: www.cukrzycaseniora.szablon.pl
Ponieważ amatorsko zajmuję się programowaniem komputerowym napisałem programy dla cukrzykó.
Rozpowszechniam je za darmo poprzez swoją stronę. Zaznaczam, że obecnie 71 lat

Ja mam cukrzycę typu 2 i biorę zastrzyki insuliny. Najwazniejsza jest dieta.
Więcej możesz się dowiedzieć na mojej stronie interntowej: www.cukrzycaseniora.szablon.pl
Ponieważ amatorsko zajmuję się programowaniem komputerowym napisałem programy dla cukrzyków.
Rozpowszechniam je za darmo poprzez swoją stronę. Zaznaczam, że obecnie mam 71 lat.

Reklama

BH.304.
MOTTO: CUKRZYCA typu 2, a stabilny poziom cukru przez 24h !!

Przy cukrzycy ważnym jest aby dostosować odżywianie do tabel z tzw. __NISKIMI węglowodanami. Są to węglowodany, które po spożyciu podnoszą poziom cukru we krwi maksymalnie do 26% wzrostu, czyli nie nadwyrężają TRZUSTKI.
Jemy niskotłuszczowo, 0% negatywnych TOKSYN, energetyczne węglowodany wyłącznie NIE przekraczające po spożyciu DOZWOLONEJ granicy; __czyli 26% wzrostu.
Pokarmy o właściwym doborze białek, oraz co niezmiernie istotne, nie zawierające toksyn spowalniających i zatruwających nasze organizmy.

Mając cukrzycę powinniśmy zatem stosować, dietę wg tzw. __NISKICH węglowodanów, tj. do 26% wzrostu, i nie chodzi bynajmniej o ilość czy o to, że są cukry proste lub złożone. Chodzi o to, aby klasyfikować węglowodany wg wzrostu poziomu cukru jaki POWODUJĄ we krwi po spożyciu. Nie uwzględniają tego wymienniki WW węglowodanowe, które pokazują wyłącznie ilości węglowodanów jako ilości, a nie uwzględniają JAKOŚCI !!

Tabele; Dozwolone oraz Zakazane dopełniają właściwej identyfikacji prawd przyrodniczych.
Dostosowanie się do tabel ZALECANE i DOZWOLONE pozwala w kilka DNI ustabilizować poziom cukru we krwi i NIE jest to TRUDNE !!
Pamiętajmy, że poziom cukru we krwi nie podnosi ani ____POWIETRZE, ani ____WODA mineralna, lecz ZJADANE węglowodany.
Taki sposób odżywiania jest skuteczny i warto go zastosować OD ZARAZ !!

P. S. __INDEKS ŻYWIENIOWY, a; __INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze.
IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody. IG; to marketing, obłuda i biznes.

Zobacz też; CUKRZYCA typu 2, wg: IRL KRAKÓW.
__Książka; _pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione.
__Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
__ADRES_______:http://www.ma(...)com.pl/

Kinga HERD, Chicago

Reklama

Reklama

Akcja jest jak najbardziej pozytywna. To, że mamy zdiagnozowana cukrzyce nie oznacza końca świata. Mamy dwa wyjścia albo się poddać albo pogodzić się z chorobą i nauczyć się żyć z nią. Ja wybrałam te drugie wyjście. Choruje ale nie oznacza to, że się poddałam. Zaczełam po prostu bardziej uważać na to co jem i więcej się ruszać. Więcej sportu jeszcze nikomu nie zaszkodziło a co do diety to do wszystkiego można się przywyczaić.

Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą rozpoczyna ogólnopolskie badanie epidemiologiczne poświęcone epidemii cukrzycy w Polsce. Jest to pierwszy tego typu projekt, który ma na celu nie tylko określenie sytuacji epidemiologicznej, ale także dostarczenie szczegółowych informacji na temat faktycznej kondycji i potrzeb osób chorych na cukrzycę w Polsce. Zapraszamy wszystkie osoby borykające się z cukrzycą do udziału w badaniu. Będziemy wdzięczni za uważne przeczytanie pytań i odpowiedź na każde z nich. Każdy Państwa głos i każda odpowiedź jest dla nas bardzo ważna. Dziękujemy za Państwa czas i uwagę

(...)

Witam i dolaczam sie waszego watku:-) nie wiem czy wiecie, ze prawdziwym powodem powstania miedzy innymi i cukrzycy jest brak wit C...ale nie tej syntetyctnej z apteki..prosze poczytjcie:

Cukrzyca i jej powikłania. Przełom medycyny Komórkowej

• Na całym świecie, ponad 100 milionów ludzi cierpi na cukrzycę. Tylko w samych Niemczech liczba diabetyków przekroczyła milion. Do najczęstszych powikłań cukrzycy dochodzi ze strony układu krążenia, tak więc przy zaburzeniach metabolizmu cukrów: zawały serca, udary mózgu i inne schorzenia sercowo-naczyniowe nie należą do rzadkości. Wyróżnia się dwa typy cukrzycy: typ I - tzw cukrzyca wrodzona (zwana również młodzieńczą lub insulinozależną) i typ II -cukrzyca nabyta (dorosłych lub insulinoniezależna). Cukrzyca młodzieńcza jest w dużym stopniu wywoływana przez defekt genetyczny, który prowadzi do niewystarczającej produkcji insuliny w trzustce i wymaga regularnych zastrzyków insulinowych. W przeciwieństwie do tego typu, czynniki wywołujące zaburzenia przemiany cukrów u dorosłych (w typie II) są do tej pory nieznane. Nic więc dziwnego, że cukrzyca jest jeszcze jedną chorobą rozwijającą się wciąż na skalę światową.

• Medycyna konwencjonalna ogranicza się zasadniczo do leczenia objawów cukrzycy obniżając podniesiony poziom cukru we krwi. Jednak choroba sercowo-naczyniowa i inne powikłania cukrzycowe występują często nawet u pacjentów z kontrolowanym poziomem cukru we krwi. Obniżanie poziomu cukru we krwi jest koniecznym, ale niewystarczającym sposobem leczenia zaburzeń cukrzycowych. Bez poznania czynników wywołujących chorobę nigdy nie będzie możliwa skuteczna profilaktyka i leczenie cukrzycy.

• Nowoczesna medycyna komórkowa stanowi przełom w naszym rozumieniu przyczyn, w zapobieganiu i terapii pomocniczej przy cukrzycy dorosłych. Nieprawidłowy metabolizm cukrów jest często skutkiem chronicznego niedoboru witamin i innych składników odżywczych w milionach komórek trzustki, odpowiedzialnych za produkcję insuliny. Niedostateczne zaopatrzenie komórek trzustki idzie w parze z niedoborem komórkowych składników odżywczych w ścianach arterii i innych organach. W przypadku wrodzonych zaburzeń metabolicznych, chroniczny deficyt komórkowych składników odżywczych uruchamia nieprawidłowości w metabolizmie węglowodanów i wywołuje przewlekłą chorobę metaboliczną, czyli cukrzycę.

• Komórkowe składniki odżywcze zapobiegają zaburzeniom metabolicznym, a tym samym rozwojowi choroby. Badania naukowe i kliniczne potwierdziły szczególne znaczenie witaminy C, witaminy E, niektórych witamin z grupy B, chromu i innych niezbędnych składników odżywczych w profilaktyce i leczeniu wspomagającym cukrzycy i jej powikłań.

• Moje zalecenia dla pacjentów cierpiących na cukrzycę:
Rozpocznijcie jak najszybciej naturalną terapię z zastosowaniem komórkowych składników odżywczych i poinformujcie o tym swojego lekarza. Przyjmujcie regularnie niezbędne składniki odżywcze jako dodatek do swych leków cukrzycowych. Nie odstawiajcie ani nie zmieniajcie żadnych przepisanych lekarstw bez konsultacji z lekarzem. Duże ilości naturalnej witaminy C mogą zmniejszyć zapotrzebowanie na insulinę, dlatego od momentu rozpoczęcia naturalnej terapii powinno się przeprowadzać częste kontrole poziomu cukru we krwi, by zapobiec hipoglikemii.

• Lepiej zapobiegać niż leczyć. Skuteczność działania komórkowych składników odżywczych u pacjentów z cukrzycą bazuje na eliminacji niedoboru biologicznego „paliwa" w milionach komórek beta wysepek Langerhansa w trzustce, wątrobie i ścianach naczyń krwionośnych. Naturalny program sercowo-naczyniowy, który koryguje takie choroby jak cukrzyca i jej powikłania jest najlepszym wyborem, jakiego możesz dokonać, aby skutecznie zapobiec chorobie.

Teraz możemy zakończyć problem masowej śmierci
Jak podaje WHO - Światowa Organizacja Zdrowia - ponad 900 000 ludzi umiera rocznie na cukrzycę i jej powikłania. Suma „straconych lat życia", spowodowana przez śmierć i inwalidztwo na skutek cukrzycy - rozmiar tych kosztów ponoszonych przez całą społeczność -szacuje się na ponad 15 milionów lat życia.

To informacje dr Ratha tu mozna sobie sciagnac jego ksiazkehttp://www.dl(...)ca.org/

to wspanialy lekarz i naukowiec..wspolpracowal z Dr Linusem Paulingie laureatem Nobla wlasnie za odkrycie ze odpowednie dawki wit C powoduja cofniecie sie nawet RAKA!
Tu jest jego Koalicja Zdrowia:http://www.dr-rath-koalicja.pl/aboutus/koalicja_dr_rath_w_obronie_zdrownie.html

Napisał(a): gość -

Cukrzyca to nie jest łatwa choroba, ale nie można się poddawać i trzeba się leczyć i kontrolować jej przebieg. Najważniejsze to badać na bieżąco poziom cukru we krwi i obniżac go za pomocą diety. Pomocny może być także taki preparat jak Insulanhttp://insulan.pl/ - zawiera wyciąg z liści morwy białej i gurmaru i pomaga w naturalny sposób obniżać poziom cukru we krwi.

Napisał(a): gość -

Regularnie badam poziom cukru. W rodzinie ze strony mamy często zdarzały się przypadki zachorowań. Siostra babci zmarła z powodu powikłań cukrzycowych. Cały czas sprawdzam, czy nie mam któregoś z objawówhttp://jadiab(...)ypu-2/. Na razie wszystko jest w porządku, aczkolwiek w lipcu spanikowałam. Na szczęście moje problemy wynikały z odwodnienia organizmu a nie cukrzycy. Muszę pilnować się, żeby pić więcej wody.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • cukrzyca forum
  • cukrzyca typu2 forum
Do góry strony: Cukrzyca typu 2