33
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń174
  • Odpowiedzi31
  • Ocen na +0
33 ppt ?

ćwiczenia czy dieta (32)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

ćwiczenia czy dieta

Napisał(a): Gość -

Drogie panie.
Chciałabym wiedzieć jak powinno się zrzucać zbędne kilogramy. Wiele słyszy się o dietach cud, kilka tygodni i zmiana rozmiaru na mniejszy gwarantowana. Osobiście nie wierze w to wcale, czy to nie ma negatywnego skutku na zdrowie ?
Zresztą czy warto katować się, jeść bardzo mało albo w zestawieniu, które Ci nie odpowiada ?
Tu pojawia się moje pytanie: Czy lepiej jest ćwiczyć (niekoniecznie dużo, ale systematycznie), uprawiać aerobik albo biegać rano, a może to właśnie dieta jest jedyną możliwością, aby zrzucić "brzuszek".
INTERIA.PL

Re: ćwiczenia czy dieta

dokładnie, podstawa to ćwiczenia + dieta z suplementacją odpowiednią. same ćwiczenia nie dają rezultatu jeśli nie są podparte dietą, a ta z kolei i ćwiczenia nie zawsze też się dobrze łączy (zależy jaka dieta i czy idzie tylko o zrzucenie wagi czy np. dla mężczyzn zbudowanie trochę mięśni) dlatego też dobra suplementacja jest przydatna, a pomaga także w samym procesie odchudzania. Ja trzymając dietę korzystam z suplementów witaminowych a ostatnio w taniej aptece za grosze w manufakturze łódzkiej kupiłam sobie do picia tran mollers i kapsułki biogarden z kwasami omega-3 (bardzo przydatne, zawarte w rybach są ale za rybami sama nie przepadam specjalnie).

Reklama

Uważam, że jedzenie, które nasz organizm potrafi "przerobić" + odpowiednia dla każdego aktywność fizyczna ( nie koniecznie intensywna) + dobre, naturalne suplementy, potrafią z nami zrobić wiele. Znalazłam ciekawe produkty wspomagające odchudzanie i nie tylko. podaję linka: www.produkty-zdrowotne.pl

Ja uważam, że najlepiej sprawdza się rozsądna dieta i do tego aktywność fizyczna - jedno bez drugiego nie ma sensu. A bardzo dobrze na motywacje działa zadeklarowanie celu - ja na przykład korzystam ze zmiensienazdrowie.pl - polecam!

Reklama

Napisał(a): marasbone -

Moim zdaniem najlepiej połączyć ćwiczenia z dietą, najlepiej białkową, bo jest idealnym uzupełnieniem wartości odżywczych, które potrzebujemy przy ćwiczeniach. Wiadomo, że czasem nie ma czasu na przygotowanie wszystkich posiłków (bo najlepiej jeść pięć dziennie, przyśpiesza to metabolizm), dlatego czasem warto się wesprzeć odżywką białkową, która też "zapycha" i syci. Dobrą odżywką jest np. Milkoshake Diet, bo można go mieszać z świeżymi owocami. Białko ma także dodatki l-karnityny, co dodatkowo wspomaga odchudzanie.

z białkiem też nie można przesadzić - nadmiar białka w diecie gwarantuje wystąpienie skazy białkowej, a to naprawdę nic przyjemnego. ograniczyć cukry i węglowodany proste - to brzmi rozsądnie, ale bez przesadyzmu. trochę dietetycznych przepisów można znaleźć na medlinea, zawsze to jakiś początek do zmiany trybu życia na ciut zdrowszy ;)

Reklama

Napisał(a): marasbone -

No to oczywiste, że z białkiem także nie należy przesadzić, ale moim zdaniem uzupełnianie go odżywką, w tym przypadku np. wspomnianym Milkoshake przeze mnie, ciężko przesadzić. Wiadomo też, że nie całe białko się przyswaja, do tego potrzeba odpowiedniej ilości węglowodanów. Polecałem odżywkę dla osób, które nie dadzą rady przygotować sobie tylu posiłków, nie mają na to czasu.

Miałem suplement milkoshake, ale nie diet. W połączeniu z ćwiczeniami, bo nie widzę innej opcji :D, daje ciekawe efekty.
Na pewno ćwiczenia i dieta, to podstawa, żeby osiągnąć dobre efekty w odchudzaniu, ale suplementacja też jest ważna.

dla mnie jest oczywiste, że i jedno i drugie. Poszłabym nawet dalej - dieta (o ile jest w miarę zdrowa tj. eliminuje śmieciowe jedzenie i nie polega na objadaniu się) ma mniejsze znaczenie niż ćwiczenia. Tj. ja osobiście odchudzam się raczej zwiększając dawkę codziennej aktywności fizycznej niż ograniczając ilość kalorii. Setki diet, które stosowałam zawsze kończyły się spowolnieniem metabolizmu, a takie zjawisko trudno jest odwrócić. Dobry metabolizm to podstawa i przy okazji dobre samopoczucie - ruch wyzwala endorfiny, człowiek czuje się lepiej i sprawniej. Duża redukcja kalorii jest tak naprawdę najlepszym sposobem na przytycie, bo po zakończeniu odchudzania niewiele osób jest w stanie wytrwać na diecie stabilizującej i niestety kończy się efektem jojo. Jeść musimy, jak najlepiej, ćwiczyć też - jeśli dłużej chcemy zachować zdrowie i przedłużyć nieco młodość.
_______________________http://dietas(...).net.pl

Ćwiczenia + zdrowe odżywianie - tzn. nie przesadzać z węglowodanami, wyeliminować nadmiar tłuszczu i słodyczy, pić dużo wody, nie jeść op 18 - 19... A do tego ruch - ja jeżdżę na rowerze 4 razy w tygodniu. To inwestycja w siebie - karnet na siłownię kosztuje ok. 150 zł, rower - kupiłam rok temu Gianta za ok. 2000 zł, ale za to jak mówią - każda złotówka zainwestowana w sport to złotówka mniej wydana na leki.

sens ma tylko dieta w połączeniu z ćwiczeniami. do tego może jakieś preparaty wspomagające ale ja stosuję naturalny błonnik Vitalio. Nie powiem ,że ćwiczę regularnie ale staram się jeździć na rowerze stacjonarnym codziennie 15 minut i 2 razy w tygodniu po 45 minut. brzuszki tlyko jak pamiętam..heheh :)

Moim zdaniem bardzo ważne jest regularne odżywianie. Moja koleżanka schudła kilkanaście kilo tylko i wyłaczie dzięki regularnemu jedzeniu. Zastąpiła również trzy posiłki kilkoma drobniejszymi w ciągu dnia. Myślę, że jes to badzo skuteczna metoda w walce z kilogramami. A ćwiczenia jak najbardziej w tym pomogą.

Jeżeli masz do zrzucenia 2-5 kg, to rozsądna dieta i ćwiczenia(najlepiej pod kontrolą trenera) załatwią sprawę. Ale jeżeli dodatkowo chorujesz, bądź też masz więcej "nadbagażu", to radzę udać się do specjalisty po poradę. Bez odpowiedniej pomocy i wsparcia samowolne odchudzanie nie tylko nie da oczekiwanego efektu, ale może jeszcze zaszkodzić. Ważne jest, aby zmienić dotychczasowy trym żywienia i do niego nie wracać, bo "balaścik" też wróci :-) Nie ma cudownych diet, ani cudownych leków moi drodzy, gdyby takie były nie chodziło by po świecie tylu bogatych grubasów, których stać by bylo na najdroższe tego typu kuracje. Pozdrawiam!
« Wróć do tematów
Do góry strony: ćwiczenia czy dieta