16
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń300
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +0
16 ppt ?

Ćwiczenia w ciąży (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ćwiczenia w ciąży

Napisał(a): Gość -

Cześć,
Wyczytałam ze pewna amerykanka w 9 miesiącu ciąży podnosiła ciężary.
Dla mnie to kompletny brak odpowiedzialności. Przeciez to zaszkodzi dziecku i jej samej!!!
Oczywiście aktywność fizyczna w ciąży jest jak najbardziej wskazana, nie ma co do tego wątpliwości, oczywiście o ile pozwoli nam na nią lekarz po wnikliwym zbadaniu. Zwykle sprowadza się ona do spacerów bądź delikatnego pływania czy krótkich ćwiczeń mięśni.
Ale przecież nie wolno wykonywać takich ćwiczeń, które tak obciążają kobiecy organizm!
Sama zainteresowna tłumaczy się tak:" Większość ludzi mnie wspiera. To jest smutne, że ktoś porównuje moje podnoszenie ciężarów do picia czy palenia. Fitness w ciąży to nie choroba. Poród jest ogromny zadaniem dla ciała matki, nie ma lepszego czasu na ćwiczenia i stawanie się silnym niż ciąża"
Co o tym sądzicie?
Jakie ćwiczenia wykonujecie w trakcje ciąży?
Zalecił Wam lekarz jakieś specjalne ćwiczenia?

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Ćwiczenia w ciąży

Napisał(a): rudii -

moim zdaniem powinno sie troche odpuscic.co nie znaczy,ze calkowicie zaniedbac.nie wiem ile powinna taka sportsmenka powinna cwiczyc.ta moim zdaniem przesadzila...

Reklama

Napisał(a): gość -

Wszyscy Ci na anty amerykanskiej atletce to albo "pisarze" cholernych brukowcow albo ludzie nie majacy bladego pojecia o fitnesie. Babeczka cwiczy lata i w jej przypadku podnoszenie owych ciezarow nie zagraza zyciu dziecka. Ta kobieta wie ktore cwiczenia, w jaki sposob i przy jakim obciazeniu wykonywac. P.s.: w przypadku tej kobiety porod bedzie szybki i lagodny. Jej podejscie jest zdrowym podejsciem. Chorym podejsciem jest wpyerdalanie czego sie da "bo zachcianki, bo dziecko, bo corka - to ochota na slodkie itd itp... ble ble ble" juz od momentu kiedy zobaczy sie dwie kreski na tescie. Gdyby babki do polowy ciazy nie mialy pojecia o tym ze wogole w niej sa nie zywily by sie tak jak zywia. Wiem z autopsji. Ciezary dzwigalam pare lat wstecz, w ciazy i do tej pory to robie. Moja corka ma sie dobrze - byla przenoszona nawet o 1 tydzien. Proponuje zainteresowac sie sportem jakim jest podnoszenie wolnych ciezarow, fitness albo i kulturystyka. Po zaglebieniu w temat mozna sie wypowiadac. Cholera! Jak nie cierpie ludzi, ktorzy wypowiadaja sie na dany temat nie majac o nim pojecia... :-/

Napisał(a): gość -

gość Wszyscy Ci na anty amerykanskiej atletce to albo "pisarze" cholernych brukowcow albo ludzie nie majacy bladego pojecia o fitnesie. Babeczka cwiczy lata i w jej przypadku podnoszenie owych ciezarow nie zagraza zyciu dziecka. Ta kobieta wie ktore cwiczenia, w jaki sposob i przy jakim obciazeniu wykonywac. P.s.: w przypadku tej kobiety porod bedzie szybki i lagodny. Jej podejscie jest zdrowym podejsciem. Chorym podejsciem jest wpyerdalanie czego sie da "bo zachcianki, bo dziecko, bo corka - to ochota na slodkie itd itp... ble ble ble" juz od momentu kiedy zobaczy sie dwie kreski na tescie. Gdyby babki do polowy ciazy nie mialy pojecia o tym ze wogole w niej sa nie zywily by sie tak jak zywia. Wiem z autopsji. Ciezary dzwigalam pare lat wstecz, w ciazy i do tej pory to robie. Moja corka ma sie dobrze - byla przenoszona nawet o 1 tydzien. Proponuje zainteresowac sie sportem jakim jest podnoszenie wolnych ciezarow, fitness albo i kulturystyka. Po zaglebieniu w temat mozna sie wypowiadac. Cholera! Jak nie cierpie ludzi, ktorzy wypowiadaja sie na dany temat nie majac o nim pojecia... :-/
Dokładnie tacy ludzie jak ta pani ze zdjęcia wie nawet o najmniejszym mięśniu który u niej pracuje. Po za tym, w ciąży powinno się przytyć 9-11 kg. Bo potem są problemy i pytania jak schudnąć po ciąży. Mi lekarz mówił, że zdaje sobie sprawy, że są zachcianki smakowe, ale jak widzisz ciasta na imprezie to nie jedz wszystkich ukrój sobie z każdego po trochu.
To jest prawda. Mój bilans przed i po ciąży wyniósł +2kg, więc tragedi nie było.

Reklama

Napisał(a): xenia11 -

Jeśli ciąża jest zdrowa to można a naweg powinno się żyć aktywnie, nie wskazane jest by zaczynać aktywne życie, często radzi się by zmniejszyć nieco aktywność ale niez niej rezygnować, Oczywiście przy zdrowym dziecku i mamie:):):)
Ta pani pewnie ćwiczy naprawdę od wielu lat, i gorsze było by dla niej gdyby przestała niż że robi to dlaej ood warunkiem że zmodernizowała ćwiczenia tak by ćwiczyc odpowiednie miejsca i i odpowiednią siłą a zapewne tak jes , to też nie Nam ją oceniać bo może to zrobić jedynie doktor prowadzący i kompleksowo znający jej ciąże :):):)
Ja zawsze byłam aktywna- nie tak ja ta pani ale, wiele sportów uperawiam rekreacyjnie, a miałam to szczęście że ciąże obje były zdrowe i przebiegały prawidłowo to też mogłam sobie pozwolić na wiele a w takim razie nie ograniczałam się do spaceru, ale bardziej kontrowersyjne rzeczy konsultowałam z dprosadzącym ginekologiem.
W czasie ciąży pływałam, spacerowałam, jeździłam na rowerku po okolicy, w jednej ciąży byłam nawet w Alpach na nartach, po za tym pracowałam nie mal do.końca itp. Jeździłam czy pływałam mniej i spokojnjej ale nie zrezygnowałam z tego jak z innych rzeczy w życiu, jasne że gdybym wcześniej na rower wsiadała max raz w roku albo gdybym wyjazd w Alpy miała zaplanowany jako nauka jazdy to bym zrezygnowała ale skoro są aktywności wykonywane przez wiele lat, znan i lubiane oraz akceptowane prze ginekologa to nie ma nix gorszego niż rezygnowanie z tego, bo one poprawią samopoczucie przyszłej matki, są dobre dla dziecka i ułatwiają porody;)

Napisał(a): xenia11 -

gość Wszyscy Ci na anty amerykanskiej atletce to albo "pisarze" cholernych brukowcow albo ludzie nie majacy bladego pojecia o fitnesie. Babeczka cwiczy lata i w jej przypadku podnoszenie owych ciezarow nie zagraza zyciu dziecka. Ta kobieta wie ktore cwiczenia, w jaki sposob i przy jakim obciazeniu wykonywac. P.s.: w przypadku tej kobiety porod bedzie szybki i lagodny. Jej podejscie jest zdrowym podejsciem. Chorym podejsciem jest wpyerdalanie czego sie da "bo zachcianki, bo dziecko, bo corka - to ochota na slodkie itd itp... ble ble ble" juz od momentu kiedy zobaczy sie dwie kreski na tescie. Gdyby babki do polowy ciazy nie mialy pojecia o tym ze wogole w niej sa nie zywily by sie tak jak zywia. Wiem z autopsji. Ciezary dzwigalam pare lat wstecz, w ciazy i do tej pory to robie. Moja corka ma sie dobrze - byla przenoszona nawet o 1 tydzien. Proponuje zainteresowac sie sportem jakim jest podnoszenie wolnych ciezarow, fitness albo i kulturystyka. Po zaglebieniu w temat mozna sie wypowiadac. Cholera! Jak nie cierpie ludzi, ktorzy wypowiadaja sie na dany temat nie majac o nim pojecia... :-/
O chorym podejściu to.pierniczysz i to równo !!!! W ciązy są zachciani i matka powinna je sobie zaspokajać!!!! Niema powodu by sobie odmawiać, i one są: mialam ja na długo przed dowiedzeniem się ociąży której zresztą w wypadku pierwszej nie planowałam!!! Chore jest wmawianie innym że i ich nie ma, a reszta czli o zdrowiu dziecka nawet sensowne...

Reklama

Napisał(a): Gość -

Podnoszenie ciężarów w tak zaawansowanej ciąży?! Jak dla mnie gruba przesada, lekkie ćwiczenia - owszem, ciąża to nie choroba i nie może być też wymówką dla leniuchów ;)
Sama jestem teraz w 3 miesiącu, zawsze byłam bardzo aktywna fizycznie, najbardziej lubiłam biegi i późniejsze zmęczenie! ale teraz zrezygnowałam z naprawdę męczących ćwiczeń. http://wdobry(...)zy.html - tu jest tyyyyle alternatyw, zarówno zajęcia grupowe jak i indywidualne. Wszystko konsultowałam z lekarzem, polecał w szczególności długie spacery.

Napisał(a): ~Gosia86 -

Moim zdaniem tego typu ćwiczenia na siłowni mogą być dosyć niebezpieczne. Ja bardziej skłoniłabym się ku lżejszym ćwiczeniom. W czasie ciąży uprawiałam nordic walking. Cały czas trzymałam formę i nie przytyłam wiele. Potrzebny sprzęt kupiłam w sklepie www.nordicsklep.pl.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ćwiczenia w ciąży