20
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń175
  • Odpowiedzi18
  • Ocen na +0
20 ppt ?

Czego człowiek żałuje przed śmiercią ? (19)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Czego człowiek żałuje przed śmiercią ?

Napisał(a): Blandare51 -

WednesdayTEN Ja przypuszczalnie będę żałował tego, że świat jest za duży a życie za krótkie...

...ale póki żyję, to będę chciał zobaczyć i spróbować tego świata jak najwięcej.
Dzięki Discovery i podróży moich bliskich, mój żal będzie mniej bolesny w godzinę śmierci...

Napisał(a): ireneo -

WednesdayTEN Ja przypuszczalnie będę żałował tego, że świat jest za duży a życie za krótkie...

...ale póki żyję, to będę chciał zobaczyć i spróbować tego świata jak najwięcej.
Fajnie mieć dużo wspomnień z życia, kiedy już go nie będzie. Dobrze zabrać ze sobą pamiątki i pamiętnik. Zwiększa to szanse na odwiedziny ciekawskich gości.

Reklama

Napisał(a): ~Mia -

Nie jestem w stanie przewidzieć przyszłości, ale przypuszczalnie będę żałować, że nie byłam w stanie pojąć tego świata, spojrzeć niejako z góry, z dystansu i powiedzieć do siebie "już wiem skąd i po co to wszystko".

Albo będę żałować, że zbyt dużo czasu poświęciłam na rozkminianie i zastanawianie się, miast żyć po prostu. :))

Reklama

~gość A może to jest tak, jakby ktoś wyłączył światło? Pstryk... i już niczego nie ma.
I nawet nie ma czym pomyśleć.
Tak jest po śmierci, nie przed.
Pytanie było o żałowanie przed i nie określono, jak długo przed. ;)

Napisał(a): ~gość -

~Mia
~gość A może to jest tak, jakby ktoś wyłączył światło? Pstryk... i już niczego nie ma.
A skąd ma ktoś wiedzieć, kiedy jest to "przed"?

~gość
~Mia
A skąd ma ktoś wiedzieć, kiedy jest to "przed"?
Przed jest bardziej przed niż po. ;)
Teraz na przykład.

Napisał(a): ~gość -

~Mia
Teraz na przykład.
No właśnie. Całe życie jest właściwie "przed";)
Czy to znaczy, że całe życie mamy żałować?

Mój wujek umarł w łóżku. Wieczorem położył się spać a rano już był gotowiutki.
Nie wiem czego żałował, ale miał na głowie beretkę i w tej beretce i w pidżamie w paski wyglądał bardzo elegancko i szykownie. Wszyscy zachodzili w głowę, kiedy ubrał tą beretkę, bo wisiała ona w sieni na gwoździu, a rano znalazła się na wujkowej głowie.

To teraz sobie myślę, że widocznie w nocy się ocknął, żal mu się zrobiło, że ta beretka zostanie, więc ją sobie zawdział.

~gość
~Mia
Teraz na przykład.
No właśnie. Całe życie jest właściwie "przed";)
Czy to znaczy, że całe życie mamy żałować?

Mój wujek umarł w łóżku. Wieczorem położył się spać a rano już był gotowiutki.
Nie wiem czego żałował, ale miał na głowie beretkę i w tej beretce i w pidżamie w paski wyglądał bardzo elegancko i szykownie. Wszyscy zachodzili w głowę, kiedy ubrał tą beretkę, bo wisiała ona w sieni na gwoździu, a rano znalazła się na wujkowej głowie.

To teraz sobie myślę, że widocznie w nocy się ocknął, żal mu się zrobiło, że ta beretka zostanie, więc ją sobie zawdział.
Nie, to znaczy, że można wybrać sobie dowolny moment na refleksje. Zwykle jednak ludzie są skłonni do takich przemyśleń, kiedy jest bliżej "po".

Więcej nic nie pisze, bo znów się okaże, że manipuluję. :)

Napisał(a): ~gośc -

~Mia
Nie, to znaczy, że można wybrać sobie dowolny moment na refleksje. Zwykle jednak ludzie są skłonni do takich przemyśleń, kiedy jest bliżej "po".

Więcej nic nie pisze, bo znów się okaże, że manipuluję. :)
Słabo się na tym znam, bo nie miałem takich przemyśleń.
Nawet gdy byłem niebezpiecznie "przed";) Albo może myślałem, że to jeszcze nie to "przed";)

Napisał(a): Grimm -

~gość Człowiek przed śmiercią nie żałuje, że nie zbudował dużego domu czy nie zgromadził milionów... Żałuje, że nie zdążył powiedzieć kocham i przytulić bliskich...
Widziałem wielu umierających, ot taka praca.
Większość jeśli w ogóle czegoś żałowała, to głównie tego, że nie może już żyć.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czego człowiek żałuje przed śmiercią ?