109
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi56
  • Ocen na +-12
109 ppt ?

Czemu seks przed śłubem to grzech? (57)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czemu seks przed śłubem to grzech?

Napisał(a): gość -

w Polsce TAK, we Wloszech NIE. Wlosi sprawdzaja sie kilka lat przed slubem,czasami takie dopasowanie sie trwa wiele lat i jest akceptowane przez kosciol,rodzicow,znajomych,wladze swieckie, po prostu jest to normala kolej rzeczy.Czy nalezyly do roznych kosciolow??????
INTERIA.PL

Sex zaezerwowany jest dla małżonów dla ich dobra.Dlaczego ? Chociażby dlatego by móc sobie ufać .Skoro przed ślubem nie potrafiłes wytrwać w czystosci i uprawiałeś cudzołustwo to jaka gwarancja, że po ślubie nie pójdziesz do łózka z kims innym- jak żona będzie w niedyspozycji czy po porodzie? Grzech cudzołustwa jest ten sam tylko przed ślubem uprawisz go z tą dziewczyną a po ślubie będzie z inną .Dlatego Bóg ,a nie ksiądz dał przykazanie nie cudzołuż dla ochrony twego przyszłego małżeństwa.

Reklama

Jeden raz usłyszałam rozsądne wytłumaczenie kiedy seks jest grzechem /jakiś ksiądz mówił o tym, szkoda że nie pamiętam nazwiska/ i wg mnie zaliczenie tych wszystkich cyrków i ceremonii w kościele nie musi mieć wcale na to wpływu.

Seks jest grzechem gdy traktuje się drugą osobę przedmiotowo.

gość sex przed ślubem czemu nie,dekalog został stworzony po to aby nas pokierowac nie mówi tu o współżyciu osób przed ślubem w żadnym 10 przykazań nie pisze nic o ślubie przedmałżeńskim skoro jestecie pewni to kochajcie sie dowolii i nie uważam żeby to był grzech.to tylko księża tak piszą bo oni tylko z krucyfiksem by chcieli nas gonić albo byc pierwsi przed mężem :P
Nie pisz głupot jak nie masz o tym pojęcia. Ostatnio jest wielu domorosłych ekspertów od wszystkiego. A Ty jak nie wiesz, to idź do księdza to Ci wytłumaczy... A przykazanie 6 i 9 doskonale to tłumaczą. Trzeba zajrzeć do KKK.

Reklama

mhmhhmm wiec tak, facet który jest z dziewczyną ( narzeczoną ) od pięciu lat i za trzy miesiące się żeni zdradza ja od roku ( ma inną laskę z którą się spotyka na sex i nie tylko ) ale nie odejdzie od narzeczonej dlaczego ? Bo nie wypada ? Bo wszystko już przygotowane na ślub ? Bo za dużo by stracił ? Bo boi się konsekwencji ? Bo co powiedzą inni ? A może inaczej zapytamy . Ile osób czeka z sexem do ślubu ?

Reklama

kamis89 Ja dalej tego nie rozumiem. Dlaczego seks przed ślubem to taki wielki grzech?
Zawsze mam z tym problem kiedy idę do spowiedzi.
Jestem z dziewczyną od 3 lat, w przyszłym roku jest nasz ślub. Jesteśmy siebie pewni i wiemy, że chcemy założyć rodzinę. Dlaczego więc nie możemy współżyć?

Co zmieni fakt czy do łóżka pójdziemy przed czy po ślubie, skoro nasze uczucia i tak się nie zmienią?
a dlaczego opowiadasz obcemu facetowi o swoim prywatnym zyciu??? co go to obchodzi???
Uzywaj zycia , jestes doroslym czlowiekiem i zastanwiasz sie nad oczywistymi rzeczami tylko dlatego, ze klecha nie udzieli Ci swojej zgody.
Ludzie co za zacofany kraj. Seks nalezy do dobrego zwiazku - obojetnie czy z obraczka czy bez.

Grzech nie grzech...po co robić problemy i komplikować proste sprawy. Jak was do siebie ciągnie i oboje tego chcecie to róbcie to i już. To naprawdę nie ma nic a nic wspólnego z brakiem szacunku czy miłości i traktowaniem siebie przedmiotowo jak usiłują wam wmówić księża. Nie chodzi też o żadne sprawdzanie się jak mówią inni . Chodzi o to by podążać za głosem serca i natury. Jest miłość i jej towarzyszy pożądanie oraz chęć sprawienia drugiej osobie przyjemności. Tym się kierujcie. Po prostu kochajcie się i już. Nie dorabiajcie do tego filozofii, nie komplikujcie spraw prostych od zarania ludzkości.
Ja ze swoim mężczyzną bzykaliśmy się jak szaleni prawie od początku związku, po dwóch latach pobraliśmy się, mamy dzieci i szczęśliwą rodzinę, nadal się bardzo kochamy, szanujemy i pożądamy. W tym roku 20 rocznica ślubu. A wspomnienia pierwszych uniesień są dla nas bezcenne.

Napisał(a): Gość -

gość Grzech nie grzech...po co robić problemy i komplikować proste sprawy. Jak was do siebie ciągnie i oboje tego chcecie to róbcie to i już. To naprawdę nie ma nic a nic wspólnego z brakiem szacunku czy miłości i traktowaniem siebie przedmiotowo jak usiłują wam wmówić księża. Nie chodzi też o żadne sprawdzanie się jak mówią inni . Chodzi o to by podążać za głosem serca i natury. Jest miłość i jej towarzyszy pożądanie oraz chęć sprawienia drugiej osobie przyjemności. Tym się kierujcie. Po prostu kochajcie się i już. Nie dorabiajcie do tego filozofii, nie komplikujcie spraw prostych od zarania ludzkości.
Ja ze swoim mężczyzną bzykaliśmy się jak szaleni prawie od początku związku, po dwóch latach pobraliśmy się, mamy dzieci i szczęśliwą rodzinę, nadal się bardzo kochamy, szanujemy i pożądamy. W tym roku 20 rocznica ślubu. A wspomnienia pierwszych uniesień są dla nas bezcenne.
I tak trzymać! :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czy sex to grzech
  • sex to grzech
  • Czy seks to grzech
  • forum seks przed slubem
  • sex jest grzechem?
  • dlaczego sex to grzech
  • dlaczego seks jest grzechem
  • czemu seks jest grzechem?
  • czemu seks jest grzechem
  • czemy sex po slubie?
  • sex to grzech?
  • grzech sex
Do góry strony: Czemu seks przed śłubem to grzech?