851
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń54 tys.
  • Odpowiedzi283
  • Ocen na +95
851 ppt ?

Często się przeziębiasz? Zrób syrop z cebuli! (284)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Często się przeziębiasz? Zrób syrop z cebuli!

Napisał(a): gość -

Pamiętam z dzieciństwa, że moja mama też robiła taki syropek z cebuli, tylko wyglądał trochę inaczej niż ten z tutejszego przepisu. A mianowicie:

>>Cebulę pokroić w kostkę, dodać pół szklanki miodu i sok z 1 cytryny, wymieszać odstawić na noc, pić łyżeczkę dziennie.<<

Sok z cytryny redukuje ten nieprzyjemny zapach cebuli przez co syrop nie jest taki obrzydliwy. I najlepsza jest cebula cukrowa, nie jest tak intensywna ale właściwości ma takie same :)

Polecam ! :)

INTERIA.PL

Napisał(a): gość -

jesli chodzi o syrop z cebuli to ja go nie zamykam gdyz uzywam go przy okazji jako inhalacji przy uporczywym kaszlu .W mieszkaniu czuc troche cebulą ale efekt murowany a mieszkanie zawsze mozna wywietrzyc.

Napisał(a): Prever -

mitomanka Najwięcej problemów zazwyczaj przysparza nam krojenie cebuli. Jeśli nie wiesz, jak kroić cebulę bez płakania, wówczas w trakcie krojenia staraj się oddychać przez usta a nie przez nos. Co więcej, podczas krojenia możesz także płukać nóż w zimnej wodzie, która skutecznie zneutralizuje działania związków odpowiedzialnych za łzawienie..
przy krojeniu cebuli wylewam morze łez :((

Reklama

Reklama

Napisał(a): Gość -

gość Przydatna ta porada, dziękuję bardzo , już ją robie, bo jestem przeziębiony!
Jeśli męczy cię kaszel to:

Natrzyj klatkę piersiową kamforą, najlepiej tuż przed snem, ciepło się ubierz i połóż do łóżka. Zamiast nacierania możesz położyć na piersiach termofor z ciepłą wodą (ale nie tak gorącą, aby parzyła). Podobny efekt osiągniesz, zakładając wełniany sweter bezpośrednio na gołe ciało.

Przygotuj sobie syrop cebulowy lub buraczany. Cebulę lub burak drobno posiekaj, zasyp cukrem lub zmieszaj z miodem i odstaw do czasu, aż puszczą sok. Popijaj po łyżeczce kilka razy dziennie.

W sklepie zielarskim kup opakowanie korzenia prawoślazu i lukrecji. Wymieszaj. Weź łyżkę mieszanki i zalej szklanką gorącej wody. Jak przestygnie, popijaj małymi łykami. Uwaga, jeśli masz nadciśnienie, nie stosuj tej metody (lukrecja podwyższa ciśnienie).

Zmiażdż kilka ząbków czosnku, wyciśnij sok z jednej cytryny i zalej niewielką ilością przegotowanej wody. Przełóż do ciemnego słoiczka i odstaw na kilka dni. Popijaj trzy razy dziennie po małym kieliszeczku.

Popijaj herbatkę z lipy, czarnego bzu i malin, możesz zrobić sobie mieszankę albo łączyć fiksy.

Reklama

mitomanka
Prever
mysza1989 [cytat kogo=prowincjusz2

Najlepiej wtedy zastosować tzw. dawkę uderzeniową i przejść do medycyny naturalnej. Chodzi tylko o uzyskanie efektu przełamania.
No ja wiem, ale jednak nie zawsze to działa, ja jestem niestety osobą która lubi mieć efekty już :)

a możecie mi polecić jakiś skuteczny środek na gardło?
gardło płucz rozcienczoną woda utlenioną 3% 3 razy dziennie.Na drugi dzien jak ręką odjął!
czytałam, że woda utleniona pomaga też na inne dolegliwości!

ja w razie choroby gardła płuczę wodą utlenioną 3%, ale pół na pół z wodą, na grugi dzień gardło już nie boli![/cytat]

Napisał(a): Prever -

Gdy ukąsi pszczoła-

Bakteriobójcze, odkażające i przeciwzapalne właściwości cebuli są skutecznie wykorzystywane po ukąszeniu osy, pszczoły, komara. Trzeba tylko pamiętać, że nie można smarować ukąszeń w najbliższej okolicy oka, by go nie podrażnić.

Plasterek cebuli przykłada się na zaczerwienione miejsce i trzyma przez 10-15 minut. Łagodzi odczyn zapalny, usuwa uczucie pieczenia i bólu.

gość nie robię syropu, ale profilaktycznie lub w przypadku przeziębienia podaję czosnek.
wyciskam sok z jednego ząbka (kropelka lub kilka się zdarzy, czosnek uprzednio wyciśnięty przez praskę do gazika), do tego łyżeczka miodu i łyżeczka mleka. wymieszać i wypić. mocne, ale skuteczne (u nas).
ja stosuję mleko z czosnkiem i do tego 1 łyżeczka masła i to wypijam na przeziębienie!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Woda z cytryną dziąsła
  • syrop z cebuli na włosy interia
  • herbata z cebuli i cukrem brazowym
  • syrop z cebuli
Do góry strony: Często się przeziębiasz? Zrób syrop z cebuli!