851
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń54 tys.
  • Odpowiedzi283
  • Ocen na +95
851 ppt ?

Często się przeziębiasz? Zrób syrop z cebuli! (284)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Często się przeziębiasz? Zrób syrop z cebuli!

Napisał(a): Gość -

W moim domu pasztet jadło się z reguły jako dodatek do chleba na śniadanie albo kolację, a czasem, z okazji imienin lub innych uroczystości, mama serwowała go na półmisku, pokrojonego w plastry. Nigdy nie znaliśmy smacznego dodatku do pasztetu, jakim jest konfitura z czerwonej cebuli, delikatnie słodka, z dodatkiem octu balsamicznego. Wszystkie te składniki, kiedyś rzadko spotykane, dziś są łatwo dostępne w supermarkecie, a nawet w osiedlowych sklepach. Warto przygotować tę konfiturę i razem ze świeżymi ziołami użyć jej jako apetycznej dekoracji do pasztetu.
Najsmaczniejsza konfitura z czerwonej cebuli wyjdzie, kiedy usmażymy ją na klarowanym maśle, pod warunkiem, że planujemy podać ją od razu i zjeść w całości. Taką, którą planujemy przechowywać w lodówce, lepiej przygotować na oliwie z oliwek extra vergine, która po schłodzeniu nie zmieni swojej konsystencji. Oprócz podstawowego zestawu składników, można spróbować dodać odrobinę czosnku albo suszonych ziół i sprawdzić, w jakiej wersji konfitura z czerwonej cebuli podbije nasze serca
INTERIA.PL

Wykonanie konfitury z czerwonej cebuli:

Krok 1. Cebulę doprawioną solą, cukrem i octem lub balsamico szklimy na niewielkim ogniu, następnie dusimy pod przykryciem do miękkości. Ilość cukru można zwiększyć lub zmniejszyć, według własnych upodobań.

Krok 2. Miękką cebulę odkrywamy i na delikatnie zwiększonym ogniu redukujemy sos przez kilka minut.

Krok 3. Można podać schłodzoną konfiturę jako dodatek do pasztetu, kanapek lub sałatek. Najlepiej przechowywać ją w lodówce w zakręconym słoiczku – może tam stać do 7 dni.

gość
Prever

Woda utleniona rozcieńczona jest na pewno bezpieczna, mnie pomogła, spróbuj i ty!
Nie mam zamiaru, wolę dedykowany le z apteki.
To jest tylko do wiadomości i nikt ci nie każe eksperymentować :)

Reklama

Prever
mysza1989 [cytat kogo=prowincjusz2

Najlepiej wtedy zastosować tzw. dawkę uderzeniową i przejść do medycyny naturalnej. Chodzi tylko o uzyskanie efektu przełamania.
No ja wiem, ale jednak nie zawsze to działa, ja jestem niestety osobą która lubi mieć efekty już :)

a możecie mi polecić jakiś skuteczny środek na gardło?
gardło płucz rozcienczoną woda utlenioną 3% 3 razy dziennie.Na drugi dzien jak ręką odjął![/cytat]

ja w razie choroby gardła płuczę wodą utlenioną 3%, ale pół na pół z wodą, na grugi dzień gardło już nie boli!

Reklama

Reklama

Biala878 super forum no kurcze tylu rzeczy idzie sie dowiedziec takich hmm naturalnych ze tak powiem:)No super :-) ja slyszalam cos kiedys o tej wodzie utlenionej zeby plukac jak gardlo boli no cos mi sie takego obilo o uszy...
Dokładnie, wystarczy wypróbować i samemu się przekonać!

NA KATAR coś innego niż cebula.
W zaciszu domowym możesz przeprowadzić szereg zabiegów pozwalających na udrożnienie nosa i osłabienie dolegliwości związanych z katarem. Możesz zaaplikować sobie inhalację z soli oraz olejków eterycznych. Zagotuj wodę z solą w niskim garnku o dużej średnicy, nachyl się nad nim i następnie intensywnie wdychaj gorącą parę przez nos. Zabieg ten znakomicie wpływa na udrożnienie jamy nosowej i ułatwia oddychanie. Równie skuteczny w niektórych przypadkach może być gorący okład na nasadę nosa oraz picie gorącej herbaty z miodem lub malinami w dużych ilościach.

Jak szybko pozbyć się kataru?
Jeśli cierpisz na ból zatok związany z katarem, możesz zastosować bardzo starą i sprawdzoną metodę - rozkrój cebulę na ćwiartki i włóż sobie po jednym kawałku do każdej z dziurek nosa. Przygotuj czystą chusteczkę, po upływie około godziny ból zatok minie, a oddychanie przez nos przestanie sprawiać problem. Zabieg ten można powtarzać dowolnie często, jest bowiem całkowicie nieszkodliwy.

Szybką metodą na odetkanie zatkanego w trakcie kataru nosa jest zrobienie 10 pompek na bezdechu. Sposób wydaje się dziwny, ale działa.

Napisał(a): gość -

Ryczaltowa Domowe przepisy z cebuli na zdrowie:

Nasiadówki z cebuli na hemoroidy: W 1/2 l. mleka gotuj 3-4 cebule do miękkości, gdy ostygnie wlej do miski z zrób nasiadówkę.

Inhalacje z soku z cebuli: 1-2 cebule utrzyj na tarce i przełóż szybko do szklanki, połóż na czystej ściereczce, którą wykorzystasz, żeby otoczyć brzeg szklanki i usta i nos. Wdychaj powietrze z nad szklanki nosem a wypuszczaj ustami lub odwrotnie.

Okłady z cebuli na obrzęki po ukąszeniach owadów: Po prostu rozkrój świeżą cebulę i najlepiej zaraz po ugryzieniu np. osy przykładaj na spuchnięte miejsce, gdy cebula nieco obeschnie wyrzuć i przyłóż nowy plasterek.

Nalewka z cebuli: 200g utartej cebuli zalać 1 litrem spirytusu, odstawić na tydzień. Po przecedzeniu pić po łyżeczce na kieliszek wody.

Przeciwwskazania:
-chora wątroba, ponieważ cebula jest ciężkostrawna,
ciężka choroba nerek,
-nieprzyjemne wzdęcia i odbijanie po cebuli można zlikwidować spożywając łyżeczkę mielonego kminku lub czarnuszki po zjedzeniu cebuli.
dziękuję ci za fajną poradę na hymeroidy., zrobie ją na pewno!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Woda z cytryną dziąsła
  • syrop z cebuli na włosy interia
  • herbata z cebuli i cukrem brazowym
  • syrop z cebuli
Do góry strony: Często się przeziębiasz? Zrób syrop z cebuli!