161
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi116
  • Ocen na +-6
161 ppt ?

Czy antykoncepcja powinna być refundowana? (117)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Czy antykoncepcja powinna być refundowana?

Napisał(a): gość -

Antykoncepcja jest wolą prywatną/intymną. Biedne społeczeństwo nie gruntuje wzrostu bogactwa narodowego lecz prowadzi do zubożenia obywateli? Do czego więc ma to prowadzić. W mym mniemaniu do stabilności w narodzie ważnym jest by biedni nie korzystali z frajdy jak "ktoś promuje" rób dzieci do woli, a Państwo pomoże lub będziesz miał emeryturę. Robiący dzieci nie zawsze są świadomi, że już to zrobili. Regułą są młodzi bez środków finansowych. Nie znaczy to jednak, że są źli. Należy dać możliwość, jak drobny gest dostępności dla własnej woli, by mogli skorzystać z wyboru. By nie było dzieci niechcianych, opuszczonych w domach dziecka lub nie wiadomo gdzie grzebanych.

Reklama

Myślę, że propozycja refundowanej antykoncepcji jest bardzo niewybrednym żartem. Emerytów nie zawsze stać na częściowo refundowane leki (30%), cukrzycy muszą płacić 100% na pomagające środki itd. To są tragiczne informacje.
Ta propozycja to ... Nie chcę pisać brzydkich słów.
Poza tym w Polsce podobno klęska demograficzna. Pomysł, by państwo w ten sposób ją zmniejszało, pachnie paranoją. Gdyby można uruchomić dodatkowe środki, to na dofinansowanie małżeństw wielodzietnych, na emerytury dla matek wychowujących dzieci, na zasiłki na dzieci, zasiłki które nie będą kpiną z tych, którzy mają normalne rodziny.
Środki można uzyskać na przykład przez wprowadzenie bykowego - podatku od facetów od 30-tego do 50-tego roku życia, którzy nie mają ślubnych dzieci. Wzrosną dochody z podatków i zmaleją wydatki na pomoc dla samotnych matek, które w bardzo dużym stopniu okażą się zaślubione. Nieślubne dzieci często nagle też okażą się ślubne.
Może byłoby normalniej, ale nie mam złudzeń :( Raczej antykoncepcja będzie refundowana. I wszyscy (???) będą zadowoleni.

Reklama

Napisał(a): juleczka10 -

A44
gość to bez sensu, kyzys demograficzny, kombinuja jak zwiększyć wskaźnik urodzeń a jednocześnie chcą refundować ubezpładnianie pigułami>! Kretynizm, albo tak naprawdę chodzi o wymarcie polskiego narodu.
Farmaceuci będą mieli problem, nie wszyscy chcą przykładać rękę do poronień, a taką jest tabletka PO.
jeju... jestem przerażona faktem,jak daleko jest posunięta ludzka głupota... mamy 21 wiek i to straszne,że są jeszcze osoby na tyle zacofane,że uważają pigułkę "po" za wczesnoporonną.. szok !

Reklama

gość Ja myślę że tak jak antykoncepcja powinna być refundowana taka samo kobieta powinna mieć prawo do aborcji! To jest nasze ciało, łatwo się mówi tym co siedzą na stołkach i miałczą że jest mały przyrost naturalny ale za co te kobiety mają utrzymać te dzieciaki o tym już żaden nie pomyśli !!!!!!!!
skoro kobiete nie stac na dziecko to niech POMYSLI ZANIM NOGI ROZŁOŻY a nie zabija bezbronną istotę tylko dlatego,że się jej dymać chciało !

co za pytanie.. oczywiście,że powinna być bez recepty i za darmo ! wielu się tutaj oburza,że nie chce aby sex rodzinom patologicznym (zazwyczaj o takie chodzi,bo dla człowieka na poziomie antykoncepcja jest czymś oczywistym..) sponsorować z naszych podatków, ale chyba taniej wyjdzie zasponsorować już nawet z naszych podatków kobicie pigułki za kilkadziesiąt zł. niż również z naszych podatków utrzymywać przez kilkadziesiąt lat jej 5 dzieci ...

Napisał(a): cihy -

1.Refundowanych jest część leków. Antykoncepcja niczego nie leczy.
2.Nie jest prawdą ,że w Polsce ak. jest droga.
3.W krajach ,gdzie edukacja seksualna jest od poczęcia (prawie) , a ak. refundowana, ilość ciąż posród nieletnich wzrosła. Wyjątkiem jest Holandia.
takie są fakty, ko chce sobie wyciągnie wnioski.

Napisał(a): Gość -

również uważam że antykoncepcja nie kosztuje na tyle dużo że potrzebne jest dofinansowanie do tego typu tabletek. Za przyjemności trzeba płacić. :) to normalna sprawa. Zauważam że ludzie to za wszystko chcieliby dostawać kasę albo pomoc. A nic od siebie.

Tak naprawde kazda z nas z tego pomysłu mogłaby sie ucieszyc. Ale to nie jest mozliwe. Dlatego musimy odbierac pod kątem i zdrowotnym i finansowym odpowiednia metodę. Ja miedzy innymi tez dlatego zdecydowałam sie na wkładke hormonalną Levosert. Jest ok, wszystko wygodne, bez zadnych nieprzyjemnych infekcji.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy antykoncepcja powinna być refundowana?