1
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń24
  • Odpowiedzi1
  • Ocen na +0
1 ppt ?

Czy będzie powtórka wyborów ? (2)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy będzie powtórka wyborów ?

Napisał(a): LATO2019 -

Komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego w swoim proteście wyborczym złożonym w Sądzie Najwyższym domaga się stwierdzenia nieważności wyborów z 12 lipca i wymienia liczne nieprawidłowości - informuje Onet, który dotarł do tego dokumentu.
Przedstawiciele Rafała Trzaskowskiego w drodze do Sądu Najwyższego /Piotr Molecki /East News
Przedstawiciele Rafała Trzaskowskiego w drodze do Sądu Najwyższego /Piotr Molecki /East News
"Mając na uwadze, rozmiar i ilość naruszeń, które wystąpiły na nieznaną dotąd skalę i tym samym niewątpliwie miały istotne znaczenie i wpływ na wynik wyborów, szczególnie biorąc pod uwagę niewielką różnicę uzyskanych przez kandydatów głosów, wnoszę o podjęcie przez Sąd Najwyższy uchwały stwierdzającej nieważność dokonanego 12 lipca 2020 roku wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej" - czytamy w proteście wyborczym komitetu Rafała Trzaskowskiego.
Argumenty komitetu dotyczą m.in. działalności TVP, której zarzucono "jawną agitację", co "biorąc pod uwagę szeroki zasięg mediów publicznych, miało istotny wpływ na wynik wyborów".
Co więcej, komitet zarzuca TVP złamanie prawa poprzez "przygotowywanie oraz finansowanie ze środków publicznych Telewizji Polskiej S.A. materiałów wyborczych kandydata Andrzeja Dudy". Jako przykład podano m.in. materiał "Wiadomości" z 24 czerwca.https://fakty(...)=chrome Tak ogromnailość protestów wyborczych jeszcze w Polsce nie było , a nasze podatników pieniądze szły na agitacje jednego tylko kandydata wbrew naszej woli , ponieważ telewizja kurskiego agitowała Dude za nasze pieniądze.,Nawet obserwatorzy niezależni zwracają na te potężna nieprawidłowości uwagę.Nawet gdy nie dojdzie do powtórki wyborów A.Duda będzie uważany i to nie tylko w Polsce za nieprawnie wybranego prezydenta . Świat Zachodni już o tym tak mówi.
INTERIA.PL
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy będzie powtórka wyborów ?