13
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń214
  • Odpowiedzi11
  • Ocen na +-13
13 ppt ?

Czy boskie in vitro na pewno mialo miejsce? (12)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy boskie in vitro na pewno mialo miejsce?

Napisał(a): Gość -

Czy boskie in vitro na pewno mialo miejsce? Nie lepiej, przyjac bardziej racjonalne wytlumaczenie przyjscia na swiat Jeshu ben Miriam?

Chodzi o fragment (Marek 6:3-4), w którym powątpiewający w Jezusa współmieszkańcy Nazaret określają go jako „syna Marii".
Potwierdzenie? Pisal o tym Orygenes w dziele napisanym w 248 roku zatytułowanym Contra Celsum a krytykującym rzymskiego platonistę z II wieku Celsusa. Poniewaz dziela Celsusa nie zachowały się do naszych czasów, dzis mozna opierac sie jedynie na wypowiedzi Orygenesa cytujacego Celsusa:

Maria została odrzucona przez jej męża, z zawodu cieślę, po tym jak została skazana (uznana winną) za niewierność. Wyrzucona przez męża, i tułająca się na pustkowiu w niesławie, wtedy w opuszczeniu urodziła Jezusa, z pewnego żołnierza Panthery. (Orygen, Contra Celsum, 1:28)

Relacja Celsusa, moze nie byłaby tak istotna, gdyby nie odkryty w 1859
w Nadrenii koło Bingen (dawny rzymski fort Bingium) grob rzymskiego legionisty Tyberiusza Juliusza Abdesa Pantery, pochodzacego z Sydonu (południoy Liban). Tyberiusz Juliusz Abdes Pantera został przeniesiony ze swoją kohorta łucznikow do Nadrenii gdzies po roku 9 n.e.

I co teraz? Dalej wierzymy w boskie in vitro, czy lepiej przyjac calkowicie przyziemna przyczyne przyjscia na swiat Jezusa z Nazaretu? :)
INTERIA.PL

Re: Czy boskie in vitro na pewno mialo miejsce?

Napisał(a): boozar -

Arevik Czy boskie in vitro na pewno mialo miejsce? Nie lepiej, przyjac bardziej racjonalne wytlumaczenie przyjscia na swiat Jeshu ben Miriam?

I co teraz? Dalej wierzymy w boskie in vitro, czy lepiej przyjac calkowicie przyziemna przyczyne przyjscia na swiat Jezusa z Nazaretu? :)
Witam: Woary nie da sie wytłumaczyc fizycznie albo wierzysz albo nie dlatego nazywa sie wiara. Wierzacy odpowie sobie na kazda watpliwosc przez pryamat wiary, natomiast niewierzacy bedzie mial zawsze watpliwości.

Ja osobiście nie wierzę w kosciol katolicki - mam wlasna teorie na temat swiata i Boga , ale nie chce nikomu wiary zabierac. Gdyż nie mam do tego prawa. Wiara w pewien sposob wychowuje ludzi , wpaja im pozytywne wartosci, podkresla co zle a co dobre, Daje konkretny cel w zyciu i po smierci, daje nadzieje.
Wydaje mi sie ze lepszy jest swiat pelen ludzi wierzacych niz pelen ateistow przynajmniej na dzisiejszym poziomie rozwoju intelektualnego , moralnego i technicznego. Pozdrawiam.

Reklama

boozar
Arevik Czy boskie in vitro na pewno mialo miejsce? Nie lepiej, przyjac bardziej racjonalne wytlumaczenie przyjscia na swiat Jeshu ben Miriam?

Witam: Woary nie da sie wytłumaczyc fizycznie albo wierzysz albo nie dlatego nazywa sie wiara. Wierzacy odpowie sobie na kazda watpliwosc przez pryamat wiary, natomiast niewierzacy bedzie mial zawsze watpliwości.

Ja osobiście nie wierzę w kosciol katolicki - mam wlasna teorie na temat swiata i Boga , ale nie chce nikomu wiary zabierac. Gdyż nie mam do tego prawa. Wiara w pewien sposob wychowuje ludzi , wpaja im pozytywne wartosci, podkresla co zle a co dobre, Daje konkretny cel w zyciu i po smierci, daje nadzieje.
Wydaje mi sie ze lepszy jest swiat pelen ludzi wierzacych niz pelen ateistow przynajmniej na dzisiejszym poziomie rozwoju intelektualnego , moralnego i technicznego. Pozdrawiam.
>>Wiara w pewien sposob wychowuje ludzi , wpaja im pozytywne wartosci, podkresla co zle a co dobre<<

Sprawdz lepiej W ST ile krwi tam przelano z powodu wiary...! :)))

Arevik][cytat kogo=boozar][cytat kogo=Arevik Czy boskie in vitro na pewno mialo miejsce? Nie lepiej, przyjac bardziej racjonalne wytlumaczenie przyjscia na swiat Jeshu ben Miriam?

Krew przelano i dalej sie leje nie z powodu wiary lecz z powodu ludzi ja wyykorzystujacych do swoich celów.

Reklama

boozar
Arevik][cytat kogo=boozar][cytat kogo=Arevik Czy boskie in vitro na pewno mialo miejsce? Nie lepiej, przyjac bardziej racjonalne wytlumaczenie przyjscia na swiat Jeshu ben Miriam?

Krew przelano i dalej sie leje nie z powodu wiary lecz z powodu ludzi ja wyykorzystujacych do swoich celów.
Z powodu ludzi, nie wiary?
Lb 31,1-36:
"(1) Rzekł Pan do Mojżesza: (2) Pomścij Izraelitów na Madianitach. Potem zostaniesz przyłączony do twoich przodków. (3) Rzekł więc Mojżesz do ludu: Przygotujcie spośród siebie mężów na wyprawę wojenną przeciw Madianitom; mają im wymierzyć pomstę Pana. (4) Poślijcie na wyprawę wojenną po tysiącu ludzi z każdego pokolenia izraelskiego. (...)
(7) Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn. (...)
(9) Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek. (10) Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów. (11) Zabrawszy następnie całą zdobycz, cały łup złożony z ludzi i zwierząt, (12) przyprowadzili jeńców, zdobycz i łup do Mojżesza, kapłana Eleazara i całej społeczności Izraelitów, do obozu, który się znajdował na równinach Moabu, położonych nad Jordanem naprzeciw Jerycha. (13) Mojżesz, kapłan Eleazar i wszyscy książęta społeczności wyszli z obozu naprzeciw nich. (14) I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej. (15) Rzekł do nich: Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? (16) One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana. (17) Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. (18) Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu. (...)
Potem tak mówił Pan do Mojżesza: (26) Policz wraz z kapłanem Eleazarem i głowami rodów społeczności to, co z ludzi i bydła zostało przyprowadzone jako zdobycz. (27) Podziel zdobycz na połowę pomiędzy tych, którzy brali udział w wyprawie, i pomiędzy całą społeczność. (28) Winieneś jednak od wojowników, którzy wyruszyli na wyprawę, wziąć jako dar dla Pana jedną sztukę na pięćset - zarówno z ludzi, jak też z wołów, osłów i owiec. (29) Z połowy należącej do nich weźmiesz, a dasz kapłanowi Eleazarowi jako ofiarę dla Pana. (30) Z połowy [należnej reszcie] Izraelitów weźmiesz pięćdziesiątą część, tak ludzi, jak też wołów, osłów i owiec, słowem ze wszystkiego bydła, i dasz to lewitom, którzy pełnią służbę w przybytku Pana. (31) Mojżesz i kapłan Eleazar wykonali wszystko, co im Pan nakazał. (32) Zdobycz, którą wojownicy wzięli jako łup, składała się z sześciuset siedemdziesięciu pięciu tysięcy owiec, (33) siedemdziesięciu dwóch tysięcy wołów, (34) sześćdziesięciu i jednego tysiąca osłów, (35) a osób, czyli dziewcząt, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, było razem trzydzieści dwa tysiące. "

widocznie Mojrzeszowi cos sie w glowie pokielbasilo i nie zrozumiał Pana, a może to inny Pan powiedział. Hehe :) A może ktos żle przekazał historię , nie wiem nie było mnie tam.

Będziesz miłował Pana Boga twego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy (Mt 22,37-40)

Nie ma tu nic o zabijaniu - to głowne przykazania wiary.
Pozdrawiam

Reklama

boozar widocznie Mojrzeszowi cos sie w glowie pokielbasilo i nie zrozumiał Pana, a może to inny Pan powiedział. Hehe :) A może ktos żle przekazał historię , nie wiem nie było mnie tam.

Będziesz miłował Pana Boga twego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy (Mt 22,37-40)

Nie ma tu nic o zabijaniu - to głowne przykazania wiary.
Pozdrawiam
Mojzesz z pewnoscia wszystko dobrze zrozumial. :)))

Co do glownych przykazan wiary.... W Dz.Ap.5. Ananiasz i Safira to tez z milosci, czy Piotr czegos nie zrozumial? Pozdrawiam..:)))

Wydaje mi sie ze takich problematycznych opowiesci w starym testamencie jest wiecej. JA nie potrafie ci logicznie wytlumaczyc znaczenia tych tekstow byc moze kto inny potrafi.

Musisz jednak zrozumiec ze jezeli chcesz uwierzyc to takie samotne błądzenie po starym testamencie nie bardzo ci pomoze. Moze zacznij od Nowego Testamentu.

Ale jezeli piszesz to by przekonac innych ze wierza w "bzdury" to cie nie rozumiem. Czy im zazdroscisz ze maja cel i sens zycia i chcesz im to na sile zabrac. Czy ci ludzie robia ci krzywde czy jak . Czy chcesz zaspokoic swoja próżność? Nie rozumiem

NT tez przewertowalem od "deski do deski" i stwierdzilem, ze tez zawiera pelno niescislosci, ktore tylko przy bardzo duzej dawce wyobrazni mozna uznac za logiczne i spojne. Do wierzacych nic nie mam dopoty, dopoki nie siegaja do panstwowej kiesy, by utrzymac swojch pasterzy.

Napisał(a): gość -

Jak szukasz Boga to O N Cię znajdzie. Prędzej czy później. Ja szukasz odpowiedzi to wystarczy odrobina wysiłku i odpowiednia książka z biblioteki odnosząca się do historii Świętych Pism, egzegezy itd. Tysiące ludzi poświęcało życie na badaniu Pisma Świętego w językach oryginalnych, starożytnych kodeksach. Tego się nie czyta jak kroniki historycznej. To jest prawda religijna przekazana pod konkretną szatą literacką. Jak czytasz wiersze to wiesz, że nie jest to opis faktów, zdarzeń, ale czegoś głębszego, trudniejszego do wyrażenia. Jak nie chcesz uchodzić za ignoranta to nie wypisuj takich rzeczy w internecie.
Modlę się za Ciebie i Pozdrawiam

Napisał(a): banita53 -

Arevik

Bajarz z ciebie przedni ale kłamiesz.

Józef jako Żyd oficjalnie przyjął ciąże Maryii na siebie.

Gdyby Jezus był synem z człowieka to podczas chrztu nie moc dał by mu gołąb a co najwyzej no wiesz co robi gołąb.

Jezus nie miał cech żołnierza walczył słowem i miłością.

W godzine śmierci do kogo się zwrócił ?

To co napisałeś to pierdoły to chłam.

« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • tyberiusz juliusz abdes pantera
  • majtek. Spalili wszystkie miasta, ktre tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotw. Zabrawszy nastpnie ca zdobycz, cay up zoony z ludzi i zwierzt, przyprowadzili jecw, zdobycz i up do Mojesza, [] I rozgniewa si Mojesz na dowdcw wojska, na tysicznikw i setnikw, ktrzy wracali z wyprawy wojennej. Rzek do nich: Jake moglicie zostawi przy yciu wszystkie kobiety? [] Zabijecie wic spord dzieci wszystkich chopcw, a spord ko
  • abdes pantera a koci katolicki
  • tyberiusz juliusz abdes pantera forum
Do góry strony: Czy boskie in vitro na pewno mialo miejsce?