53
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń267
  • Odpowiedzi50
  • Ocen na +0
53 ppt ?

Czy busy są niebezpieczne? (51)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy busy są niebezpieczne?

Napisał(a): Gość -

Wszyscy znamy sytuację – polskie busy nie są nigdy „pełne” – kierowca upycha ludzi do granic możliwości. Niby szkoda mu nie zabrać danego pasażera, który o to bardzo prosi, ale chodzi i tak w gruncie rzeczy o pieniądze! Wiadomo, że każdy pasażer chce dojechać bezpiecznie, ale spójrzmy prawdzie w oczy – płacimy i wsiadamy, najczęściej stojąc w przejściu, co jest niebezpieczne w przypadku gwałtownego hamowania. Kolejną sprawą jest nadmierna prędkość – busiarze zazwyczaj jeżdżą bardzo szybko, chcą tylko zdążyć przed kolejnym autobusem by zabrać mu klientów sprzed nosa.

Czy Rząd nie może się zająć sprawami polskiego transportu?
Gina ludzie i to codziennie… Chyba warto pomyśleć o jakichś sensownych przepisach?

A dla was busy to bezpieczny środek transportu?
Czy najczęściej dojeżdżacie do pracy/szkoły?
INTERIA.PL

Re: Czy busy są niebezpieczne?

Napisał(a): Gość -

Powiem tylko tyle że każdy środek transportu jest nie bezpieczny. Ja jadac autem osobowym jako kierowca też nie czuje się w pełni bezpieczna, wymijają piraty w nie dozwolonych im miejscu.
Policja powinna bardziej czuwać nad takimi nieodpowiedzialnymi kierowacmi którzy jeżdza szybko nie zwracając uwagi na to czy mogą spowodować kolizje.
Ta tragedia dzisiejsza jest ostrzeżeniem dla pozostałych kierowców i tych którzy chcą nimi zostać, żeby bardziej uważnie i ostrożniej jeżdzic i mieć oczy otwarte na każdym kroku......
Pozdrawiam.

Reklama

Re: Czy busy są niebezpieczne?

Napisał(a): Gość -

Oczywiście mowa teraz o busach. Ale prawdą jest, że to człowiek kieruje pojazdem, to człowiek decyduje czy ten samochód może wyjechać na ulice (czy jest sprawny czy nie), to człowiek decyduje jak szybko pojedzie, to człowiek decyduje ile osób wsiądzie do samochodu i to ten sam człowiek (kierowca) jest odpowiedzialny za te osoby które z nim jadą. Warunki pogodowe od paru dni sa nie najlepsze i każdy miał czas na przestawienie zmiany stylu jazdy oczywiście na wolniejszą i bardziej skoncentrowaną. Więc nie zwalniajmy winy na busy, które napewno jeśli chodzi o stan techniczny wiele mają do życzenia.

Re: Czy busy są niebezpieczne?

Napisał(a): Gość -

Mieszkam na pomorzu i codziennie widzę jak ludzie takowymi busami dojeżdżają do pracy.To zrozumiałe bo są one po prostu tańsze.Cieszy,że wiele z nich ma licencje na przewóz osób,busy są w należytym stanie technicznym,a i kierowcy odpowiedzialni.Natomiast są i czarne owce.Wyścigowcy którzy za wszelką cenę próbują ubiec tych pierwszych,busy są w tragicznym stanie,co widać na pierwszy rzut oka,grzeją na złamanie karku i zawsze,ale to zawsze są przeładowane...

Czy warto dla tej zaoszczędzonej złotówki ryzykować życie??

*zdezelowany pojazd,przepełniony,nie dostosowany do przewozu osób plus "szybki" nieodpowiedzialny kierowca na kacu (bo w sezonie na trasie Lębork-Łeba to normalka = tragedia

Reklama

Re: Czy busy są niebezpieczne?

Napisał(a): Gość -

oczywiście że tak. Przeładowane, bez dodatkowych drzwi, wyjść awaryjnych nie powinny być dopuszczone do przewozu osób. Strach pomyśleć co by się stało podczas pożaru. Ludziska stratowaliby się wzajemnie . Reszte dopełni ogień i dym.- koszmar, wyobrażcie sobie taką sytuację

Reklama

Re: Czy busy są niebezpieczne?

Napisał(a): Gość -

Nie zrozumiale jest, że tyle osób wsiada do zwykłej T4-ki.To auto 9-cio max 12-osobowe.Brak wyobraźni.Do tego mgła.Nie uszanuje ludzkiego życia ten kto nie otarł sie o śmierć...TYLKO CZY BĘDZIE TO PRZESTROGĄ DLA PAZERNYCH PRZEWOŹNIKÓW?

Re: Czy busy są niebezpieczne?

Napisał(a): Gość -

Proszę Państwa,

To jest tylko i wyłącznie wina polityków i każdego kto wprowadził podatki na paliwo i samochody.
Jeśli Państwo by tym ludziom nie zrabowało 90% zarobku to by nie jechali tym busem, tylko każdy jechał by osobno i to bezpiecznym samochodem.
Czy nie byłoby wtedy wypadku?
Może tak może nie, ale zgineły by 2 osoby a nie 18.

Re: Czy busy są niebezpieczne?

Napisał(a): Gość -

Nie sa bezpieczne!!!!!!Ostatnio jechalam z mezem i coreczka z Olsztyna do Gdanska na lotnisko i zostalam poinformowana na miejscu ze za moja coreczke nie placi sie za bilet wiec cala podruz przesiedziala u nas na kolanach!!!!!

Re: Czy busy są niebezpieczne?

Napisał(a): Gość -

Gość Nie sa bezpieczne!!!!!!Ostatnio jechalam z mezem i coreczka z Olsztyna do Gdanska na lotnisko i zostalam poinformowana na miejscu ze za moja coreczke nie placi sie za bilet wiec cala podruz przesiedziala u nas na kolanach!!!!!
Dlaczego nie pojechaliście taksówką, jak ludzie na całym świecie?

Re: Czy busy są niebezpieczne?

Napisał(a): Gość -

Gość
Gość Busy są bezpieczniejsze od aut osobowych. Pod warunkiem, że na pace nie przewozi się ludzi.
Totalna bzdura! Większość osobówek ma większą strefę zgniotu iż dostawczak.
W pełni się zgadzam - busy nie mają w ogóle strefy zgniotu, kierowca siedzi przy samej szybie, ale paradoksalnie ma fałszywe przeświadczenie, że jest bezpieczny jak w autobusie i bardzo często tacy kierowcy jeżdżą zbyt szybko, lekceważą przepisy i innych użytkowników dróg.

Re: Czy busy są niebezpieczne?

Napisał(a): Gość -

Gość Nie zrozumiale jest, że tyle osób wsiada do zwykłej T4-ki.To auto 9-cio max 12-osobowe.Brak wyobraźni.Do tego mgła.Nie uszanuje ludzkiego życia ten kto nie otarł sie o śmierć...TYLKO CZY BĘDZIE TO PRZESTROGĄ DLA PAZERNYCH PRZEWOŹNIKÓW?
"Pazernych przewoźników"? Mogli polecieć rządowym!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • "busy s"
  • busy niebezpieczne
  • czy busy sa bezpieczne
Do góry strony: Czy busy są niebezpieczne?