51
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi26
  • Ocen na +0
51 ppt ?

Czy cichy ślub może być powodem do obrazy? (27)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy cichy ślub może być powodem do obrazy?

Napisał(a): Gość -

Słuchajcie czy jeśli weźmiemy z dziewczyną cichy ślub, to czy to jest powód by jej rodzina się od nas zupełnie odsunęła?
Dla mnie jest to niepojęte, ale wiem, że jej rodzice wymarzyli sobie ślub córki na min. 250 osób, z wielką pompą i mnóstwem przepychu :( Ja niestety nie mam na to pieniędzy, a rodzice mi nie pomogą bo sami mają małe problemy.

Postanowiliśmy, że weźmiemy cichy ślub, my, rodzice i świadkowie, ale przyszli teściowie zapowiedzieli, że jeśli tak zrobimy to oni wyrzekają się córki.
Chcemy być razem, ale nie chce żeby z mojego powodu Monika straciła kontakt z rodziną.
Co robić?
INTERIA.PL

Re: Czy cichy ślub może być powodem do obrazy?

250 osób?! To przecież szaleńśtwo! Wesele to ogromny wydatek, jak nie macie na to pieniędzy nie decydujcie się nie warto- zwłaszcza, że nie macie żadnej pewności, że Wa m się w ogóle może zwrócić... Bo teraz ludzie żałują, ostatnio mojej przyjaciółce kuzynka z mężem dali w kopercie 200 złotych a mieli dzień wesela +nocleg...
Masakra po prostu...

Reklama

To jest jakaś paranoja zapraszać ludzi, a potem liczyć, że im się zwróci he he he.....nie ma jak góralskie wesele, nikt nikomu nie żałuje i nie liczy noclegów :)

Napisał(a): gość -

Cichy ślub na pewno nie powinien być powodem odsunięcia się rodziny Twojej narzeczonej, ale to nie znaczy, że nie będzie, niestety. Z tego co piszesz, wynika, że jej rodzice postawili sprawę na ostrzu noża. Możecie spróbować jeszcze raz na spokojnie wytłumaczyć, dlaczego wolicie skromny ślub. Jeśli będą obstawać przy swoim, to trzeba tupnąć nogą (oczywiście decyzja należy do Was). Oni stosują szantaż emocjonalny, a to ma przecież być Wasz dzień. Nie rodziny, krewnych i znajomych królika, ale WASZ. Czy się zupełnie na Was obrażą, nie wiadomo. Są tacy ludzie. A może po prostu nie wierzą, że jednak zrobicie tak, jak chcecie i po jakimś czasie im przejdzie. Ja bym się nie przejmowała. Ale rozumiem, że narzeczonej może być z tym ciężko.

Reklama

Reklama

Mi teciowie tez chcieli wyciac podobny numer - to wzielismy slub po wielkiemu cichu. My + dwoje swiatkow i urzedniczka, ktra trzy razy sie pytala czy juz wszyscy sa ;)
Tesiowie dowiedzieli sie grubo po fakcie, jako ze nie obnosilismy sie z obraczkami i tyle.

Jesli Twoi tesciowie wartosc corki okreslaja weselem jakie zrobi - to sa smieciami niewartymi jej milosci.
A jesli sie jej wyrzekna bo bedzie miala cichy slub - to jeden problem mniej dla Was, macie smieci i zmije ociekajace jadem z glowy.

Swoja droga doradzalabym Towjej juz-niedlugo-zonie zrobic im wtedy 'zemste indianki' jak to sie w moich stronach mowilo - wspominac wszystkim jak to rodzice sie zachowali, jak to Was zaszantarzowali i jak jej przykro ze jest dla nich tak malo warta i jakimi sa manipulantami, nieszczerymi zajadlymi ludzmi bez wstydu i szacunku dla innych a zwlaszcza wlasnego dizecka.

bez obaw.jesli zaproszą 250 osób,to muszą za te 250 osób ze swojej rodziny zapłacić,Ty nie musisz płacic za rodzinę ze strony narzeczonej.jesli zaprosisz 15 osób ze swojej rodziny to zapłacisz za te 15 osób. nie powinni miec pretensji.oczywiście jesli żona ma duzo wiecej ludzi ze swojej strony na weselu,wiecej zbierze prezentów, i to ona decyduje co zrobić z pieniędzmi. sprawa prosta,chcą prosić duzo ludzi,muszą za to zapłacić,Ty zapłacisz za swoich,mało ludzi prosisz ,mało płacisz,jesli sie obrazą to chyba są nienormalni,a wtedy zastanów sie czy warto wchodzic w taka rodzinę,bo zawsze będziesz miał pod górkę.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Cichy ślób
  • cichy slob
Do góry strony: Czy cichy ślub może być powodem do obrazy?