51
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi26
  • Ocen na +0
51 ppt ?

Czy cichy ślub może być powodem do obrazy? (27)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy cichy ślub może być powodem do obrazy?

Napisał(a): gość -

marcous Słuchajcie czy jeśli weźmiemy z dziewczyną cichy ślub, to czy to jest powód by jej rodzina się od nas zupełnie odsunęła?
Dla mnie jest to niepojęte, ale wiem, że jej rodzice wymarzyli sobie ślub córki na min. 250 osób, z wielką pompą i mnóstwem przepychu :( Ja niestety nie mam na to pieniędzy, a rodzice mi nie pomogą bo sami mają małe problemy.

Postanowiliśmy, że weźmiemy cichy ślub, my, rodzice i świadkowie, ale przyszli teściowie zapowiedzieli, że jeśli tak zrobimy to oni wyrzekają się córki.
Chcemy być razem, ale nie chce żeby z mojego powodu Monika straciła kontakt z rodziną.
Co robić?
slub jest dla was, a nie dla rodziny, to przede wszystkim ....
nie dajcie sie presji spoleczenstwa, ze weselicho na kredyt musi byc zeby rodzina sie nazarla za darmo
lepiej przeznaczyc te pieniadze na wlasne mieszkanie
totalna glupota w tych czasach robic wesele, no chyba, ze ktos jest milionerem i takie 100tys na wesele nie robi mu zadnej roznicy
biednych ludzi nie stac na takie imprezy; nie badzcie jak reszta glupich Polaczkow: zastawia sie zeby wesele zrobic ...zastaw sie, a postaw sie ...
INTERIA.PL

pogadajcie z nimi ,wytłumaczcie że nie stać was ,a nie chcecie brać kredytów ,u mnie było tak samo teściowie też chcieli ślubu z pompą dla córki po rozmowie odbył się ślub kościelny i skromne przyjęcie dla najbliższej rodziny w sumie 40 osób i wszyscy byli zadowoleni

Reklama

do slubu potrzebni sa nowozency,bo chca zawrzec zwiazek malzenski i udzielajacy slubu-ksiadz i urzednik USC,w Polsce jeszcze musza byc swiadkowie wiec to wszystkie wazne osoby w calerj ceremonii,a jdesli sie ma ochote wydac pieniadze i narazic na koszty blizszch i dalszych krewnych,oraz przyjaciol i znajomych robi sie wesele.Dodatkowa wiocha to jeszcze to stereotypowe mysleniue,ze wesele powinno sie zwrocic..zenada,Poza tym nawet jesli jest sie w stanie wesele sfinansowac to jest czysta glupota ludzi nakarmic ,napoic i jeszcze zaplacic za obgadywanie.Czy nie lepiej wydac na wspolna przyszlosc zamiast tego?

Reklama

[cytat kogo=gość]kolego ciepły mocz na takich teściów!
kolejna para starych z kompleksami i kosztem córki chca sie dowartościować!!!
żadnych skrupułów i rób tak jak czujesz![/cytat
Czyli Róbta co chceta jak powiedzial Owsiak...

Myślę, że najpierw musisz wyczuć, czego pragnie Twoja narzeczona. Potem porozmawiać z teściami - jeśli oni chcą, żebyście mieli wielkie wesele, to jaką jego część są chętni sfinansować?
Co więcej, dawniej była taka tradycja, że CAŁE wesele finansują rodzice młodej. Może to im z Moniką zasugerujcie? "Jak to miło, że Mama i Tata tak cenią tradycję! No, ale oczywiście tradycja nakazuje, że za wesele płacą rodzice młodej... To będzie kosztowało co najmniej (tu połóżcie na stół wyliczenie). To kiedy możemy się spodziewać, że Rodzice przeleją nam na to pieniądze? My oczywiście wszystko zorganizujemy..."
Wtedy zorganizujcie dokładnie tak, jak oni sobie tego zażyczą. Ale jeśli to WY (Ty i Monika, z własnych pieniędzy) płacicie za wesele - zapraszacie tyle osób, na ile Was stać. I na Boga, nie dajcie się wmanewrować w kredyt!!!

Reklama

marcous Postanowiliśmy, że weźmiemy cichy ślub, my, rodzice i świadkowie
A może moglibyście wypośrodkować? Tak skromny ślub wydaje mi się rozwiązaniem zbyt radykalnym. Może rozesłać zaproszenia na ŚLUB do dowolnej ilości osób (a niechby i 500!), ale na WESELE zaprosić np. 50, maksimum 70 osób?

Często się mówi, że głównie gwiazdy biorą cichy śłub żeby uniknąć rozgłosu, ale przeciez cichy ślub dotyczy zwykłych ludzi masa młodych par decyduje się na cichy ślub ze względu na rodzinę itd.

Tu jest fajny artykułhttp://www.to(...)mi.html

Czasem po prostu ślub bez obecności najbliższych jest po prostu wskazany
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Cichy ślób
  • cichy slob
Do góry strony: Czy cichy ślub może być powodem do obrazy?