27
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +0
27 ppt ?

Czy cieżko wytrzymać z aparatem? (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Czy cieżko wytrzymać z aparatem?

Napisał(a): gość -

Jeśli masz taką możliwość to załóż, naprawdę warto. Wiem bo sama jestem posiadaczką aparaciku. Na początku wiadomo łatwo nie jest ale do wszystkiego można się przecież przyzwyczaić. Przeszkadza, uwiera ale z czasem wszystko mija, tydzień, dwa i nawet jedzenie nie jest dużym problemem.

Reklama

Ja nosiłam aparat ortodontyczny stały, założyłam go dość późno, bo w wieku 27 lat, teraz mam 40. Pierwsze godziny z aparatem były trudne, bo w ustach czułam metaliczny posmak (wtedy te przezroczyste aparaty to była nowość a ja zdecydowałam się na metalowy) i trudno było mi gryźć, bo wszystko było obolałe. Potem było ok, nawet kolejne wizyty u ortodonty, gdzie druty w aparacie były naciągane, nie były jakieś uciążliwe. Przed założeniem aparatu trzeba wyleczyć wszystkie zęby, zrobić sobie rtg zębów i wybrać dobrego ortodontę. To ostatnie jest bardzo ważne!!! Wydatek jest spory na początku - to koszt aparatu. Ja potem płaciłam raz na trzy miesiące podczas wizyt i to tylko tych, gdy coś było przy aparacie robione. Po dwóch latach zdjęłam aparat i potem nosiłam aparat retencyjny, wtedy już za wizyty nie płaciłam, bo przy tym aparacie nic się nie robi. Wspominam o tym, bo nie wiem, czy każdy ortodonta nie bierze kasy jak nic w aparacie nie robi. Generalnie warto ja jestem zadowolona z efektu! Tylko warto chodzić na wizyty w wyznaczonym terminie i nie opóźniać leczenia.

Reklama

Akurat od 2 tygodni jestem posiadaczem aparatu, na górnym łuku (krzywe jedynki). Pierwsze kilka dni były nieciekawe, tj. metalicznego posmaku nie było, ale kłopoty z jedzeniem miałem. Tzn. kanapki kroiłem sobie na kostki, bułki ugryźć się nie dało, jadłem jogurty i zupy, ale teraz już zajadam prawie wszystko. Przed aparatem wyleczyłem wszystkie zęby, dwa stałe nadawały się do usunięcia, osobiście uważałbym na 8ki - może zachodzić konieczność usunięcia którejś. U mnie akurat wszystkie zostały. Dodam, że mam 30 lat. Za kilka miesięcy mam mieć założony na dolny łuk.

Reklama

Napisał(a): EurolaPL007 -

Witam,

Mam 12 lat i noszę aparat ortodontyczny na górną rzuchwe (wysunięte 3). Przez pierwszych parę dni aparat może być nie wygodny (odczuwamy dyskomfort) jednak z czasem przyzwyczajamy się do niego i już w ogóle nam nie przeszkadza. Jedynie co to te wizyty co miesiąc lub półtorej. Po nich (np. naciągnięciu druta) przez parę kolejnych dni pamiętamy o aparacie. Po miesiącu o założeniu przestajemy go "czuć" czyli po prostu się przyzwyczajamy. Jeszcze dbanie o higienę jamy ustnej jest o wiele trudniejsze niż normalnie. Jednak według mnie noszenie aparatu opłaca się ponieważ noszę go niecały rok a zęby mam już prościutkie. Jest to też frajda dla dzieci to całe zmienianie kolorowych gumeczek :D. Przyznaje że mnie też to kręci, teraz mam miętowe. To prawda że przez pierwsze dni czujemy metal ale aparat jest metalowy więc to chyba normalne. Dziękuję za przeczytanie i mam nadzieję że moja "przemowa" komuś pomoże.

Myślę że nie masz się nad czym zastanawiać. Ja również nosiłam aparat przez 2 lata a miałam wtedy 42 i wcale nie żałuje. Nic nie bolało. Jeśli byś się zdecydowała to ortodonta koło mnie ma jakąś promocję i rozdaje aparaty ortodontyczne. Jak byś zdecydowała się na aparat to możesz zajrzeć na www.martomedica.pl/konkurs i może znajdziesz coś dla siebie.

Założyłam rok temu aparat kosmetyczny. Technika poszła tak do przodu, że nie trzeba podkręcać nic w nim, więc i ból jest mniejszy. W moim przypadku znikomy. Nic mnie nie boli a do aparatu można szybko się przyzwyczaić.
Zastanawiałam się nad nim 5 lat nim go założyłam i nie żałuje więc polecam :)

Napisał(a): ~tatarak -

Nosiłam aparat 1,5 roku na dolną i górną szczękę. Kłopotliwe było wchodzenie jedzenia między druciki, przez co unikałam jedzenia na mieście. Ale tak, to nawet dało się przeżyć. Czasem mocno ciągnęło zęby, i trzeba było uważać, aby nie podrażnić policzków czy wargi tymi drucikami. Na szczęście w pielęgnacji jamy ustnej pomógł mi płyn z konopi firmy Annabis, który jako koncentrat stosowałam na wszelkie ranki na dziąsłach czy policzkach, jak i w wersji rozcieńczonej, jako płyn do płukania ust. Powiem Ci, że bardzo mi pomógł w codziennej higienie i sprawił, że już po zdjęciu aparatu nie miałam dodatkowych problemów z dziąsłami czy stanem zapalnym. Oczywiście nadal go używam w codziennej higienie ;)

Napisał(a): ~Hanka -

~tatarak Nosiłam aparat 1,5 roku na dolną i górną szczękę. Kłopotliwe było wchodzenie jedzenia między druciki, przez co unikałam jedzenia na mieście. Ale tak, to nawet dało się przeżyć. Czasem mocno ciągnęło zęby, i trzeba było uważać, aby nie podrażnić policzków czy wargi tymi drucikami. Na szczęście w pielęgnacji jamy ustnej pomógł mi płyn z konopi firmy Annabis, który jako koncentrat stosowałam na wszelkie ranki na dziąsłach czy policzkach, jak i w wersji rozcieńczonej, jako płyn do płukania ust. Powiem Ci, że bardzo mi pomógł w codziennej higienie i sprawił, że już po zdjęciu aparatu nie miałam dodatkowych problemów z dziąsłami czy stanem zapalnym. Oczywiście nadal go używam w codziennej higienie ;)
Gdzie kupowałaś te olejki na bazie konopi?
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • zdjelam aparat czy zeby sa dobrze ustawione?
Do góry strony: Czy cieżko wytrzymać z aparatem?