120
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi88
  • Ocen na +2
120 ppt ?

Czy człowiek może żyć bez duszy? (89)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy człowiek może żyć bez duszy?

Napisał(a): Gość -

Jeśli dusza może żyć bez ciała ,to czy ciało może żyć bez duszy i skąd to wiadomo?

Ja na przykład nie mam duszy a żyję, zwierzęta ponoć też nie mają i nieźle sobie radzą:)
I po co człowiekowi dusza, czy tylko po to by w razie czego męczyć ją w piekle, czy jest jakiś inny powód?
INTERIA.PL

Re: Czy człowiek może żyć bez duszy?

Napisał(a): Redemptor -

Tak zwaną duszę i na dodatek nieśmiertelną maja tylko wyznawcy boga Jahwe-Adonai i tylko w wydaniu chrześcijańskim wszystkich schizm. Ten sam bóg ale w wydaniu Allacha nie wymyślił - czyli nie obdarzył muzułmanina - nieśmiertelną duszą. Na przykład cały muzułmanin - mężczyzna - obowiązkowo ze sprawnym penisem ma zapewnione niebo w ogrodzie Dżannach a tam dla każdego po 72 - 33 letnie hurysy do seksualnego używania.

Zdarza się i to wcale nie rzadko, że katolik twierdzi iż ma duszę, później zmienia wyznanie np. na ŚJ i nagle stwierdza , że nie posiada duszy. Po pewnym czasie przestaje być ŚJ i powraca na łono KK i znowu zaczyna odczuwać istnienie duszy.

Tak więc odczuwanie istnienia duszy zależne jest od indoktrynacji religijnej, czyli po prostu w wiarę w jej istnienie.

Reklama

Napisał(a): PaniDab -

Człowiek nie może żyć bez duszy, zrozumiano ? !
Jak człowiek traci duszę to jest mu duszno i dusi się. Pan w < bieli > temu nie zaprzeczy.
Ja to wiem bo jestem Córką Boga, czyli też Bogiem. Bóg wie wszystko, zna też każde stworzenie Szatana.
Dla waszej "wiadomości" stworzenia Szatana mają kręcone włosy i czarną skórę. W Sejmie są 2 stworzenia Szatana, oba z PO. Jeden nawet bezczelnie nazwał się Godson, czyli Syn Boga, a nie jest Synem Boga tylko Szatana. Pani Dąb

stilo Jeśli dusza może żyć bez ciała ,to czy ciało może żyć bez duszy i skąd to wiadomo?

Ja na przykład nie mam duszy a żyję, zwierzęta ponoć też nie mają i nieźle sobie radzą:)
I po co człowiekowi dusza, czy tylko po to by w razie czego męczyć ją w piekle, czy jest jakiś inny powód?
Jeśli już ,to nie twoja dusza trafi do piekła ale ty osobiście !!!

Reklama

Skoro twierdzisz, że nie masz duszy, a żyjesz, to skąd to pytanie ? Po co człowiekowi dusza ? A po co człowiekowi świadomość, myślenie, własne ja ? Właśnie po to, ażeby był człowiekiem. Żadna materia nie jest w stanie wygenerować świadomości, myślenia, osobowości. Te wszystkie przymioty mogą tylko istnieć dzięki duszy. Miłego dnia :)

Reklama

Iechowa
tyrystor1 Skoro twierdzisz, że nie masz duszy, a żyjesz, to skąd to pytanie ? Po co człowiekowi dusza ? A po co człowiekowi świadomość, myślenie, własne ja ? Właśnie po to, ażeby był człowiekiem. Żadna materia nie jest w stanie wygenerować świadomości, myślenia, osobowości. Te wszystkie przymioty mogą tylko istnieć dzięki duszy. Miłego dnia :)
Tyś człowieku jest bardziej pierdolnięty jak ten antykonto.
Według ciebie jeśli istota żywa posiada swoje ego, potrafi myśleć abstrakcyjnie, rozróżniać dobro od zła (choć dobro i zło są pojęciami względnymi ), to to według cjebie jest to emanacja duszy.
Koń cię kopnął w głowę, zawsze kończysz swoje wypocinki frazą " Miłego dnia ", podobnie jak tobie podobny Judas, który zaczyna swoje posty ładnym " Przyjacielu ". po to,by potem pluć jadem rzymskim.

Ale nie denerwuj się tak, bo wyłysiejesz do reszty :) Tak właśnie uważam i muszę cię zmartwić, nie tylko ja, ale także wielcy naukowcy w tym nobliści z dziedziny medycyny, biologii, czy zajmujący się badaniem mózgu . Reprezentujesz niestety relikt minionej epoki i ciemnogród naukowy- hołubiący potęgę materii i jej wieczność....Czy naprawdę uważasz, że kupa gruzu czy błota jest zdolna wykreować w sobie świadomość, inteligencję, myślenie i wyobraźnię ? Miłego wieczoru :)

Iechowa
tyrystor1
Iechowa
tyrystor1 Skoro twierdzisz, że nie masz duszy, a żyjesz, to skąd to pytanie ? Po co człowiekowi dusza ? A po co człowiekowi świadomość, myślenie, własne ja ? Właśnie po to, ażeby był człowiekiem. Żadna materia nie jest w stanie wygenerować świadomości, myślenia, osobowości. Te wszystkie przymioty mogą tylko istnieć dzięki duszy. Miłego dnia :)
Tyś człowieku jest bardziej pierdolnięty jak ten antykonto.
Według ciebie jeśli istota żywa posiada swoje ego, potrafi myśleć abstrakcyjnie, rozróżniać dobro od zła (choć dobro i zło są pojęciami względnymi ), to to według cjebie jest to emanacja duszy.
Koń cię kopnął w głowę, zawsze kończysz swoje wypocinki frazą " Miłego dnia ", podobnie jak tobie podobny Judas, który zaczyna swoje posty ładnym " Przyjacielu ". po to,by potem pluć jadem rzymskim.

Ale nie denerwuj się tak, bo wyłysiejesz do reszty :) Tak właśnie uważam i muszę cię zmartwić, nie tylko ja, ale także wielcy naukowcy w tym nobliści z dziedziny medycyny, biologii, czy zajmujący się badaniem mózgu . Reprezentujesz niestety relikt minionej epoki i ciemnogród naukowy- hołubiący potęgę materii i jej wieczność....Czy naprawdę uważasz, że kupa gruzu czy błota jest zdolna wykreować w sobie świadomość, inteligencję, myślenie i wyobraźnię ? Miłego wieczoru :)
Biolodzy, naukowcy, laureaci nagrody Nobla, twierdzą, bądź twierdzili, że człowiek posiada duszę ???? Podeprzyj to przykładami marny proboszczyno !!!
Każdy szanujący się biolog, bądź medyk w szerokim tego słowa znaczeniu, otrzymał by kopa w dupę i wypadł na zbity pysk z najbardziej pośledniej uczelni, gdyby nie powiedział, ale pomyślał w obecności studentów o tym, że człowiek posiada duszę.

Głupcze
No na pewno, na Kubie tak ! he he he ....Nie mam czasu robić wykładu, ale zapoznaj się z dorobkiem naukowym światowej sławy naukowca -noblisty, jednego z największych autorytetów w dziedzinie neurofizjologii, medycyny, obszaru z z zakresu badania mózgu- Johna Carew Eccles, i co mówi o człowieku i o duszy ! Miłej nocy :)

Napisał(a): Kwiat -

tyrystor1 (..)....Czy naprawdę uważasz, że kupa gruzu czy błota jest zdolna wykreować w sobie świadomość, inteligencję, myślenie i wyobraźnię ? Miłego wieczoru :)[/b]
Boskie!! - tyrystor1 - podsumowanie - kupa gruzu lub błota - oto przodek człowieka, psa i ptaka i nawet małpy wg teorii ewolucji. Dla wariatów ta teoria jest w sam raz.

antykonto
stilo Jeśli dusza może żyć bez ciała ,to czy ciało może żyć bez duszy i skąd to wiadomo?

Jeśli już ,to nie twoja dusza trafi do piekła ale ty osobiście !!!
Wpisałem do GPS-A ale na razie się tam nie wybieram!

http://www.go(...)bih=717

Tylko , że zwierzęta potrafiły wygenerować świadomość, myślenie i osobowość. Człowiek nie potrafi, czyli jest gorszy od zwierząt? Może pisz za siebie.

Kwiat
tyrystor1 (..)....Czy naprawdę uważasz, że kupa gruzu czy błota jest zdolna wykreować w sobie świadomość, inteligencję, myślenie i wyobraźnię ? Miłego wieczoru :)[/b]
Boskie!! - tyrystor1 - podsumowanie - kupa gruzu lub błota - oto przodek człowieka, psa i ptaka i nawet małpy wg teorii ewolucji. Dla wariatów ta teoria jest w sam raz.
Nie zachwalaj go tak bo wpadnie w samouwielbienie! Jeszcze gotów dokonać wniebowstąpienia.

Napisał(a): Kwiat -

stilo
Kwiat
Nie zachwalaj go tak bo wpadnie w samouwielbienie! Jeszcze gotów dokonać wniebowstąpienia.
Jeśli mordercy zostają świętymi, a chłopak podsumowuje wyjątkowo trafnym wnioskiem, to czemu ma nie poczuć się lepiej, choć przez chwilę??
I nie przesadzaj z tymi określeniami religijnymi, bo tylko Jezus jest ich godzien:))
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czowiek bez duszy
  • po co czlowiekowi dusza
  • czy mona y bez duszy
  • ludzie bez duszy
  • czy czlowiek moze zyc bez duszy
  • ycie bez duszy
  • czy czowiek moe y bez duszy
  • czlowiek bez duszy jak
  • życie bez duszy
  • człwoeik a dusza to to samo
  • istoty bez duszy
  • Czy cialo moe zyc bez duszy
  • ciao bez duszy
  • Jak yje si bez duszy
  • ludzie bez dusz
Do góry strony: Czy człowiek może żyć bez duszy?