348
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi326
  • Ocen na +0
348 ppt ?

Czy goście powinni ściągać buty? (327)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy goście powinni ściągać buty?

Napisał(a): Gość -

Gość Ludzie wy chyba oszaleliście! Ja mam np parkiet w domu i chyba jaja sobie robicie ze ktos w szpilkach będzie mi łaził po podłodze i dziury robił! To ma być kultura i dobre maniery jak ktos zniszczy mi po jednej imprezie cos co kosztowało kupe kasy? Puknijcie sie w czoło!
Nie zapraszaj gości ,albo przyjmuj w pomieszczeniu kuchennym lub innym z kafelkami ,dywan opraw w ramki i powieś na ścianie , podobnie parkiet ,w żadnym razie jednak ,nie każ gościom ściągać butów. Ale najtaniej będzie ,jeśli w ogóle nie będziesz wpuszczał gości do domu .Jeszcze komuś kawa wyleje się na te Twoje cenności .Słodkiego ,miłego życia !
INTERIA.PL

Trącasz reliktem PGR-owskim. Dziś w mieszkaniach dywanów się nie kładzie. To jest właśnie ta wieś ,która nie może się pozbyć tego balastu przeszłości. Buty się wyciera. Gospodarze natomiast powinni zadbać o dobrą wycieraczkę a nie jakąś tam wytartą starą gumę.

Reklama

Ci którzy piszą ze chodzenie boso jest ,,Polska tradycja ,, to najładniej mówiąc prostaki !!!
Jak można u kogoś obcego zdjąć buty lub osobę obcą o to prosić ! Buty można zdejmować tylko u osób najbliższych np jak codziennie przychodzimy do dziewczyny to pewnie ze nie ma jej co brudzić! ale jakiekolwiek większe okazje itp - tam zdejmowanie butów pachnie najgorszym schamieniem ;/ I naprawdę argumenty typu ,,bo ja po tym będę musiał posprzatać sa niesamowite !!! Jak chcesz zapraszać jakis gosci to owszem bedzdiesz musiał po nich posprzątać ! Tak samo jak bedziesz musiał po nich wymyć naczynia ?! to takie dziwne ??? Naprawdę przerażają mnie takie pytania ;/ Zero znajomosci dobrego wychowania u przecietnego Polaka;//// A ci którzy piszą ze zdejmowanie butów to dobre wychowanie hahahahha nie no naprawdę szkoda gadać ... to może dobre chęci ale wychowanie najgorsze!

A weż ty ten swój parkiet schowaj do szafy i nakryj ściereczką bo możesz się zesrać ze złości jak ci szpileczką ktoś-gość zrobi ślad.Przyjmuj gości najlepiej na klatce schodowej to ci ten twój parkiet starczy do trumny. Ja po parkiecie jażdże samochodem w garażu a z mieszkania klasztoru nie robie bo nie jestem niewolnikiem swojego mieszkania.

Reklama

Latem odwiedziła mnie moja kolażanka ze swoim niemieckim "przyjacielem". Gdy zasiedli do stołu zauważyłam na swoim jasnym dywanie czarna-brązowy śmierdzący ślad od buta - smugę. I po, któerj stronie jest w tym przypadku CHAMSTWO???

Reklama

Typowa polska cecha, oceniac ludzi po wyglądzie, może nich każdy sie ubiera jak chce, mnie nie przeszkadzaja trampki do sukienki, czy skarpety do smokkingu. A czy buty ściągać czy nie, myslę ze to kwestia dogania sie z właścicielami. Jeżeli jest w pomieszczeniu ogrzewanie podłogowe to nie wyobrażam sobie chodzenia nawet w kapciach czy w skarpetach, natomias jeżeli ktos lubi zimny chów taok ok. 12-15 st w mieszkaniu to siłąrzeczy trzeba coś włożyć na stopy.

ja tez nie wyobrazam sobie wnoszenia brudu "z pola na dywan".Jednak nie mam znajomych,ktorzy by przychodzili z pola i dlatego w moim domu moi goscie butow nie sciagaja.W sklepach jest mnostwo srodkow czyszczacych wiec ze sprzataniem nie mam problemow.

Moi znajomi jak się wprowadzili do swojego domu w mieście to zaczęli zdejmować buty na dworze. Takie jaja.Teraz zdejmują w korytarzu. To oczywiście ich sprawa. Mogą zdejmować i na ulicy,ale co do gości to też patrzą aby zdjąć buty tam gdzie oni. Oczywiście ja jeż nigdy tam nie chodzę.Oni tą kulturę przynieśli ze wsi.

U nas w domu chodzi sie w butach i jest czysto i nie trzeba wymieniać podłogi jak to niektórzy piszą. Zwyczajnie buty wyciera się . Po to jest wycieraczka. Mieszkanie nie może być świątynią muzułmańską tylko swobodnie się w nim poruszać

Podpisuję się pod bezsensem imprezowania w skarpetach. Jednocześnie chcę podkreślić, że to "święte oburzenie" dotyczące wejścia do czyjegoś domu w butach bierze się pewnie z faktu, iż nasze ulice są po prostu ohydnie brudne i nikogo to nie oburza, co więcej, bardzo mocno tkwi to w naszej świadomości, że jest to sytuacja normalna. Ani jeden czyścioszek z powyższych wpisów nie zahaczył o ten temat. Pani drżącej o podłogi radzę na przyszłość kupować towar w lepszym gatunku. Bywa że po moim domu biegam chwilę przed wyjściem w szpilkach, moje psy szorują pazurami po panelach a wieczorem po umytej podłodze ja pomykam sobie boso. I wiecie co? Podłoga nie nosi śladów zniszczeń a w domu żadne dziecko nie umarło na dżumę. Pozdrawiam wszystkich normalnych.

Gość Kazać zdejmować buty to prostactwo rodem z PRL-u. Jeśli cię nie stać na ewentualne posprzątanie to nie zapraszaj żadnych gości i nie kompromituj się. Ja do takich co to karzą mi zdejmować buty i podsuwają stare śmierdzące kapcie nigdy nie chodzę.
Bardzo podoba mi sie twoja wypowiedz jestem za.Pozdrawiam
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • zdejmowanie butów przez gości
Do góry strony: Czy goście powinni ściągać buty?