8
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń29
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +0
8 ppt ?

Czy internet jest anonimowy i czy internauci są uczciwi? (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy internet jest anonimowy i czy internauci są uczciwi?

Napisał(a): Gość -

Bardzo lubię internet, gdyż można się tu dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy , jednak mi się wydaje , że nie do końca jest anonimowy, sama nie raz tego doświadczyłam a jeśli chodzi o internautów to w większości oszusty i bardzo nieuczciwi ludzie, po prostu jest to jakby parada oszustów. Wśród internautów są również i osoby uczciwe i serdeczne, ale tych jest garstka.
INTERIA.PL

Re: Czy internet jest anonimowy i czy internauci są uczciwi?

Witam,
Nie wydaje Ci się, że troszkę przejaskrawiasz sprawę uczciwości? W Internecie ludzie są tak samo uczciwi jak w realnym życiu i tak samo nieuczciwi. Kwestia Twojego podejścia do człowieka. Ja zazwyczaj na początku daję każdemu kredyt zaufania, mniejszego lub większego, ale zawsze na plus. Nie zawsze się to opłaca, ale jeszcze nie doszedłem do momentu, w którym wszystkich traktuje się jak różnego rodzaju przestępców i początek znajomości, to udowadnianie przez nich swojej uczciwości.
Kwestia anonimowości w sieci nie istnieje raczej, choć zależy jak traktujesz anonimowość. Prawda o Tobie wyjdzie na jaw prędzej czy później przy dłuższym kontakcie. Na kłamstwie niczego się nie uda zbudować, a jeśli kłamiesz (myśląc, że jesteś anonimowa), to czy jesteś uczciwa wobec siebie i innych? Jak to się ma do "parady oszustów"?

Tak na szybko, to mogę mniej więcej podać lokalizację komputera, z którego pisałaś posta, po dłuższej zabawie uda się dokładnie określić miejsce, z którego pisałaś. Jeśli to się ustali, to nie ma problemów z dokładną identyfikacją. Uważasz że jesteś anonimowa? :D

Reklama

Dla zwykłego użytkownika internet nie jest anonimowy, lub pozornie anonimowy, ale już średnio zaawansowany użytkownik może już sobie "pewną" anonimowość zapewnić. Jeżeli chodzi natomiast o uczciwość, to powiem tak, zaczynając od podstaw - ilu użytkowników netu pracujących na Windowsach posiada oryginalny system? I tu masz odpowiedź - tylu jest nieuczciwych. Myślę, że ich liczba jest wciąż duża, bo Microsoft nie ustaje w akcjach promujących Windowsa.

Drogi Internauto!

Jeśli choć raz zdarzyło Ci się w sieci:

- spotkać z nietaktownym zachowaniem
- obrażaniem Twojej osoby
- wykorzystaniem Twoich uczuć
- zabawą Twoim kosztem lub stać się ofiarą nietolerancji

to napisz do nas lub przyłącz się do naszej akcji: „Internauta na Poziomie”

Jeśli uważasz, że:

1. Internauta jest człowiekiem
2. Każdy Internauta ma swoje uczucia
3. To co robisz w sieci ma swój oddźwięk w rzeczywistości
4. Bierzesz odpowiedzialność za swoje poglądy szerzone w Internecie
5. Masz świadomość, że Internet jest narzędziem, ale komunikujesz się z prawdziwymi ludźmi
6. Chcesz razem z nami walczyć o szacunek wśród Internautów

to czas, abyś przyłączył się do naszej akcji.

Przeczytaj poniższą Kartę Etyki Internauty na Poziomie.

1. Szanuj swojego rozmówcę jak w realnym świecie
2. Twoje internetowe działania mają swoje skutki w świecie rzeczywistym
3. Nie podsycaj konfliktów swoimi działaniami
4. Staraj się ignorować prowokacje i ich autorów
5. Buduj przyjazne relacje z innymi współużytkownikami Internetu
6. Zwracaj uwagę na wulgaryzmy
7. Reaguj pomocą w stosunku do osób będących ofiarami prowokacji lub przemocy w Internecie
8. Nie działaj na szkodę innych Internautów.
9. Traktuj innych w taki sposób jakbyś sam chciał być potraktowany
10. Zachowaj spokój w sytuacjach budzących duże emocje
11. Przemyśl swoje publikacje zanim je opublikujesz
12. Daj innym przykład zachowania Internauty na Poziomie

Jeśli chcesz tworzyć Kartę Etyki Internauty na Poziomie razem z nami, to serdecznie prosimy o kontakt i propozycje pod:http://www.co(...)ontakt/
Masz bloga, serwis internetowy? Pomóż nam w przekazaniu informacji o tej akcji. Umieść jej treść w swoim blogu lub serwisie.
Jeśli Twoje działania będą widoczne w Internecie i zgodne z zasadami tworzonej Karty Etyki Internauty na Poziomie, wówczas dodamy Twoją nazwę serwisu lub nazwisko do listy partnerów akcji.

Przyłącz się do akcji już dziś. Powiadom o niej swoich znajomych.
Tylko od nas Wszystkich zależy, czy zamiast prowokacji, obraźliwych tekstów i komentarzy które nic nie wnoszą , w polskim Internecie pojawią się wypowiedzi na poziomie, a dyskusje zmienią swoje oblicze na konstruktywne i wolne od obraźliwej „waty”

Za każdą pomoc dziękujemy!
Organizatorzy akcji „Internauta na Poziomie”

Powyższą wiadomość można kopiować i używać w celu promocji akcji.

Reklama

Reklama

internet daje wrażenie anonimowości i niektórzy ludzie w sieci to wykorzustyją, oczeraniją innych, gadają bzdury itd. żeby poczuć się ważnym [nie pytajcie mnie jak to działa, ale niestety takich kretynów nie brakuje], ale dobrze, że nie tylko tacy ludzie istnieją i np. na forach można porozmawiać z kimś normalnym ;)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy internet jest anonimowy i czy internauci są uczciwi?