225
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi151
  • Ocen na +5
225 ppt ?

czy karmić piersią w miejscu publicznym? (152)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

czy karmić piersią w miejscu publicznym?

Napisał(a): letea -

Witam was .
Chciałabym zapytać co myślicie o karmieniu piersią w miejscu publicznym bo
jest dużo osób które to oburza np. karmienie w luksusowej restauracji czy kościele.
A naprzykład takie mizdrzenie przylizywanie się na ulicy parku itp . czy to jest wporządku??
A inne sprawy które cię oburzają w miejscu publicznym a które akceptujesz i
są powiedzmy w porządku??

Reklama

Reklama

Re: czy karmić piersią w miejscu publicznym?

Napisał(a): paradigle -

Publiczna toaleta jest zajęta, stoję i czekam dosyć długo w końcu pukam, po chwili uchylają się drzwi, jakiś facet wystawia łeb i komunikuje "przepraszam że tak długo, ale żona karmi dziecko"
Był piękny dzień 100 m. do parku w którym sporo wolnych ławeczek a ci ludzie woleli nakarmić dziecko w ciasnej śmierdzącej toalecie.

Reklama

Napisał(a): TresDiscret -

Ziemowitt pomijając różne aspekty estetyczne to najważniejsze że w miejscach publicznych aż roi się od zarazków , wirusów i.t.d. a to nie jest wskazane dla maluszka
Jest jak najbardziej wskazane stopniowe "przyzwyczajanie" dziecka do zarazków od których się roi. Jeśli dziecko może przebywać w takim miejscu, może w takim miejscu wkładać ręce do buzi lub jakąkolwiek dostępną rzecz, to może i również ssać maminą pierś:))
Co jest nieestetycznego w kobiecie karmiącej piersią?

Napisał(a): Gość -

TresDiscret
Ziemowitt pomijając różne aspekty estetyczne to najważniejsze że w miejscach publicznych aż roi się od zarazków , wirusów i.t.d. a to nie jest wskazane dla maluszka
Jest jak najbardziej wskazane stopniowe "przyzwyczajanie" dziecka do zarazków od których się roi. Jeśli dziecko może przebywać w takim miejscu, może w takim miejscu wkładać ręce do buzi lub jakąkolwiek dostępną rzecz, to może i również ssać maminą pierś:))

wierz mi że są takie piersi że gdyby je zobaczył pies to by się o budę zabił

W sytuacji którą ja opisałem, też byś radził wybrać ubikację na karmienie?
Co prawda pewnie więcej zarazków, ale "aspekty estetyczne" nie naruszone.

Ziemowitt
TresDiscret

wierz mi że są takie piersi że gdyby je zobaczył pies to by się o budę zabił

a przyzwyczajać do syfu możesz swoje pociechy to i współżyj publicznie bo to nic złego

Napisał(a): ~gość -

TresDiscret
Równie dobrze może powiedzieć mężczyzna sikający w parku; "no cóż w tym dziwnego, miałem potrzebę to ją załatwiłem". Jest to taka nowomoda, dodam, że libertyńska.

Napisał(a): xenia11 -

powiem tak: sama mam 3 dzieci, nigdy nie karmiłam ich przez długi okres czasu, ale karmiłam... nie jestem zwolenniczką karmienia piersią publicznie, ale rozumiem, ze nie zawsze się da, dlatego tez : jeśli jest taka możliwość, karmmy w przygotowanych do tego celu miejscach (już nic mnie nie rozwala tak, jak restauracja lub galeria handlowa w której jest miejsce dla matki z dzieckiem a ta i tak karmi przy stoliku czy na ławce), jeśli w pobliżu jest kawiarnia która ma takie miejsce, stacja benzynowa która takie miejsce ma itd. to wejdź i zapytaj czy możesz tam skorzystać, ale jeśli nie - ok, trudno oczekiwać żeby z 3 miesięcznym głodnym dzieckiem, udawać się do domu czy innego takiego miejsca, przez godzinę - wtedy owszem, lepiej nakarmić, ale z szacunkiem dla otoczenia - we w miarę ubocznym miejscu, z zasłonięta piersią, subtelnie- pierś to: a) uważana za wielu intymna część ciała b) część ciała którą nie każdy chce oglądać, i nie przekonają mnie argumenty w stylu : jak nie chce to niech nie patrzy albo wygoda dziecka moja jest najważniejsza - kur**, jeśli korzystamy z przestrzeni publicznej - kawiarnia, restauracja, park, plaża to naszym zakichanym obowiązkiem jest respektować, zasady społeczne - owszem dobro dziecka jest najważniejsze, ale nie w kontekście, bo ono musi pojeść wygodnie, więc ja nie zasłonię się chustą...
co natomiast bezsprzecznie denerwuje mnie publicznie, i to zawsze - publiczne przewijanie ! no sorry ale to już jest nieakceptowalne!!! ok nikt karmiącym nie karze karmić w toalecie, ale przewijanie to inny kaliber - odchody są odchodami, czy to od 4 miesięcznego dziecka, czy od 8 latka, kobiety w wieku lat 20 czy starszego pana po 70... i wtedy uważam, że nawet jeśli w pobliżu nie ma toalety z przebijakiem dla matki z dzieckiem to sorry, ale udajmy się do jakiejś innej - o ile nie jesteśmy na górskim szlaku na które raczej z niemowlętami się nie wybieramy, to :stacja, sklep, restauracja, galeria handlowa, muzeum czy inny przybytek z toaletą (czasem płatną jeden czy dwa złote) zawsze jest w pobliżu, i tam naprawdę możemy dziecko przewinąć.

~gość
TresDiscret
Równie dobrze może powiedzieć mężczyzna sikający w parku; "no cóż w tym dziwnego, miałem potrzebę to ją załatwiłem". Jest to taka nowomoda, dodam, że libertyńska.

z tym dopiskiem zgadzam się w pełni ---- wiadomo natura siła wyższa ale trzeba też posiadać kulturę osobistą i nie robić to co mi się chce i kiedy chce i gdzie chce

Ziemowitt
~gość
TresDiscret

z tym dopiskiem zgadzam się w pełni ---- wiadomo natura siła wyższa ale trzeba też posiadać kulturę osobistą i nie robić to co mi się chce i kiedy chce i gdzie chce
Karmienie piersią jest normalne dla ssaków, odkąd stały się ssakami, owszem dla gadów to może być dziwna i odrażająca czynność, ale wy chyba jesteście ludźmi?
« Wróć do tematów
Do góry strony: czy karmić piersią w miejscu publicznym?