23
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń279
  • Odpowiedzi19
  • Ocen na +4
23 ppt ?

Czy każdy jedynak musi być egoistą? (20)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy każdy jedynak musi być egoistą?

Napisał(a): Gość -

misza55
Edytt5 Każdy jest egoistą .. tylko jeden mniej a drugi bardziej ...to kwestia charakteru, wychowania, a fakt posiadania rodzeństwa jest sprawą drugorzędną.
Twoja wypowiedź potwierdza i mój punkt odniesienia do tego problemu :))
Tylko ja uważam że to czy umiemy panować nad tymi cechami charakteru, bo odrobina egoizmu w naszym zachowaniu jest dobrze widziana... Każdy powinien znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie i w pewien sposób zaznaczyć w nim swoja obecność :))
Zgadzam się z Tobą. Egoizm jest normalną chęcią do życia... pod warunkiem nie przekraczania granic dobrego smaku, chęci dążenia do celu po trupach i prawa. Gdybyśmy nie byli choć trochę egoistyczni to nigdy niczego byśmy nie mieli. Nasz upór w dążeniu do jakiegoś celu wynika właśnie z egoistycznych pobudek. :)))
INTERIA.PL

Napisał(a): misza55 -

Edytt5

Zgadzam się z Tobą. Egoizm jest normalną chęcią do życia... pod warunkiem nie przekraczania granic dobrego smaku, chęci dążenia do celu po trupach i prawa. Gdybyśmy nie byli choć trochę egoistyczni to nigdy niczego byśmy nie mieli. Nasz upór w dążeniu do jakiegoś celu wynika właśnie z egoistycznych pobudek. :)))
Trzeba też przyznać rację że do wielkich odkryć dochodziło, głównie z pobudek egoistycznych... Tok rozumowania w wielkim skrócie przebiegał tak... Jak przyczynię się do poprawy jakiejś sfery życia, to będę sławny...

Napisał(a): Gość -

misza55
Edytt5

Trzeba też przyznać rację że do wielkich odkryć dochodziło, głównie z pobudek egoistycznych... Tok rozumowania w wielkim skrócie przebiegał tak... Jak przyczynię się do poprawy jakiejś sfery życia, to będę sławny...
No dokładnie !!! ... każdy normalny człowiek jest egoistyczny, a to w jakim stopniu zależy od charakteru. Ważne tylko by nie zawładną on całkowicie człowiekiem, bo to już fanatyzm :))

Reklama

Napisał(a): misza55 -

Edytt5

No dokładnie !!! ... każdy normalny człowiek jest egoistyczny, a to w jakim stopniu zależy od charakteru. Ważne tylko by nie zawładną on całkowicie człowiekiem, bo to już fanatyzm :))
Fanatyzm to już jest zboczenie, albo delikatniej mówiąc porządna odchyłka od normy :))

Napisał(a): gość -

Kirra Ostatnio zauważyłam, że mój chłopak wszystkie moje prawdziwe i rzekome wady zwala na to, że jestem jedynaczką. Jego zdaniem wszyscy jedynacy to egoiści. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Przecież to, że mamy lub nie mamy rodzeństwa to ani nasza wina, ani zasługa. Tymczasem mam wrażenie, że cokolwiek się mojemu chłopakowi we mnie nie podoba, uważa, że to dlatego, że jestem jedynaczką. Sam ma ma tylko jednego brata i to starszego, więc to nie tak, że musiał od małego opiekować się młodszym rodzeństwem. Jak mam z nim rozmawiać?
Nie, nie kazdy jedynak to egoista.
Czesciej egoistami okazuja się dzieci z rodzin wielodzietnych.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy każdy jedynak musi być egoistą?