195
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń159
  • Odpowiedzi193
  • Ocen na +0
195 ppt ?

Czy Kościół ma prawo decydować o ludzkim życiu? (194)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy Kościół ma prawo decydować o ludzkim życiu?

Napisał(a): Gość -

O ludzkim życiu decyduje człowiek. TY, JA a także kapłan, jeśli nie przekracza MOJEJ intymności. Z całym szacunkiem do Kościoła, ale ingeruje za bardzo w życie społeczne. Jeżeli ktoś wierzy prawdziwie lub jest tylko religijnym fanatykiem, to nigdy nie sprzeciwi się nauce Kościoła. To jest wybór!!. Taki sam ma każdy z nas o decydowaniu o sobie!! Cenię zaangażowanie Kościoła w obronę życia, ale NICZEGO nie wolno robić bezkrytycznie mierząc wszystkich jedną miarą.
INTERIA.PL

Gość
Gość
Gość pytanie bez sensu. KK o niczym nie decyduje. PRZYPOMINA tym, którzy są wewnątrz KK o prawdach wiary, także o konsekwencjach związanych z przekraczaniem ich, jednocześnie niczego NIE NAKAZUJE (każdy ma wybór, ale żeby taki wybór mieć, trzeba mieć też i świadomość tego pomiędzy czym się wybiera, a więc i konsekwencje znać trzeba). taka jest rola każdego księdza. jeżeli posłanki/posłowie są katolikami, to ich światopogląd (jak inaczej?) jest tym określony. wchodząc do zakładu pracy nie zmieniam automatycznie światopoglądu, to nie jest możliwe. druga sprawa- w demokratycznym państwie wszyscy mają prawo się wypowiedzieć, dlaczego katolicy nie mają mieć takiego prawa????? dobrych wyborów życzmy sobie wzajemnie, bez zbędnych sporów
jestem katolikiem i sie z pogladami kosciola nie zgadzam, tzn ze juz nie jestem katolikiem, bo chce czynic inaczej i mam wlasne zdanie ?

Kosciol narzuca swoj rezim i jak sie nie dostosujesz to wypad. Tworza wlasne kasty i jak myslisz inaczej to nara.

Uwazaja ze Bog jest tylko ich i jak sie do tego co mowia nie dostosujesz, to nie mozesz dostapic laski Boga. A przeciez Bog kocha wszystkich.

Zreszta Jezus sam sie urodzil cos na wzor IN VITRO ! MARIA sie nie bzykala a byla wciazy, wiec to sam Bog jest prekursorem IN VITRO !
Ja to już wcześniej napisałam, ale powtórzę: "jeśli Bóg nie chciałby, aby dziecko przyszło na świat w daje rodzinie, to żadne in Vitro by nie pomogło"
Bog to sobie moze nie chciec kupy zrobic. Zreszta jak ktos moze cos chciec albo nie chciec skoro go nie ma?

czlowiek ktory chce miec dziecko, a nie moze w sposob naturalny, a ma jakies szanse na to by miec dziecko wlasnie z in vitro, to kosciol powinien popierac takie decyzje, bo w koncu im zalezy na tym zeby ludzie sie w zwiazkach rozmnazali!

Nie wiem czemu jestes tak zaslepiony?

Kosciol nie decyduje , kazdy robi co chce , jesli masz ochote zabic swoje dziecko , lub trzymac je w zamrazalce , to jest twoja sprawa , kosciol stoi w obronie tych nie narodzonych dzieci .
topytanie jest be sensu

Ja dopalaczy religijnych nie biorę. Może kiedyś będę chciał skorzystać z in-vitro. nie wiem. Ale na pewno banda starców, będących utrzymankami narodu, nie będzie o tym decydowała. Wsadzają paszcze nie w swój interes. niech pilnują swoich zboczonych szeregów i plemników.I mniej łupią, bo granice przyzwoitości przekroczyli.

Gość czarni wypowiadają się na tematy seksualne, a skąd oni mogą mieć o tym wiedzę? upssss czyzby wyszło ze maja jakies mroczne tajemnice na boku z gospodynia na plebanii ?
Jak złamiesz nogę, to idziesz do innego człowieka ze złamaną nogą, czy do ortopedy?
A co ortopeda, który nie miał nigdy złamanej nogi, może wiedzieć o leczeniu takiego przypadku?...

Gość
Gość czarni wypowiadają się na tematy seksualne, a skąd oni mogą mieć o tym wiedzę? upssss czyzby wyszło ze maja jakies mroczne tajemnice na boku z gospodynia na plebanii ?
Jak złamiesz nogę, to idziesz do innego człowieka ze złamaną nogą, czy do ortopedy?
A co ortopeda, który nie miał nigdy złamanej nogi, może wiedzieć o leczeniu takiego przypadku?...
Nie ironizując ... ortopeda wie więcej o leczeniu niż osoba, która tylko złamie nogę ...

Gość Sorry, nie chce mi się prowadzić dyskusji na wyznaczanym przez Was poziomie. Co robi KK w wojsku? To samo co wszędzie, głosi Ewangelię!!
KK o niczym nie decyduje, gdyż głosuja parlamentarzyści! Jeśli Waszym zdaniem xle Was reprezentują, to głosujcie na innych w kolejnych wyborach. A jeśli to zbyt dla Was skomplikowane, może warto zapisać się do szkoły!?
Nie rozsmieszaj mnie ,glosi Ewangielie !! oto pokrecony obraz swiata,w Ewangeli mowi sie o milosci do nieprzyjaciol , o pokorze ,o nastawienie drugiego policzku, o nie zabijaniu co za demagogia,czlowieku wiesz co piszesz?co za podwujna moralnosc,no ale katolicy tak maja.

Gość In vitro:
Jestem jak najbardziej "ZA". Więcej ... nie uważam tego za grzech, bo przecież Bóg zsyła duszę do ciała i daje jej życie. Nie widzę więc żadnej różnicy czy dziecko zostanie poczęte w sposób naturalny czy in vitro, bo jeśli Bóg na prawdę będzie miał coś przeciwko pojawieniu się małego człowieka, to nawet in vitro nie pomoże.

Uważam, że księża (nie kościół, ani Bóg) zatrzymali się w pewnym okresie i na nim poprzestali. Kiedyś kapłani ukrywali "stygmatyzm", wypierali się, że chrześcijanie nie mogą w to wierzyć - obecnie jednak dopuszcza daną sytuację do myśli.
Jeszcze w VI wieku naszej ery chrześcijanie wierzyli w reinkarnację (DOKŁADNIE TAK), jednak po V Soborze Powszechnym w Konstantynopolu (553 r.) większość kościołów odrzuciła tą wiarę. Dlaczego? Doczytajcie sami, a na pewno się zdziwicie. Nawet z biblii wykreślono cytaty Chrystusa świadczące o reinkarnacji. Wiecie, że podobno Jan Chrzciciel jest reinkarnacją Eliasza? Słowa Jezusa Chrystusa.
Nie wierzę więc w księży, ale wierzę w Boga. Uważam, że księża są potrzebni, bo dzięki nim istnieje instytucja kościoła. Uważam jednak, że Księża nie powinni się wtrącać w politykę, a tym bardziej "szantażować wydaleniem ze wspólnoty kościoła". Dla mnie to jest po prostu śmieszne. Wiara jest elementem człowieka, nie można więc kogoś "wypisać" z wiary.
Bardzo mądrze napisałeś.ja też wierzę w boga,nie latam do kościoła jak te dewotki,idę wtedy kiedy mam taką potrzebę.Księża są takimi samymi śmiertelnikami jak my wszyscy,to jest jego zawód, z prawdziwego powołania dla mnie to są tacy jak i byli ;ś.p.Wyszyński,Wojtyło,a z żyjących Macharski,dla mnie to byli i są ludżmi.
Jeśli są tacy dobrzy te księża to czemu jak było tyle powodzi,nie pomogło ludziom potrzebującym pomocy??????
Wystarczyło w niedzielne mszy z całego dnia zebrane pieniądze od wierzących na tace przekazać dla każdego .
powodzianina,to by był uczynek z ich strony,ale nie można tak zrobić,bo każde ksiądz który odprawia swoja mszę,to
zebrane pieniążki an tacę przez wierzących idą do ich kieszeni, więc o czym mowa,dlatego bardzo bym była za tym,żeby byli opodatkowani,i wtedy byśmy się przekonali,jakby to wyglądało.Ale ciesze się,że niebo jest dla wszystkich ----Biednych i Bogatych,od tego nie ucieknie nikt,chociaż to jest sprawiedliwe.Podają konta dla ludzi jak krzywda się dzieje,ale sami od siebie nie wyjdą z tą incjatywą .by pomóc swoim wiernym

Gospodyni na plebani raczej jest do bani.:))Laseczki książęce mają zgrabne pupcie i zadbane ręce.Na burdele,na pól wiele,nowe Mercedesy dla kiężowskiej metresy dajecie co niedziele:)))Można tu jeszcze wymieniać innych rzeczy wiele ale nie starczy tu miejsca,bo ilość wyrazów jest tu też ograniczona.Moherowa babka będzie pewnie obrażona:)))Pozdrawiam tych co rozumieją o co tu chodzi,bo takim w życiu dobrze się powodzi:)))

Dziwi mnie fakt, jak ludzie uważający się za wykształconych dają się montować w popieranie finansowania metody In vitro z naszych składek zdrowotnych ( przy obecnej biedzie NFZ). Nikt w sejmie nie głosuje delegalizacji tej metody , chodzi tylko o pieniądze i to duże , które silne lobby medycyny prenatalnej chce dostać z budżetu.
Brak myślenia skutkuje tym ,że niektórzy popierają finansowanie zarówno In vitro, jak i aborcji i antykoncepcji i eutanazji. Jedynym usprawiedliwieniem tej schizofrenii może być to ,że nie słuchają dokładnie jaki jest zasadniczy temat dyskusji

Gość jestem katolikiem i sie z pogladami kosciola nie zgadzam, tzn ze juz nie jestem katolikiem, bo chce czynic inaczej i mam wlasne zdanie ?
Dokładnie tak. Jesteś katolikiem - to znaczy żyjesz zgodnie z zasadami Kościoła i ich nie negujesz.
W przeciwnym razie - no cóż... Ochrzczony poganin...
"Katolikiem" nie jest się na zasadzie pochodzenia, "zapisania" przez rodziców itd. To jest wybór człowieka - dotyczący m.in. postawy wobec życia, Boga, człowieka i Kościoła.
Jasne?

[/cytat]Kosciol narzuca swoj rezim i jak sie nie dostosujesz to wypad. Tworza wlasne kasty i jak myslisz inaczej to nara.[/cytat]

Oczywiście - tak, jak w każdej innej organizacji dowolnego typu.
To nie reżim, tylko podstawowe zasady. Kościół nie czepia się na ogół dupereli - nie wywalą cię za imprezowanie w piątek (grzech!), palenie papierosów (grzech!), plotkowanie (grzech!) i inne sprawy, które też są grzechem, ale takim ludzkim, codziennym. Natomiast tam, gdzie wchodzi w grę ludzkie życie - Kościół jest kategoryczny.

A co do ostatnich dwóch zdań - pomijając ich absurdalność: Bóg jest panem życia i śmierci, daje życie (taką metodą, jaką uważa za słuszne) i ma prawo je odebrać, człowiekowi tego nie wolno - w tym tkwi ta subtelna różnica...

Gość Ma prawo!!!
Jeśli chodzi o aborcje to :
Po pierwsze dziecko jest w brzuchu matki a nie ciałem matki!! to jest odrębne ciało! Jest inną osobą, ma inny kod genetyczny itd.
Dziwne że zwolennikami aborcji są akurat Ci co żyją..
No i kolejna sprawa to proponuję dobrze poczytać jakie są konsekwencje somatyczne i psychiczne osoby zarówno matki jak i ojca czy też najbliższych którzy zezwolili na aborcje. Tu się najwięcej wypowiadają psycholodzy i lekarze specjaliści.

dziwny też widzę paradoks: Kościół niby nie może się wypowiadać ale wszyscy na temat Kościoła to owszem.. to jest paranoja!
a dwa jak Kościół nic nie wie o życiu przecież z księżyca nie spadł, to nie ufoludki w nim są tylko ludzi, z krwi i kości, mający swoje rodziny, problemy, troski..

pozd
z Bogiem :)
Co za glupie zdanie..dziwne ze zwolennikami aborcji sa akurat ci co zyja ..no trudno sie zapytac o zdanie tych co nie zyja!

Gość ciekawa jestem jak zachowa się KK jeśli w ich progach stanie młody człowiek czujący powołanie .........zechce być księdzem . zakonnicą ..........a będzie to człowiek zrodzony poprzez in vitro ........hm ciekawe!!!!!!!
nic, przyjma go, jak juz jest na swiecie to im nic do tego, to nie jego wina ze rodzice kosztem jego zycia zabili kilka lub kilkanascie innych zarodkow, zabili jego braci i siostry

Gość
Gość Kościół ma nie tylko prawo, ale i obowiązek wypowiadać się w imieniu swoich wyznawców. Natomiast nie ma prawa narzucać swoich poglądów innowiercom i niewierzącym.
Nie prawda. Ja jestem katoliczką i nie życzę sobie aby tępe dziadki mówiły wierutne bzdety za mnie. Czasy ciemnego motłochu minęły. Jak nie zamkną jadaczek przejdę na protestantyzm! Tam duchowni dostosowali się do współćzesności a nie w epoce kamienia łupanego tkwią. Nie muszę się na to godzić. Kościół to nie oni, tylko MY!
nie jestes katoliczka, nie wystarczy byc ochrzszczonym, nikt cie nie trzyma w kosciele a przechodz sobie na ten protestantyzm czy co chcesz, kosciol sila cie trzymal nie bedzie, inne religie sie dostosowaly bo brak bylo chetnych do ich kosciolow wiec przez wygodnictwo wielu do nich przechodzi i dobrze. masz racje kosciol to my, ale to nie znaczy ze my mamy sami sobie decydowac co uwazamy za grzech co nie, a gdybym ja zaczela uwazac sobie morderstwo za dobry czyn bo zabilam np. zlodzieja, totalny chaos zastalibysmy za pare lat jak kazdy bedzie ywbieral co chcial, kosciol jest od naprowadzania na dobra droge, jesli ci sie nie podoba mozesz odejsc, nikt cie nie trzyma
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy Kościół ma prawo decydować o ludzkim życiu?