195
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń153
  • Odpowiedzi193
  • Ocen na +0
195 ppt ?

Czy Kościół ma prawo decydować o ludzkim życiu? (194)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy Kościół ma prawo decydować o ludzkim życiu?

Napisał(a): Gość -

Gość Powiem Wam jak ja bym chciała decydować o sobie.....
1. ABORCJA
Gdybym była w ciązy , nieważna czy wpadka z ukochanym czy gwałt - nie dziele tego bo dziecko to dziecko i nie jest winne, ale gdybym była i nie chciała tego dziecka z jakiegokolwiek powodu to chciałabym miec możliwośc usunięcia ciąży.

2. EUTANAZJA
Mój ojciec chorował cięzko prze 12 lat na raka z przerzutami, ostanie 2 praktycznie juz nie wstawał z łózka. Wstydził sie swojej choroby. Notorycznie dostawał coraz większe ilości morfiny bo ból stawał sie nei do zniesienia. Błagał nas byśmy go zabiły ( ja lub mama). Gdybym mogła zrobiłabym to....z miłości do niego. BY już nie cierpiał.

3. IN VITRO
Gdybym nie mogła miec dzieci a chciała z całej siły to miałabym gdzies kościół....

Zreszta odnosząc sie do całości kościół to dla mnei stało sie stado czarnych baranów, którzy gówno wiedza o zyciu a chca sie wtrącać.
no cóż widzę że z religii wybierasz sobie to co ci pasuje, nie dziwie się więc twojej wypowiedzi
INTERIA.PL

Maja. . Kler w żadnym wypadku nie powinien mieszać się do spraw aborcji. Aborcja to jest sprawa sumienia każdej kobiety i jej partnera, tak samo nie powinien mieszać się do invitro.
Przecież Kościół popiera małżęństwa jak mają dużo dzieci, dlaczego nie dać szansy innym małżonkom , które chcą mieć dzieci, ale natura im na to nie pozwala, dziecko to stworzenie Boże, dlaczego ma się nie urodzić tak, czy inaczej, trzeba dać szansę każdemu, więcej będzie wiernych

Kosciół nie powinien się mieszać do niczego oprócz spraw religii. Za dużo ich w polityce, edukacji, życiu społecznym. Za dużo też zagrabili niezgodnie z prawem mienia polskiego na skutek działania tzw. komisji majatkowej, w której reprezentuje ich były ubek i któremu to kosciół za te usługi odpalił już miliony.
O własnym życiu powinien decydować tylko człowiek, bez pomocy klechów.

Gość
Gość Kosciol powinien decydowac o wszystkim poniewaz jest on straznikiem etycznym nas wszystkich. Druga sprawa jest taka ze niestety reprezentanci kosciola ci ktorzy powinni nas kierowac ku sobie i pokazywac nam co jest dla nas dobre sami stali sie przecietni i nieprzygotowani na taka role. Wiec mamy chaos ludzie czuja ze zbladzili a z drugiej strony widza ze ci ktorzy powinni im w tym pomoc sami tez bladza. Jesli macie watpliwosci co do pytan odnosnie aborcji in vitro itp zadajcie sobie sami pytanie z punktu widzenia noworodka zarodka dziecka itp itd. Np czy para geyow moze adoptowac dziecko?? Wiec ja odpowiem tak jak bym mial byc dzieckiem to raczej bym tego nie chcial mogl bym miec problemy w szkole, otoczeniu byc wysmiewany, inny itd a co do np slubow geyow, lesbijek nie ma sprawy , kazdy ma prawo do szczescia ale nie wolno ingerowac kosztem szczescia innych!! Czyli sluby tak adopcja nie.
Nie rozmawiamy tu o adopcjach par homoseksualnych:)
Jeżeli moją jedyną szansą na dziecko jest zabieg in vitro to co mam z niego zrezygnować w imię nawet nie Boga tylko Kościoła. Księża nie są od decydowania o moim życiu. To co Bóg kocha tylko dzieci poczęte metodą naturalną? Księża zmarnują naszą wiarę bo takie zagrywki to początek do jej upadku. Kościół sam na własne życzenie powiększa grono swoich wrogów.
JESTEM WOLNYM CZŁOWIEKIEM!!!
Nikt i nic nie ma prawa decydować o moim życiu!
Wara od mojego ciała i moich potomnych !!!

1. Znieść dotacje od państwa na kościół i wprowadzić dobrowolne darowizny.
OKAŻE SIĘ, ŻE 90% KOŚCIOŁÓW JEST ZBĘDNA, BO ZANIKLI "PRZYMUSOWI WIERNI"

2. Do święceń kapłańskich dorzucić PRZYMUSOWĄ KASTRACJĘ !!!!!!!
Okaże się, że kościoły są w ogóle niepotrzebne, bo zanikło klerostwo.

Witam wszystkich.
Jestem katoliczką z praktykującej rodziny. Rozumiem stanowisko KK, uważam, że to dobrze, że jest stały w swoich poglądach. Rozumiem sprzeciw wobec aborcji, eutanazji itp. Ale na Boga nigdy nie zrozumiem stanowiska KK w sprawie aborcji! Jakie niszczenie zarodków? Ludzie zapytajcie "niepłodnych rodziców" co o tym myślą! Daję głowę, że dla nich każdy zarodek jest na wagę złota! Co do WYPOWIEDZI KK, tom ja widzę znaczną różnicę między wypowiedzią a INGERENCJA!
Jestem katoliczką, nigdy nie usunęłabym ciąży. Ale prawda jest taka, że nigdy nie stałam przed takim wyborem. Żadna z nas nie wie jak to jest nosić dziecko gwałciciela, albo ryzykować własne zdrowie lub życie rodząc dziecko, kiedy ponosi się odpowiedzialność za inne dzieci, które już są na świecie! Mam nadzieję, że nigdy taka sytuacja mnie nie dotknie, ale w razie czego chciałabym mieć WYBÓR! KK wskazuje "drogę", ale nie może nas zmuszać nią podążać! Co to za wiara, która zmusza! Wg mnie to nie wiara tylko despotyzm! To właśnie robią niektórzy księża - zapominają o swojej roli pasterzy a zamieniają się w poganiaczy niewolników - całkowicie pozbawionych wolnej woli i prawa decydowania o sobie!
Co się tyczy in vitro, to myślę że ogólnopolskie referendum załatwiłoby sprawę - niech ludzie opowiedzą się sami za swoim stanowiskiem! Takie proste, tylko czemu nikt tego jeszcze nie zrobił? Czyżby politycy znali wynik i za wszelką cenę chcą tego uniknąć? Tylko dlaczego? Mnie się kojarzy takie stare powiedzonko: jeśli nie wiesz o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze!

Gość
Gość Kościół nie decyduje, tylko się wypowiada.
W demokracji, za którą, jak mniemam, Ty również jesteś, każdy ma prawo do zabierania głosu, w KAŻDEJ sprawie!
Nie ma ani jednego powodu, by wykluczać KK z debaty publicznej, nie ma również nic dziwnego w tym, że KK jest konsekwatny i uparcie stoi za życiem, traktując je jako dar Pana Boga.
Gdyby stal za zyciem jak to okreslasz ,co w takim razie robia kapelani wojskowi?????mozesz mi szczerze odpowiedziec?modla sie i poswiecaja zolnierzy ktorzy ida zabijac drugich !!HIPOKRYTO!
Jak byś brał/a/ kilka tysięcy zł pensji to kropilibyście byleby kropić co popadnie.

Kościół nie ma prawa decydować o życiu. Życie daje Bóg i tylko On o tym decyduje. Kościól może apelować o szacunek dla życia ale nie może nakazywać, straszyć czy szantażować. Bóg dał nam wolną wolę i możemy robić co chcemy, oczywiście nie bezkarnie. Za zbrodnie będzie kara. Ale to Bóg będzie naszym sędzią. Jezus powiedział" nie osądzajcie abyście nie byli sądzeni " Czy Kościół o tym zapomniał? Poza Tym tu na ziemi jest jeszcze prawo i sądy które karzą przestępców więc Kościół tym bardziej nie ma prawa osądzać a tym bardziej karać. Pogróżki biskupów są skandaliczne i nie do przyjęcia. Nie taki ma być język Kościoła tym bardziej, że każdy grzesznik jak się ukorzy przed Bogiem i okaże szczery żal za grzechy może liczyć na miłosierdzie Boże. A gdzie miłosierdzie Kościoła ? Czy nauki Chrystusa nie obowiązują Kościoła? Niestety wygląda na to, że Kościół zupełnie nie stosuje się do ewangelii. Tworzy jakieś własne prawa i wkracza w kompetencje Boga.

Gość Kosciol powinien decydowac o wszystkim poniewaz jest on straznikiem etycznym nas wszystkich. Druga sprawa jest taka ze niestety reprezentanci kosciola ci ktorzy powinni nas kierowac ku sobie i pokazywac nam co jest dla nas dobre sami stali sie przecietni i nieprzygotowani na taka role. Wiec mamy chaos ludzie czuja ze zbladzili a z drugiej strony widza ze ci ktorzy powinni im w tym pomoc sami tez bladza. Jesli macie watpliwosci co do pytan odnosnie aborcji in vitro itp zadajcie sobie sami pytanie z punktu widzenia noworodka zarodka dziecka itp itd. Np czy para geyow moze adoptowac dziecko?? Wiec ja odpowiem tak jak bym mial byc dzieckiem to raczej bym tego nie chcial mogl bym miec problemy w szkole, otoczeniu byc wysmiewany, inny itd a co do np slubow geyow, lesbijek nie ma sprawy , kazdy ma prawo do szczescia ale nie wolno ingerowac kosztem szczescia innych!! Czyli sluby tak adopcja nie.
J a sobie nie życzę żadnych strażników w moim życiu.Sam wiem co jest dla mnie dobre a co złe .KK niech swoje zasady zastosuje do swoich hierarchów./Peatz/ itp.

Gość
Gość In vitro:
Jestem jak najbardziej "ZA". Więcej ... nie uważam tego za grzech, bo przecież Bóg zsyła duszę do ciała i daje jej życie. Nie widzę więc żadnej różnicy czy dziecko zostanie poczęte w sposób naturalny czy in vitro, bo jeśli Bóg na prawdę będzie miał coś przeciwko pojawieniu się małego człowieka, to nawet in vitro nie pomoże.

Uważam, że księża (nie kościół, ani Bóg) zatrzymali się w pewnym okresie i na nim poprzestali. Kiedyś kapłani ukrywali "stygmatyzm", wypierali się, że chrześcijanie nie mogą w to wierzyć - obecnie jednak dopuszcza daną sytuację do myśli.
Jeszcze w VI wieku naszej ery chrześcijanie wierzyli w reinkarnację (DOKŁADNIE TAK), jednak po V Soborze Powszechnym w Konstantynopolu (553 r.) większość kościołów odrzuciła tą wiarę. Dlaczego? Doczytajcie sami, a na pewno się zdziwicie. Nawet z biblii wykreślono cytaty Chrystusa świadczące o reinkarnacji. Wiecie, że podobno Jan Chrzciciel jest reinkarnacją Eliasza? Słowa Jezusa Chrystusa.
Nie wierzę więc w księży, ale wierzę w Boga. Uważam, że księża są potrzebni, bo dzięki nim istnieje instytucja kościoła. Uważam jednak, że Księża nie powinni się wtrącać w politykę, a tym bardziej "szantażować wydaleniem ze wspólnoty kościoła". Dla mnie to jest po prostu śmieszne. Wiara jest elementem człowieka, nie można więc kogoś "wypisać" z wiary.
PS.
Na koniec dodam jeszcze, że zabijanie i zamrażanie zarodków czy plemników nie jest równoznaczne ze sprzedażą dzieci. Dla mnie to jest coś podobnego do organu człowieka. Dziwię się, że władze kościoła nie odezwały się jeszcze w sprawie przestrzepu serca, nerek, wątroby ect. Bo przecież skoro Bóg obarczył człowieka cierpieniem (chorobą) to dlaczego ingerować w wolę Boską?
PRZESZCZEPU nie przestrzepu.

Nawet powołując się na świętych można wykazać, że człowiek ma sam o sobie stanowić zgodnie ze swoją wolną wolą daną mu przez Boga jako największy dar.
św. Augustyn: "Kochaj i rób co chcesz."

Hmm powiem tak żyjemy w Państwie demokratycznym i wolnym, metoda in vitro jest stosowana i kto chce proszę bardzo nich korzysta nikt nie może im zabronić ale ja osobiście nie chce żeby ta metoda była refundowana..dlaczego? ponieważ to jest bardzo droga metoda i niestety niedaje 100% gwarancji zajścia w ciąże za 1 podejściem. Tkaże in vitr tak ale nie za moje składki sorry.
Aborcja jak najbvardziej jestem za..nieważne jak powstała ciąża ale lepiej usunąć niż potem mordować, katować i porzucać dzieci...każda kobietama prawo decydować czy chce być w ciąży czy nie. Skoro jesteśmy wolnym narodem.
Eutanacja również to wciąż jesteśmy wolni i mamay prawo decydować o sobie i swoim życiu.
Kościuł może mówić co mu się nie podoba ale bez przesady nie można narzucać swojej woli i swoich poglądów, a wiara w Boga to coś innego niż w Kościół.
Najpierw niech zaczną płacić normalne podatki bo również nie mam ochoty utrzymywać ich z moich, i zapwne połowa kobiet które bzykają miały aborcje żeby nie było że Ksiądz zrobił dziecko kurwie na boku:)) niesety tak to wygląda. Nikt nie ma prawa oceniać i osądzać Nas, bo każdy ma swoje sumienie i każdy robi to co uważa. BYleby nie krzywdził inych..a plenik, zarodek , to nie są dzieci!!!:)) pozdr

Gość Kosciol nie decyduje , kazdy robi co chce , jesli masz ochote zabic swoje dziecko , lub trzymac je w zamrazalce , to jest twoja sprawa , kosciol stoi w obronie tych nie narodzonych dzieci .
topytanie jest be sensu
zamrażarka-zamrażarce.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy Kościół ma prawo decydować o ludzkim życiu?