9
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń39
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +1
9 ppt ?

Czy kościołowi grozi schizma? (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy kościołowi grozi schizma?

Napisał(a): abcd -

Synod amazoński zakończył się w sobotę. Opowiedział się on za możliwością wyświęcania na księży żonatych stałych diakonów. Do dokumentu dołączono też zdefiniowanie „grzechu ekologicznego”, co oznacza „działania bądź zaniedbania przeciwko Bogu, przeciwko bliźniemu, wspólnocie i środowisku”. Z podsumowania obrad wynika, że mowa była także o diakonacie kobiet. W jednym z wywiadów, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, historyk Kościoła i działacz społeczny, powiedział, iż jeśli te zmiany będą wprowadzane, Kościołowi może grozić schizma. Co sądzicie na ten temat?
INTERIA.PL

Reklama

Re: Czy kościołowi grozi schizma?

Napisał(a): ~gość -

~gość Kościołowi nie grozi schizma tylko z powodu tego jednego synodu. Kościół europejski od dawna dąży ku zagładzie.
Zachodnia Europa jest już praktycznie całkiem laicka. Kościół sam siebie próbuje ratować z opałów, ale została mu już tylko równia pochyła.

Reklama

Reklama

Re: Czy kościołowi grozi schizma?

Napisał(a): Keramek -

A na czym niby ta schizma będzie polegać że KK europejskim księża będą żyli na ochotnika w celibacie a w KK amerykańskim nie???
Czy może uznania lub nie grzechu "ekologii" ci ortodoksyjni katolicy nie będą się z niego spowiadać a ci idący z duchem czasu już tak:))???

Celibat był dobrym pomysłem z punktu widzenia gromadzenia dóbr kościelnych czyli naszych wspólnych. Pytanie co z zakonnikami którzy w przeciwieństwie do księży przyrzekają życie w czystości.

Nic nie ustalono wszystko będzie procedowane zobaczymy czym się skończy.

Re: Czy kościołowi grozi schizma?

Napisał(a): MissSilentMegan -

Jest mało powołań, więc muszą kimś tą lukę uzupełnić skoro jest problem z powołaniami. Ci, co uczą się w seminariach i studiują potem nie chcą powrócić do swojej diecezji. Wcale im się nie dziwię. Mało, kto chce mieszkać w dziczy.

Grzechów ustanowionych przez Krk to widzę, że z roku na rok przybywa ich.

Co do diakonatu kobiet. Współczesne katoliczki to coraz częściej kobiety aktywne i świadome tego, że są w Kościele kimś więcej niż tylko elementem dekoracyjnym.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy kościołowi grozi schizma?