14
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń141
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +0
14 ppt ?

Czy ktoś posiada informacje o ADHD u dorosłych??? (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy ktoś posiada informacje o ADHD u dorosłych???

Napisał(a): Gość -

Mam problem z symem, który ma 22 lata i wydaje się mi, że występuje u niego ADHD...to są moje prywatne rozpoznania. Na podstawie szczątkowych informacji mam takie podejrzenie. Jego zachowanie wygląda tak: nie potrafi skupic sie na niczym, trudno mu jest skończyć co zaczął, jeżeli nic nie robi czuje się depresyjnie, jest cały czas pobudzony, ma kłopoty ze snem(często wstaje w nocy i chodzi, zachowuje się głośno), rozmowa z nim jest bardzo trudna, bo trudno mu dokończyć rozpoczetą myśl, do tego pali nie kontrolując się i naużywa alkoholu, zapomina czy otworzył drzwi czy je zamknął, nieraz całą noc są otwarte na oścież. Czy ktos posiada informacje na ten temat i może mi pomóc. Z góry dziękuję Dorota.
INTERIA.PL

Reklama

Re: Czy ktoś posiada informacje o ADHD u dorosłych???

jest bardzo dobra książka: Edward M Hallowell, John J. Ratey "W Swiecie ADHD. nadpobudliwość psychoruchowa z zaburzeniami uwagimu dzieci i dorosłych". wyd. Media rodzina 2004. Lektura tej pozycji bardzo dużo mi wyjaśniła. Matka dorosłego syna z ADHD.

Gość A może do tej wyliczanki nałogów dodać np.amfetaminę...Proszę pod tym kontem poobserwować syna.
Amfetamina???? np dzis pani syn lata jak nowo narodzony,jest gadatliwy,ma dobry humor,robi rzeczy ktorych nie robi na codzien,gada dziwne rzeczy,mowi szybko,jest bardzo pobudzony,nie spozywa posilkow,slucha glosno muzyki,wraca do domu po nocach..... a innego dnia: spi caly dzien,jest przybity,nic mu sie niechce,jest nerwowy,nie da sie z nim porozumiec,ma stany depresyjne...... to wtedy amfetamina ale niech sie pani nie martwi to nic groznego;)

Reklama

Reklama

ja też stawiam na narkotyki. chociaż oczywiście niekoniecznie. może być jakaś nerwica. Co by nie był, trzeba zgłosić się do lekarza (chyba psychologa). Czy syn przejawia jakieś zachowania kompulsywne?

Witam,
jestem "dorosłym" z adhd i chętnie poznam ludzi z podobnymi objawami, aby o tym porozmawiać, spotkać się, a może przejechać życie bez trzymanki wspólnie:-). Pozdrawiam. delgado187@interia.pl

Gość
Gość A może do tej wyliczanki nałogów dodać np.amfetaminę...Proszę pod tym kontem poobserwować syna.
Amfetamina???? np dzis pani syn lata jak nowo narodzony,jest gadatliwy,ma dobry humor,robi rzeczy ktorych nie robi na codzien,gada dziwne rzeczy,mowi szybko,jest bardzo pobudzony,nie spozywa posilkow,slucha glosno muzyki,wraca do domu po nocach..... a innego dnia: spi caly dzien,jest przybity,nic mu sie niechce,jest nerwowy,nie da sie z nim porozumiec,ma stany depresyjne...... to wtedy amfetamina ale niech sie pani nie martwi to nic groznego;)
Mówiąc, że to nic groźnego mało wiesz o skutkach zażywania amfetaminy ( zwaną fetą lub spidem), znasz tylko objawy zażywania. Przecież ten narkotyk niedość, że niszczy szare komórki to może doprowadzić do nałogu i to bardzo sybko nie mówiąc już o zapaści.
Najlepiej udać się do psychologa / psychiatry, który wykona odpowiednie badania i pomoże Pani odpowiedzieć na pytanie co tak naprawdę dzieje się z synem.
www.darius.net.pl

Gość Witam,
jestem "dorosłym" z adhd i chętnie poznam ludzi z podobnymi objawami, aby o tym porozmawiać, spotkać się, a może przejechać życie bez trzymanki wspólnie:-). Pozdrawiam. delgado187@interia.pl
prawdopodobnie mam ADHD mam 57lat czy mogę to okiełznać
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy ktoś posiada informacje o ADHD u dorosłych???