33
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi16
  • Ocen na +-4
33 ppt ?

Czy leki przeciwbólowe nam szkodzą? (17)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy leki przeciwbólowe nam szkodzą?

Napisał(a): Gość -

Staram się jak najrzadziej łykać tabletki przeciwbólowe, niemniej jednak zawsze mam je w torebce i czasami jestem zmuszona żeby je zażyć. Zastanawiam się czy takie tabletki są dla nas w 100% bezpieczne? Słyszałam różne opinie, ale nikt nie podał mi jeszcze konkretnej argumentacji. Czym może się skończyć przedawkowanie leków przeciwbólowych i jak można takie leki zastąpić?
INTERIA.PL

Re: Czy leki przeciwbólowe nam szkodzą?

Napisał(a): gość -

Zażywanie leków przeciwbólowych powinno być dla nas ostatecznością i nie chodzi o to, że mamy się katować i znosić każdy ból, ale na przykład ból niewiadomego pochodzenia może być oznaką, że z naszym organizmem dzieje się coś złego. Dlatego w takiej sytuacji lepiej udać się do lekarza. Po drugie leki przeciwbólowe mogą podrażnić żołądek, a przyjmowanie ich w dużych ilościach może spowodować zatrucie organizmu.
Alternatywą wydają się być plastry, które nie trafiają do układu pokarmowego.

Reklama

Re: Czy leki przeciwbólowe nam szkodzą?

Napisał(a): Tris -

gość Zażywanie leków przeciwbólowych powinno być dla nas ostatecznością i nie chodzi o to, że mamy się katować i znosić każdy ból, ale na przykład ból niewiadomego pochodzenia może być oznaką, że z naszym organizmem dzieje się coś złego. Dlatego w takiej sytuacji lepiej udać się do lekarza. Po drugie leki przeciwbólowe mogą podrażnić żołądek, a przyjmowanie ich w dużych ilościach może spowodować zatrucie organizmu.
Alternatywą wydają się być plastry, które nie trafiają do układu pokarmowego.
Popieram :)
Poza tym, jak wszystko tak i organizm z czasem może uodpornić się na leki..., dlatego tak często mądrzy lekarze nawołują, by na byle co nie brać antybiotyków i nie brać od razu środków przeciwbólowych, ale wpierw spróbować naturalnych metod i zbadać się czy aby ból nie jest skutkiem jakiegoś gorszego powodu...

Reklama

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy leki przeciwbólowe nam szkodzą?