33
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń150
  • Odpowiedzi31
  • Ocen na +0
33 ppt ?

Czy masz Ducha Świętego? Pytanie do chrześcijan (32)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy masz Ducha Świętego? Pytanie do chrześcijan

Napisał(a): Gość -

To jest jedno z najważniejszych pytań, które można zadać chrześcijaninowi. Można być chrześcijaninem nominalnie- uważać się za takowego; chodzić do kościoła/zboru etc., ale nie mieć Ducha Świętego. A to obecność Ducha Świętego w człowieku sprawia, że jesteśmy dziećmi bożymi. Jak sprawdzić, czy masz Ducha Świętego?

Zobaczmy, jakie- według Pisma, są "objawy" posiadania Ducha Świętego.

1) ŚWIAT CIĘ NIE PRZYJMUJE.

Spójrzmy na cytat:

"Nie kochajcie świata ani tego, co jest na świecie! Jeśli kto
kocha świat, nie ma w nim miłości Ojca." 1 Jana 2:15

Pismo zakazuje nam miłości do świata. Gdzie w tym wszystkim jest Duch Święty? Zaraz do tego dojdziemy. Na razie skupmy się na nienawiści świata do chrześcijan. Jezus tak mówił doswoich uczniów:

"Jeżeli świat was nienawidzi, wiedzcie, że mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: sługa nie jest większy od swego pana. Jeśli mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeśli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać." Jn 15:18-20

Jak wynika ze słów powyżej: chrześcijanin to osoba prześladowana i znienawidzona- a jednocześnie ktoś, kogo słowa są czymś szczególnym- zapadają w pamięć i są powtarzane przez ludzi. Dzieci
boże:

"Nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata." Jn 17:16
- powiedział Jezus. Jezus powiedział także doswoich uczniów:

"Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie." Jn 14:16-17

Duch Prawdy, którego świat nie zna- to Duch Święty. Jezus daje Ducha Świętego- Ducha Prawdy, ludziom, którzy dzięki owemu darowi stają się dziećmi bożymi. Obecność Ducha Świętego w tobie sprawia, że przestajesz pasować do świata: jesteś inny. Biblia przekazuje nam, że WŁADCĄ TEGO ŚWIATA JEST DIABEŁ. Jeśli Duch Święty jest w tobie, nie zmienia to faktu, że władcą tego świata jest diabeł: jedynie TY przeszedłeś pod władanie Boga, którego diabeł jest przeciwnikiem.
INTERIA.PL

Re: Czy masz Ducha Świętego? Pytanie do chrześcijan

II

Jesteś odtąd na wrogim terytorium: w świecie pełnym kłamstwa i grzechu, nosisz w sobie boską cząstkę prawdy i nieśmiertelności. Biblia w taki sposób pisze o słynnych bożych ludziach, znanych nam z kart Pisma:

"W wierze pomarli oni wszyscy, nie osiągnąwszy tego, co im przyrzeczono, lecz patrzyli na to z daleka i pozdrawiali, uznawszy siebie za gości i pielgrzymów na tej ziemi. Ci bowiem, co tak mówią, okazują, że szukają ojczyzny. Gdyby za tą wspominali, z której wyszli, znaleźliby sposobność powrotu do niej. Teraz zaś do lepszej dążą, to jest do niebieskiej."
Heb 11:13-16

Goście i pielgrzymi naziemi! Obcy światu.

2) PROWADZISZ WALKĘ DUCHOWĄ Człowiek, który narodził się a nowo, ma Ducha Świętego (Boga) w sobie, ale ma też i ciało, które należy do tego świata. Nie jest bytem
wyłącznie duchowym. Ciało pragnie grzeszyć. Od czasu narodzenia z Ducha mamy moc pokonywanie grzechu, który jest nieodłącznym produktem naszej ziemskiej natury.

"Umiłowani! Proszę, abyście jak obcy i przybysze powstrzymywali się od cielesnych pożądań, które walczą przeciwko duszy." 1 Pt 2:11

3) MASZ POCIESZYCIELA

"A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem" Jn 14:26

Pokutowałeś szczerze i otrzymałeś Ducha Świętego. Jesteś odtąd "gościem i pielgrzymem naziemi". Czy Bóg zostawi swoje dziecko samo na świecie, którego władcą jest diabeł? Nie, bo Bóg jest dobry. Jest ze swoimi dziećmi dzięki Duchowi Świętemu. Duch Święty jest
POCIESZYCIELEM dziecibożych. Jezus powiedział:

"Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze mną." Jn 16:32

Jezus był Bogiem, który przyszedł w ciele. Biblia mówi, że miał w sobie pełnię boskości. Nie był sam, bo nie był jedynie człowiekiem- był jednocześnie Bogiem. Chrześcijanin ma "zaczątek Ducha". JEŚLI MA.

Jeśli ma, jest dzieckiem bożym. O Ducha Świętego można prosić, Bóg obiecał dać go każdemu, kto prosi wytrwale.

To wszystko powyżej to biblijne kryteria bycia chrześcijaninem. Czy je spełniasz?

Ostrzegam przed możliwością zbluźnienia przeciwko Duchowi Świętemu, co jest niewybaczalnym grzechem.

Reklama

~talka Ducha Świętego ma modląca się osoba. Wiec nie bujaj ze go posiadasz.Jesteś niczym, prochem zaledwie.
A ty czym jesteś, moze szufelką prochu? Czemu piszesz tak arogancko? Skąd twoja "wiedza"? Ignorujesz cyaty z Biblii, uważasz, że prawdą jest to, co wymysliłeś sobie bez sprawdzania?

Reklama

Napisał(a): ~gya -

chrzescijankaOla
~talka Ducha Świętego ma modląca się osoba. Wiec nie bujaj ze go posiadasz.Jesteś niczym, prochem zaledwie.
A ty czym jesteś, moze szufelką prochu? Czemu piszesz tak arogancko? Skąd twoja "wiedza"? Ignorujesz cyaty z Biblii, uważasz, że prawdą jest to, co wymysliłeś sobie bez sprawdzania?
Kazdy kto sięmodli sercem Ma DUCHA . Jestęś prochem ziemi pRAWDA?

Reklama

~garnek Gdy Powiem Bogiem jest Jezus mam już Ducha Świętego. Gdy dostrzegam Matkę BOlesna mam Ducha. Gdy idę pod krzyż mam Ducha. Zatem do czego ty niewiasto przebiegła dażysz?
Czemu nazywasz mnie w ten sposób? Musisz oskarżyć z braku argumentów. Rodzaj cwaniactwa właśnie. Nie potrafisz odnieść się merytorycznie, wybierasz jakąś gotową formułę i ją rzucasz, wsparłszy oskarżeniem, by wydawało się, że masz rację. Gdzie twoja rzetelność w badaniu Pisma? Czemu nie troszczysz się o swoją duszę?

~gya
chrzescijankaOla
Skąd ta dziwna definicja? Gdze w Piśmie ją znajdujesz?

"Podstępne jest serce, bardziej niż wszystko inne, i zepsute, któż może je poznać?"

Jer, 17:9http://biblie(...)por.php

Napisał(a): ~garnek -

chrzescijankaOla
~garnek Gdy Powiem Bogiem jest Jezus mam już Ducha Świętego. Gdy dostrzegam Matkę BOlesna mam Ducha. Gdy idę pod krzyż mam Ducha. Zatem do czego ty niewiasto przebiegła dażysz?
Czemu nazywasz mnie w ten sposób? Musisz oskarżyć z braku argumentów. Rodzaj cwaniactwa właśnie. Nie potrafisz odnieść się merytorycznie, wybierasz jakąś gotową formułę i ją rzucasz, wsparłszy oskarżeniem, by wydawało się, że masz rację. Gdzie twoja rzetelność w badaniu Pisma? Czemu nie troszczysz się o swoją duszę?
Nie martw się dbam o swoją duszę. Prochu marny. ŚJ to sekciarze.

~garnek
chrzescijankaOla
Nie martw się dbam o swoją duszę. Prochu marny. ŚJ to sekciarze.
W jaki sposób? Próbując poniżyć innych? Kiepska metoda! Nie wiem, co do tego wszystkiego mają świadkowie Jehowy

Czyli spotkałam tu kolejnego człowieka, który się licytuje... że jest lepszy, bo coś tam...

Napisał(a): ~gość -

chrzescijankaOla II

Jesteś odtąd na wrogim terytorium: w świecie pełnym kłamstwa i grzechu, nosisz w sobie boską cząstkę prawdy i nieśmiertelności. Biblia w taki sposób pisze o słynnych bożych ludziach, znanych nam z kart Pisma:

"W wierze pomarli oni wszyscy, nie osiągnąwszy tego, co im przyrzeczono, lecz patrzyli na to z daleka i pozdrawiali, uznawszy siebie za gości i pielgrzymów na tej ziemi. Ci bowiem, co tak mówią, okazują, że szukają ojczyzny. Gdyby za tą wspominali, z której wyszli, znaleźliby sposobność powrotu do niej. Teraz zaś do lepszej dążą, to jest do niebieskiej."
Heb 11:13-16

Goście i pielgrzymi naziemi! Obcy światu.

2) PROWADZISZ WALKĘ DUCHOWĄ Człowiek, który narodził się a nowo, ma Ducha Świętego (Boga) w sobie, ale ma też i ciało, które należy do tego świata. Nie jest bytem
wyłącznie duchowym. Ciało pragnie grzeszyć. Od czasu narodzenia z Ducha mamy moc pokonywanie grzechu, który jest nieodłącznym produktem naszej ziemskiej natury.

"Umiłowani! Proszę, abyście jak obcy i przybysze powstrzymywali się od cielesnych pożądań, które walczą przeciwko duszy." 1 Pt 2:11

3) MASZ POCIESZYCIELA

"A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem" Jn 14:26

Pokutowałeś szczerze i otrzymałeś Ducha Świętego. Jesteś odtąd "gościem i pielgrzymem naziemi". Czy Bóg zostawi swoje dziecko samo na świecie, którego władcą jest diabeł? Nie, bo Bóg jest dobry. Jest ze swoimi dziećmi dzięki Duchowi Świętemu. Duch Święty jest
POCIESZYCIELEM dziecibożych. Jezus powiedział:

"Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze mną." Jn 16:32

Jezus był Bogiem, który przyszedł w ciele. Biblia mówi, że miał w sobie pełnię boskości. Nie był sam, bo nie był jedynie człowiekiem- był jednocześnie Bogiem. Chrześcijanin ma "zaczątek Ducha". JEŚLI MA.

Jeśli ma, jest dzieckiem bożym. O Ducha Świętego można prosić, Bóg obiecał dać go każdemu, kto prosi wytrwale.

To wszystko powyżej to biblijne kryteria bycia chrześcijaninem. Czy je spełniasz?

Ostrzegam przed możliwością zbluźnienia przeciwko Duchowi Świętemu, co jest niewybaczalnym grzechem.
Czy przez Ciebie przemawia Duch Święty?

Napisał(a): ~iedfj -

chrzescijankaOla
~gya
chrzescijankaOla

"Podstępne jest serce, bardziej niż wszystko inne, i zepsute, któż może je poznać?"

BREZDZISZ. Gdzie dwaj albo trzej zgromadzeni w Imię Moje tam JA JESTEM pośród Nich.
Prochu marny
JA JESTEM to BÓG.

~iedfj
chrzescijankaOla
~gya
chrzescijankaOla

BREZDZISZ. Gdzie dwaj albo trzej zgromadzeni w Imię Moje tam JA JESTEM pośród Nich.
Prochu marny
JA JESTEM to BÓG.
Prowokacja. Piszesz mi "bredzisz", a ja cytuję Pismo Święte, podstawę wiary chrześcijańskiej

Napisał(a): ~PROWOKACJA -

chrzescijankaOla
~iedfj
chrzescijankaOla
~gya
chrzescijankaOla

Prochu marny
JA JESTEM to BÓG.
Prowokacja. Piszesz mi "bredzisz", a ja cytuję Pismo Święte, podstawę wiary chrześcijańskiej
Duch Świety jest przy modlacych sie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy masz Ducha Świętego? Pytanie do chrześcijan