4
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń54
  • Odpowiedzi3
  • Ocen na +0
4 ppt ?

Czy mężczyzna może być pewien ojcostwa? (4)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy mężczyzna może być pewien ojcostwa?

Napisał(a): Gość -

Mówią, że matka jest zawsze pewna, ale z ojcem może być różnie. Ostatnio głośno było o sytuacji, gdzie kobieta urodziła bliźniaki – dwóch ojców. Wielu mężczyzn ma dylemat dotyczący dzieci – czy oby pociechy, które wychowują są ich własnymi. Nieraz się zdarzało, że panowie robili badania genetyczne nie mówiąc o tym partnerkom, ot tak dla pewności.

Czy Wy jesteście pewni swojego ojcostwa?
Czy w dzisiejszych czasach, przy obecnych obyczajach mężczyzna może być tego pewien?
Gdybyś miał okazję to zrobiłbyś badania krwi żeby się upewnić czy jesteś ojcem „swojego” dziecka?
INTERIA.PL

Re: Czy mężczyzna może być pewien ojcostwa?

Nie da się zrobić w Polsce badań genetycznych bez wiedzy matki. Do próby ustalenia ojcostwa można doprowadzić wtedy, gdy ojciec jest nieznany, więc ewentualny ojciec, chcąc zrobić takie badanie, musi najpierw prawnie zrzec się dziecka i dopiero w razie poytywnego wyniku badania, staje się ponownie w świetle prawa ojcem.

nie da sie zrobić badań genetycznych bez wiedzy matki dziecka,ale np. można porównać grupy krwi wg. schematu dziedziczenia grup krwi.Jest taka tabela w internecie.Trzeba znać grupy krwi rodziców ,dziecka i...sprawdzić w tabeli.Tabela nie da 100% pewności,ale powie czy to prawdopodobne ,że ten facet jest ojcem.

Reklama

Przy obyczajach, ale dotyczących kobiet, nie mężczyzn ( pomijając gwałt ).
Stąd żydostwo dziedziczy się po matce, nie po ojcu.
Badanie krwi grup jest uproszczone, i raczej wyklucza, niż potwierdza.
Badania genetyczne, też nie są miarodajne, w USA zabójca, chyba
Simpson, wykręcił się w sądzie przy pomocy twórcy metody.
Dzisiaj, im jestem starszy, mam coraz mniej złudzeń, nawet
kobiety o siwych włosach nie są wiarygodne, ulegając urokowi,
że wszystko wolno. Ale już beze mnie. To łowczynie jeleni.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy mężczyzna może być pewien ojcostwa?