192
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń8 tys.
  • Odpowiedzi98
  • Ocen na +17
192 ppt ?

Czy można usprawiedliwić zdradę? (99)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy można usprawiedliwić zdradę?

Napisał(a): Gość -

Trzy lata po ślubie i żałuje, że zdecydowałam się na małżeństwo. Mój partner mnie zdradził, oczywiście sam się nie przyznał. To ja wykryłam, że kogoś ma. Koleżanka z firmy. Tłumaczy się tym, że to ta kobieta go omotała, a do tego nałożył się jego chwilowy kryzys, no i stało się. Powtarza, że to się już nigdy nie powtórzy. Zawsze mówiłam sobie, że zdrady nie wybaczę, że tego nie da się usprawiedliwić… Tylko, że ja go naprawdę kocham. Mam uwierzyć w to co mi mówi, co obiecuje?
INTERIA.PL

Reklama

Re: Czy można usprawiedliwić zdradę?

Napisał(a): gość -

Witaj. Przede wszystkim wspolczuje Ci ze cierpisz przez zdrade partnera. Znam zwiazek w ktorym kobieta byla zdradzona po 20 latach malrzenstwa i maja dzieci, u Ciebie stalo sie to po 3 latach. Trzeba by zadac sobie pytanie jak oboje pielegnujecie Wasz zwiazek? Twoj partner mial kryzys. Jaki kryzys? ze soba, z Toba, z oczekiwaniami w seksie, kryzys w pracy? By zagluszyc ten kryzys poszedl do lozka z inna kobieta? Pytanie tez jak wygladaja Wasze relacje, jaki jest Wasz seks, jakie jest porozumienie miedzy Wami? Wiesz kryzysy sa i bywaja i to nie tak ze sa chwilowo. I co w przyszlosci Twoj partner znowu zdradzi bo bedzie mial jakis kolejny kryzys? Przeciez poszedl do lozka z inna kobieta, przez swoj kryzys nie poszedl sie upic nie wyjechal sam w gory, nie pojechal do mamy sie pozalic.. Jesli moge Ci poradzic udajcie sie oboje do seksuologa poki czas, 3 lata zwiazku to niewiele a tu juz zdrada. Trzeba wyjasnic jej pryczyny, moze sie okazac ze Twoj mezczyzna lubi pewne rzeczy w seksie ktore mu nie dajesz, lub lubi trio, lub Ty musisz cos w sobie ulepszyc by jak to nazwal taki znany seksuolog: "inne wino" mu nie smakowalo lepiej. Pozdrawiam i zycze szczescia i by sprawy potoczyly sie dla Ciebie korzystnie powodzenia!

Reklama

Napisał(a): omegaman -

marzenie1980
omegaman Raz zdradził, zdradzi znowu gdy zajdą sprzyjające okoliczności. Kwestia słabego charakteru.
A ja myślę, że to jej wina.
Za dobra dla niego, tylko jeszcze tego nie widzi (o dziwo).
Lepiej żeby otwarła oczy, im wcześniej tym lepiej. ;)

Niestety, ten dylemat musisz sama rozwiązać, bez jakiejkolwiek podpowiedzi znajomych, obcych, rodziny ... czy nawet swojego faceta. Znasz najlepiej wszystkie za i przeciw... Życie jest jedno i nie warto żyć i cały czas się zastanawiać czy dobrze zrobiłaś. Podejmij decyzje i się jej trzymaj bez rozmyślania i rozpamiętywania.

Reklama

Napisał(a): gaga53 -

Nie, nie można - pozostaje pytanie czy chcesz wybaczyć? Czy jesteś w stanie na tyle zapanować nad negatywnymi emocjami, żeby waszego wspólnego życia nie zamienić w piekło? Trzy lata stażu małżeńskiego to troszkę mało, to świadczy o charakterze twojego małżonka - słabym człowiekiem jest, podatnym na pokusy. Może warto przemyśleć spokojnie to co się stało, wyciągnąć wnioski i je zastosować.

jestem ponad rok po ślubie i nie wyobrażam sobie wybaczenia zdrady.. jedyną opcją kiedy bym się nad tym zastanawiała byłoby posiadanie dzieci tylko dla dobra dziecka mogłabym spróbować wybaczyć zdradę... ale jeśli nie macie dzieci a jesteście dopiero trzy lata po ślubie to na pewno zdarzy się to następny raz... przykro mi to mówić ale jeśli ktoś raz zdradził to zdradzi kolejny raz...

zdrada jest taką zadrą w sercu, którą cięzko wyciągnąć, twój mąż jest słabym człowiekiem, miłość nie jest lekiem na takie sprawy, sama odpowiedz sobie na pytanie, czy będziesz potrafiła mu wybaczyć, żyć w takiej niepewności, zawsze warto walczyć, nie wolno się poddawać, ale to musi być twoja decyzjai nikt nic mądrego więcej ci nie doradzi, bo konsekwencje tej decyzji i tak ty poniesiesz, życzę wytrwałości...:)

omegaman
marzenie1980
omegaman Raz zdradził, zdradzi znowu gdy zajdą sprzyjające okoliczności. Kwestia słabego charakteru.
A ja myślę, że to jej wina.
Za dobra dla niego, tylko jeszcze tego nie widzi (o dziwo).
Lepiej żeby otwarła oczy, im wcześniej tym lepiej. ;)
A to Ty nie wiesz, że miłość jest ślepa?:)

Pominę inne wypowiedzi. Zdrady nie można usprawiedliwić. Zdradę można wybaczyć. Wiem to z własnego doświadczenia. Zdradę trzeba zrozumieć. Nie zgadzam się z opiniami że zdrada musi definitywnie kończyć związek. Opisałaś jak tłumaczy się twoj partner i to jest zastanawiające. Takie szczeniackie. Prawda jest taka że jeżeli w związku jest ok, jest bliskość, zrozumienie i ktoś odpowiada że dał się omotać, to zawsze istnieje możliwość omotania przez kolejne Panie. Powiem tobie że Panie w swoich działaniach są bardziej bezwzględne. Miałem taką jedną w firmie ale nie uległem. Moja żona myślała że tak i dlatego mnie zdradziła.
Jednak warto przeanalizować wszystko od A do Z. Nawet najbardziej oczywista zdrada ma dwa korzenie.

Scenariuszy moze byc wiele , jezeli bedziesz z nim nadal zapewne bedziesz przez dlugi czas mu wypominac zdrade , ciezko cos doradzic , kazda zdrada jest indywidualna i postepowanie po zdradzie takze .Teraz cie to boli czujesz sie niedowartosciowana , jestes zla targaja toba sprzeczne emocje ,jedno jest pewne to nie twoja wina ! I nie wina tamtej kobiety , przeciez jezeli maz niechcialby to moglaby go kusic nie wiem jak a on by do niej nie poszedl , co to wogole znaczy omotala , on nie ma 5 lat zeby byc podatnym na wplywy ma wolna wole . Moze rozwiazaniem tu bylaby jakas przerwa w zwiazku wyprowadzilabys sie do mamy (na jakis czas )zobaczysz jak potoczy sie sytuacja zdystansujesz sie do tego , zobaczysz jak maz bedzie sie staral o ciebie . Najlepszym lekarstwem jest czas i dystans , zdrada to dla tej zdradzanej osoby swoista zaloba cos o tym wiem .
Pozdrawiam trzymaj sie

Mój eks bo jesteśmy już po rozwodzie zdradził mnie po roku małżeństwa .Wybaczyłam ze wzg na dziecko choć bardzo bolało. A potem to juz mu to lekko szło . Mężczyzni sie nie zmieniają i zdrajcy zdradzają notorycznie bo mają to we krwi.Jesteś mloda masz szanse ułozyć sobie zycie z kimś kto będzie ci wierny .Nie radzę wybaczać I KAŻDEJ MŁODEJ kobiecie będę tak radziła bo mam swoje lata i doświadczenie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy można usprawiedliwić zdradę?