70
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń765
  • Odpowiedzi62
  • Ocen na +-61
70 ppt ?

CZY MOŻNA WIERZYĆ W BOGA BEZ RELIGII? (63)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

CZY MOŻNA WIERZYĆ W BOGA BEZ RELIGII?

Napisał(a): mieczducha -

Wiem, że temat ten podejmowany był już na forum. Ja chciałbym temat ten poszerzyć o moje spostrzeżenie. Dlaczego tak wielu ludzi, którzy odchodzą z kościołów stają się ateistami?
Pozdrawiam i zapraszam.
mieczducha
INTERIA.PL

Re: CZY MOŻNA WIERZYĆ W BOGA BEZ RELIGII?

Napisał(a): ~sosna -

Oczywiście, że można. Religia to nie jest szczera i czysta wiara. Gdyby ludzie wierzyli, nie potrzebowaliby wiary, zamieniać na religię.
Nigdzie w Słowie Bożym nie ma napisane nic, o religii, natomiast setki czy tysiące razy, jest napisane, o wierze.

Napisał(a): Zbysiunio -

Nie bardzo rozumie co ma religia z bogiem . Religia to spis nakazów, zakazów i narzucanie pewnych ustalonych zasad przez pracowników zwanych klerykami . Nie zawsze kupujesz produkt reklamowany, często kupujesz bo masz ochotę na batona , cukierka czy wędline. Nie wierzysz w reklamy i kierujesz się rozsądkiem , Lub wierzysz w reklamy i ulegasz propagandzie zakupów.
Zatem religia jest towarem , A wiara w boga jest podświadomością wywołaną reklamie.

Napisał(a): ~POL -

~ateista Oni potem przechodzą na Islam ,bo nie wierzą Katolickim klechom to przez ksiezy klika klesza opanowala swiat
bredzisz ateista nie jest uzależniony od żadnego bożka czy szamana jak islamiści czy moherowy zespół radia z ryjem

Napisał(a): ~katolik mw -

Zbysiunio Nie bardzo rozumie co ma religia z bogiem . Religia to spis nakazów, zakazów i narzucanie pewnych ustalonych zasad przez pracowników zwanych klerykami . Nie zawsze kupujesz produkt reklamowany, często kupujesz bo masz ochotę na batona , cukierka czy wędline. Nie wierzysz w reklamy i kierujesz się rozsądkiem , Lub wierzysz w reklamy i ulegasz propagandzie zakupów.
Zatem religia jest towarem , A wiara w boga jest podświadomością wywołaną reklamie.
dobrze powiedziane , religia to towar nienamacalny dla ciemniaków

Napisał(a): ~sosna -

~sad oczywiście że tak, biblia = religia, Biblia zrodziła religie, jakby Biblii nie było religii też nie lecz człowiek wierzył w Boga również przed pojawieniem się chrześcijaństwa muzułmanizmu buddyzmu itp.
Mylisz się. Biblia to Bóg. Religię stworzył człowiek, bo obszedł Słowo, a w to miejsce, wprowadził swoje nauki, które nazwał - religią.

Napisał(a): ~sad -

~sosna
~sad oczywiście że tak, biblia = religia, Biblia zrodziła religie, jakby Biblii nie było religii też nie lecz człowiek wierzył w Boga również przed pojawieniem się chrześcijaństwa muzułmanizmu buddyzmu itp.
Mylisz się. Biblia to Bóg. Religię stworzył człowiek, bo obszedł Słowo, a w to miejsce, wprowadził swoje nauki, które nazwał - religią.
Biblia to nie Bóg tak jak przepis na obiad to nie danie. Bóg to Bóg Biblia to Biblia. Kto stworzył religie? Nie wiem, lecz wiem że wszystkie powszechne na ziemi religie nie są starsze od człowieka zatem Jeśli twierdzimy że Bóg istnieje to musimy założyć że istniał też przed pojawieniem się Biblii bo została spisana na potrzebę przedstawienia kogoś konkretnego. Jeśli twierdzimy ze Bóg nie istnieje to musimy przyjąć że religia powstała przed Muzułmanizmem, Chrześcijaństwem, buddyzmem itp. Zatem można wierzyć w Niego nie będąc katolikiem, protestantem, żydem, itp twierdząc że się jest Ateistom bo się nie przynależy do żadnej z obecnie funkcjonujących a mimo wszystko w niego wierzyć. Każdby ma swojego Boga, dla jednych jest to coś wyższego dla niektórych Ego dla jeszcze innych coś innego. Nie ma ludzi nie wierzących wszyscy w coś wierzą jak nie w Jego to w swoje Ego inaczej mówiąc siebie samego.

Napisał(a): Gość -

Religia - to celebracja i oprawa zewnętrzna, to również zbiór przepisów ludzkich podszywających się pod Dekalog. Proste jak drut. Tak trudno to pojąć i zrozumieć. Przykład....!

Talmud żydowski - jest takim zbiorem (opracowaniem) zasad moralnych, które wyznawcy Judaizmu mają przestrzegać; Podobnie i Świadkowie Jehowy posiadają swój ludzki brookliński kodeks moralny, którym się sugerują w kontaktach ze światem.

Sosna ma całkowitą rację w rozróżnianiu wiary od religii; a Wy się biegunowo mylicie i błądzicie moi szanowni Ateiści lub niereligiańci, jak Wam pasuje...

Napisał(a): ~gość -

stevn Religia - to celebracja i oprawa zewnętrzna, to również zbiór przepisów ludzkich podszywających się pod Dekalog. Proste jak drut. Tak trudno to pojąć i zrozumieć. Przykład....!

Talmud żydowski - jest takim zbiorem (opracowaniem) zasad moralnych, które wyznawcy Judaizmu mają przestrzegać; Podobnie i Świadkowie Jehowy posiadają swój ludzki brookliński kodeks moralny, którym się sugerują w kontaktach ze światem.

Sosna ma całkowitą rację w rozróżnianiu wiary od religii; a Wy się biegunowo mylicie i błądzicie moi szanowni Ateiści lub niereligiańci, jak Wam pasuje...
No coś nieprawdopodobnego. Napisałeś same oczywistości. Czy to nie Ty pożegnałeś się pod innym nikiem parę dni temu? Żyjesz jeszcze?

Napisał(a): Lilith1 -

stevn
~gość No coś nieprawdopodobnego. Napisałeś same oczywistości. Czy to nie Ty pożegnałeś się pod innym nikiem parę dni temu? Żyjesz jeszcze?
Na pewno nie ja byłem sprawcą tej niechcianej ciąży...
Stevn, "Mam swój dzwon, zabiorę Cię do piekła,
Dorwę Cię, Szatan Cię dorwie!"

« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jezus bez religii
  • Jezus bez religi
  • jezus bez religii forum
  • jezus bez religii opinie
Do góry strony: CZY MOŻNA WIERZYĆ W BOGA BEZ RELIGII?