Czy nauczyciele będą pracować także w wakacje? (744)

Czy nauczyciele będą pracować także w wakacje?

Temat dotyczy artykułu: Czy nauczyciele będą pracować także w wakacje?

Zgodnie z projektem rozporządzenia przygotowywanego przez MEN, szkoła podstawowa będzie w okresie wakacji i ferii zimowych organizowała opiekę dzieciom z klas I - III, jeśli rodzice wyrażą takie życzenie. Nowe prawo ma obowiązywać już od września.

Komentarze (744)

Dodaj komentarz

może zlikwidujcie wakacje?

Napisał(a): Limak -

Jak czytam te wasze komentarze, to żałość mnie ogarnia. Skoro kazujecie nauczycielą pracować w wakacje to może najlepiej byłoby wogóle zlikwidować wakacje? Dla 80 % które pisały tutaj komentarze to byłby chyba najlepszy pomysł bo mogli by wysłać swoje dzieci do szkoły i nie musieli by się o nie przejmować. A więc zlikwidować wakacje, najlepiej wziaść nauczycielą jeszcze urlop, bo wkońcu niektórzy piszą, że nauczyciele robią tylko po 18 godzintygodniowo, a biedni biurowcy robią po 40 godzin i mają tylko 26 dni. Tylko, że nauczyciele oprócz pracy w szkole mają w porównaniu do innych jeszcze dużo pracy w domu. Chociażby pisanie/ sprawdzanie kartkówek, sprawdzianów, pisanie świadectw itd. A Wy biurowcy czym takim się zmęczycie? Bo chyba nie tym, że cały dzień siedzicie przed komputerem i piszecie głupie komentarze do różnych artykułów. Nie mówie tutaj o wszystkich, ale nie oszukujmy się, bo w 90 % przypadkach praca w biurze wygląda na zasadzie......... zrobi się szybko co mi każą w pół godziny, ewentualnie w godzinę, a później będę miała czas dla Siebie. A jak tak bardzo zazdrościcie tych wakacji nauczycielą to prosze bardzo..... pokończcie studia, poróbcie różne kursy na mianowanych itd i idzie potem uczyć do szkoły. Bo nauczyciel, nie tak jak biurowiec musi mieć ukończone studia, a do biura można się spokojnie dostać już po średniej szkole. A jeśli nie chce się wam uczyć to teraz róbcie sobie w swoich ukochanych biurach. A poza tym pierwsze wogóle słysze, że pracy się szuka po tym ile ma się w niej urlopu. Mogliście wszyscy zostać księdzami lub zakonnicami..... oni mają praktycznie cały czas wolne, tylko byście po pare godzin dziennie musieli siedzieć w kościele. Ja pracuje jako pracownik fizyczny i co mam powiedzieć? Cały rok, bez żadnego urlopu i jakoś daję rade. Przez prawie cały tydzień muszę wstawać przed 5 rano, a w porównaniu do innych robię nie tylko po 40 godzin, lecz po 60. Urlop mogę jedynie dostać w zime i to jeszcze wtedy jak pogoda nie pozwoli za prace. I oczywiście ten urlop będzie bezpłatny. A więc jak ja sobie nie daje rady to inni mają sobie rady nie dawać? Więc zostawcie tych nauczycieli w spokoju, zamięcie się z jakimś chociaż na miesiąc i idzcie uczyć do szkoły podstawowej, albo najlepiej gdzieś do średniej, lub zawodówek bo tam jest młodzież. Zobaczycie jak dzisiejsza młodzież potrafi zniszczyć psychikę nauczycielą.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): nauka -

Nauczyciele mają popytu dużo na rynku, w szczególności nadal istnieje wiele osób, mają tendencję do myślenia, że to marnowanie mimo poprawy, jesteś nauczycielem? Dołącz z Preply oferty pracy Nauczyciel arabskiego Bydgoszcz
Odpowiedź (0)

hahaha

Napisał(a): ariami -

KAŻDY MA SZANSĘ PRACOWAĆ W TYM ZAWODZIE!!!
POCO TE DYSKUSJE.SKOŃCZYĆ TO CO SIĘ NALEŻY, ZNALEŹĆ SOBIE SUPER MIEJSCÓWKĘ W SZKOLE I BĘDĄ WAKACJE, FERIE,OKIENKA ETC.
A POTEM PODYSKUTUJEMY...!!!
ŻEBY COŚ POWIEDZIEĆ NA JAKIŚ TEMAT WARTO BYŁOBY BARDZIEJ PRZYGOTOWAĆ SIĘ BO INACZEJ TO PAŁA GROZI!!! HAHAHA
Odpowiedź (0)

Nie chcę wakacji i ferii

Napisał(a): Tez_Belferek -

Chcę urlop taki jak w innych zawodach. 26 dni w dowolnym terminie. Np 10 dni w maju, 10 dni w październiku i pozostałe 6 dni w innym dowolnym terminie :). Jakieś propozycje co do organizacji roku szkolnego?
Chcę także pracować 8 godzin dziennie w szkole, w warunkach takich jak w innych zawodach, a więc: pomieszczenie (nie klitka 3x4 metry na 20 osób), biurko, krzesło, szafa na materiały, komputer z oprogramowaniem, dostępem do internetu, skanerem, drukarką, zapasem tuszu i papieru, literaturą fachową, materiałami biurowymi itp. W innych zawodach pracownicy nie pracują na własnym sprzęcie i materiałach kupionych za własne pieniądze a w wielu szkołach brakuje pieniędzy na papier czy kredę. Oczywiście za nadgodziny chcę mieć zapłacone (wywiadówki, konferencje, szkolenia, przygotowania uroczystości, zabawy szkolne itp. - nie mogą się odbywać w czasie lekcji a pół godziny to o wiele za mało na ich przeprowadzenie), wycieczka trzydniowa to 9 dniówek (72 godziny/8) czyli 48 nadgodzin. Wszak w innych zawodach za nadgodziny się płaci :).
Odpowiedzi (89)

Karta nauczyciela

Napisał(a): miecwlod -

Proszę wprowadzić kartę Rolnika, Kartę lekarza, Kartę ślusarza, kartę informatyka, Kartę Hutnika, kartę takiego i owego zawodu, i dla każdej z kart proszę o przywileje adekwatne do tych, jakie mają nauczyciele, z obowiązkowymi trzema miesiącami wakacji w roku, tak, jak nauczyciele.
I proszę mi nie odpisywać o specyfice zawodu nauczyciela, odpowiedzialności za wychowanie młodzieży, oraz że mogłem sam zostać nauczycielem. Mogłem, lecz nie chciałem, wybrałem inny zawód, i nie zgadzam się na wybiórcze traktowanie wybranych grup społecznych!
Odpowiedzi (1)

Mam Rację i nie możecie sie ze mną nie zgodzić

Napisał(a): Beniek -

Nauczyciele jak święte krowy, dwa miesiące wakacji, okienka między lekcjami, urlop i jeszcze narzekają zarabiając podobnie do górnika czy hutnika, których się tak czepiacie, pracujących w syfiastych warunkach i zapyleniu z normalną liczbą dni urlopu. To, że nauczyciele nie potrafią zapanować na 30 osobową klasą i utrzymać ich w spokoju to jest ich wina i ich bierności na bezradność systemu, bo zamiast walczyć o prawa do zapanowania nad rozbrykaną młodzieżą to im cały czas podwyżki w głowie i narzekania, że pracują w ciężkich warunkach.
Odpowiedzi (9)

Zlikwidować kartę nauczyciela

Napisał(a): gas -

Natychmiast zlikwidować Kartę Nauczyciela co to za przywileje z czasów komunizmu, żadnego zawód tego nie posiada i prawa do wcześniejszych emerytur, bo w czym jest gorszy górnik czy hutnik od nauczyciela a nie posiada takich przywilejów!!!
Odpowiedź (0)

nareszcie darmozjadom zabiora kase za nic .W lato

Napisał(a): nauczyciel -

sprzątać miasto a w zime odsnieżać ,nie brać kase za lenistwo
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Lef -

Uczem w szkole podstawoej w warszawie. Zarabjam 1600zł miesiencznie i w wakacje nie bendem robić.
Odpowiedzi (3)

Ludzie, czemu jesteście tacy agresywni?

Napisał(a): pracująca mama -

Nie jest w szkole łatwo, ale i w innych zawodach jest ciężko. Poza tym, gdyby nauczyciele byli bardziej elastyczni, a rodzice bardziej przejmowali się swoją rolą, to wszystkim, a zwłaszcza dzieciom byłoby lepiej. Na zebrania rodziców w klasie mojej córki przychodzi połowa, a to podobno i tak dużo. Czy wy wszyscy, którzy tu krytykujecie belfrów, potraficie powiedzieć, że jesteście świetnymi rodzicami? Wiem, jaki jest co roku problem z wybraniem trójki klasowej. A tu chodzi o działania na rzecz własnych dzieci przecież. Jak wasze dzieci (nauczycielskie też) mają szanować nauczycieli/dorosłych, skoro wy sami kipicie nienawiścią do nich.

Pozdrawiam wszystkich.

ps. Doliczcie sobie do własnych urlopów soboty i niedziele, to też wam wyjdą 2 m-ce:)
Odpowiedzi (5)
Dodaj komentarz