88
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi49
  • Ocen na +0
88 ppt ?

Czy nauki przedmałżeńskie mają sens? (50)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy nauki przedmałżeńskie mają sens?

Napisał(a): Gość -

Zazwyczaj młodzi ludzie przed ślubem są już ze sobą, nierzadko już razem mieszkają tak jak ja mieszkam z moim przyszłym mężem już ponad 4 lata. Czy w tym przypadku kościelne nauki przedmałżeńskie mają jakikolwiek sens, czy warto tam chodzić i tracić czas, czy lepiej sobie kupić ten papierek? Czego się tam dowiemy, co może powiedzieć nam prowadzący Ksiądz skoro nigdy w małżeństwie nie był?- przecież mamy praktykę z życia więc ? sama nie wiem, co myślicie ? Jak tkai kurs może przygotować do małżeństwa?
INTERIA.PL

Re: Czy nauki przedmałżeńskie mają sens?

Moim zdaniem - nie mają sensu. Ale, jeśli uważasz się za wierzącą, to musisz spełniać wymagania swojego kościoła. :( Natomiast jeśli chodzi o kupno "tego papierka" , to rozważ we własnym sumieniu: czy jest to uczciwe podejście do własnej wiary? :/

Reklama

Reklama

gość
Arevik
BennoBunsch a to tylko dla wierzących takie nauki?
A do czego one niewierzącemu? :)))))
niewierzący niech idzie do allacha!
NIemożliwe, Allah to też wymysł, tyle że występuje w innej religii.

Reklama

my z mężem chodziliśmy i jakoś to poszło, nic strasznego warto iść bo ciekawych ludzi zapraszają, nauki nie prowadzi tylko ksiądz, on jest niejako nadzorcą całego "szkolenia"- porusza się głównie tematy typu, aborcji, eutanazji, dzieci, choroby itp.

Napisał(a): gość -

gość Ksiądz jest mądrzejszy od ciebie, nie na darmo uczył się 6 lat, a jego nauki wiele was nauczą i warto z nich skorzystać, wiem bo to przechodziłam z mężem i to niedawno!
Ha ha ha a co ma wspólnego nauka w seminarium z wiedzą o rodzinie teoria jest nic nie warta bez praktyki.

gość Ksiądz jest mądrzejszy od ciebie, nie na darmo uczył się 6 lat, a jego nauki wiele was nauczą i warto z nich skorzystać, wiem bo to przechodziłam z mężem i to niedawno!
A ja sie uczylam 16 lat. I wiem wiecej od ksiedza. Nauki przedmalzenskie to nikomu niepotrzebna bzdura.

ALE ŻYCIE TO NIE KSIĄŻKA MOCHERZE

Szczególnie mądrzejszy w sprawach męsko damskich i dotyczących wychowania dzieci! Chyba padnę ze śmiechu.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy nauki przedmałżeńskie mają sens?