152
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi61
  • Ocen na +0
152 ppt ?

Czy oddawanie krwi jest bezpieczne? (62)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy oddawanie krwi jest bezpieczne?

Napisał(a): Gość -

Gość No wlasnie. Czytam te posty tu i dziwie sie ze ludzie sa tak nieswiadomi.
Oddawanie krwi jest niebezpieczne a przedewszystkim zabronione. Prekursorami tematu krwi sa Swiadkowie Jehowy.
Oni to nie oddaja ani nie przyjmuja krwi. Wielu sie dziwi , wyzywa nawet a prawda jest taka ze jako jedyni mają rację w tej kwestii. Kto mąrzejszy to wie o czym piszę a kto nie to polecam linki. <http://sj-media.eu.org/transfuzja_krwi/> i następny link <http://sj-media.eu.org/> Poczytajcie sobie ludzie. A poza wszystkim to powiem jeszcze ze w zyciu bym nie dal krwi honorowo tym zlodziejom ktorzy to za ochraniaczne na buty wezmą 2 złote a krwi chcą darmo.
Cos te linki nie dzialają. Moze http://sj-media.eu.org/
INTERIA.PL

Reklama

miło poczytać różne opinie:) pracuję w stacji krwiodawstwa, jestem lekarzem, i codziennie spotykam się z opiniami, że u nas można zarazić się wirusami, albo że jak już sie zacznie oddawać krew, to nie można przerwać, bo można się nabawić nadciśnienia. a tymczasem krwiodawcy to najlepiej przebadana grupa ludzi w naszym kraju, poza krwiodawstwem rzadko kto ma komplet badań włącznie z wirusologicznymi kilka razy w roku... to dlatego częściej u nich się wykrywa zakażenia bezobjawowe, między innymi HBV i HCV.tak samo jest z nadciśnieniem. bardzo wielu ludzi koło 40 rż zaczyna mieć problemy z nadciśnieniem. wśród nich krwiodawcy, dzięki temu, że ciśnienie krwi mają badane co najmniej kilka razy do roku, szybciej się o swoim problemie dowiadują. inni trochę później- przy zawale, udarze... więc zależy, co kto woli- życie w nieświadomości, czy możliwość wczesnego leczenia:) a tę drugą możliwość daje oddawanie krwi, przy całej dobrej robocie i ratowaniu życia innym. bo czy krew jest niebezpieczna dla biorcy? nigdy nie ma 100% pewności, że nie będzie jakichś powikłań. one się zdażają. ale jest to niewielki procent przy setkach i tysiącach jednostek krwi, które ratują życie. pozdrawiam:)

Panowi i Panie przechwalacie sie /lub informujecie otoczenie ile to kto oddał krwi.A czy zastanowiliście się jaka jest wasza krew?czy jesteście zdrowi?czy nie macie wy albo ktoś z waszej rodziny jakiejś choroby która kiedy dostanie się innej osobie poczyni spustoszenia w jej organiźmie?pomyśleliście o tym?mój ojciec dostał krew po operacji i już nigdy nie będzie chodził-a dlaczego?ponieważ krew którą dostał była zlepkiem chorób.nikt nie przebadał tej krwi pod kątem-osteroporozy,reumatoidalnego zapalenia stawów,fibromialgi i innych chorób.niestety dostało się mojemu ojcu.powiedział ze wolałby w ogóle nie dostać krwi.
moja przyjaciółka dostała krew także zarażoną jakimiś choróbskami -było to w 1992 roku i do dzisiaj zmaga sie z różnymi chorobami które pojawiły się znikąd-pojawiły sie w jakiś czas po transfuzji.żadna krewna i bliższa i dalsza niema takich chorób jak moja przyjaciółka.dostała to wszystko po tansfuzji.i to stwierdził lekarz. żaden człowiek nie wie jakie ma choroby obecne i jakie ukryte które ukażą się po latach.nigdy nie oddałbym krwi bo niechciałabym narażać drugiego człowieka na cierpienie.pozatym jak podaje literatura fachowa krew przy operacjach w ogóle nie jest potrzebna i w zasadzie już dawno nie jest.tylko są jeszcze chirurdzy "starej daty którzy są partaczami i traca niepotrzenie krew"-jak mówi prof. dr hab. med. Antoni Dziatkowiak oraz PROF. DR HAB. MED. JERZY SADOWSKI.zarówno jeden jak i drugi wie o czym mówi bo obaj są transplantologami,kariochirurgami,chirurgami.więc drodzy oddający krew zastanówcie się co oddajecie i na co narażacie ludzi którzy przyjmą waszą krew.pozdrawiam

Reklama

No cóż, 1992 r. to dość odległe czasy... więc to nie jest argument. Zapewne w stacjach krwiodastwa poprawiły się parametry bezpieczeństwa. A w sytuacjach nagłych, np. powypadkowych ważniejsze jest ratowanie bezpośrednio zagrożonego życia. NIe jestem znawcą tematu, wyjaśnił to wcześniej lekarz pracujący w stacji że niewielki odsetek powikłań się zdarza - jak we wszystkich dziedzinach życia. Ja byłam do tej pory raz oddać krew, choć przemyśliwałam od tym od dawna. Teraz mam problmy z organizacją czasu bo mimo wszystko nie chcę brać wolnego w pracy. To jest dla mnie akt bezinteresownej pomocy innym jeśli można pomóc, bez czerpania korzyści typu wolne, czekolady, podatek. Kurcze, nawet miałam iść w ciągu ostatniego tyg. tylko stacja jest czynna do 16.30 i trochę trudno wyrobić się z czasem po pracy.

Reklama

3. "Jeśli oddajesz krew to będziesz miał problem z ciśnieniem na starość" - Najzabawniejszy argument, tak jakby problem z ciśnieniem omijał na starość tych co nie zdają.

pozdrawiam serdecznie
o Rh- goscinnie :)[/cytat]

No tak, ale jak oddajesz i na starość nie będziesz mógł oddać , to się wykończysz

Zawsze istnieje ryzyko zarażenia. Mnie również wszczepili żółtaczkę i do tej pory (a upłynęło już sporo lat) mam poważne kłopoty z wątrobą i muszę uważać na to co jem, dietka, lekarstwa. Winnych oczywiście nie ma. Dla mnie pozostała walka z chorobą i wydawanie na lekarstwa, bo nikt mi ich nie sfinansuje.

a ja wam powiem z własnego doświadczenia, oddałam krew zachęcił mnie do tego chłopak, wszystko fajnie miło i przyjemnie + to że może uratowałam komuś życia, pani powiedziała mi ża za 2 3 tygodnie mogę przyjść po
wyniki które robią standardowo przy honorowym oddawaniu krwi, przyszłanm po 3 miesiacach że by oddać znowu i poprosiłam panią która siedzi przy komputerze by poinformowała mnie o moich wynikach, ku mojemu zdziwieniu pani powiedziała że jakoś zapomnieli zrobić badania!!! halo, ZAPOMNIELI ZROBIĆ BADANIA?! podziękowałam za oddawanie krwi.

Napisał(a): gość -

Oddawanie co dwa miesiące może być niebezpieczne.Spada poziom hemoglobiny i zwiększa się zapotrzebowanie na żelazo.Niedobór żelaza może doprowadzić do wielu chorób spowodowanych niedotlenieniem organizmu. W stacjach krwiodastwa potrzebują Ciebie tylko do czasu gdy jesteś zdrowa/y.Nie licz na to że wesprą Ciebie choćby receptą na wspomniane żelazo. Musisz dylać do lekarza rodzinnego .Lista leków bezpłatnych jest dzisiaj przestarzała i okrojona tak że raczej z niej nie skorzystasz. Nie warto dla dumy,5 czekolad i usprawiedliwienia z pracy ryzykować własnego zdrowia.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czy oddawanie krwi jest zdrowe
  • czy oddawanie krwi jest bezpieczne
  • csy oddawanie krwi jest bezpieczne?
  • niebezpieczenstwa przy oddawaniu ktwi
  • oddawanie krwi bezpieczne
  • oddawanie krwi czy warto
  • oddawanie krwi jest niebezpieczne?
  • czy oddawanie krwi jest niebezpieczne
  • oddawanie krwi czy jest bezpieczne?
  • oddawanie krwi jest niebezpieczne
  • oddawanie krwi a zdrowie
  • czy oddanie krwi jest bezpieczne
  • czy to zdrowe oddawać krew
  • czy oddawac krew?
  • oddawanie krwi opinia profesora
Do góry strony: Czy oddawanie krwi jest bezpieczne?