270
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń14 tys.
  • Odpowiedzi122
  • Ocen na +0
270 ppt ?

Czy pijecie zieloną herbatę? (123)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Czy pijecie zieloną herbatę?

Napisał(a): Gość -

Piję zieloną herbatę /regularnie/ od 1991 r. Uważam,że jest nie tylko zdrowa , ale i smaczna. Doskonale również gasi pragnienie, zarówno gorąca jak i zimna. Sprawdziłam to szczególnie w tropikach . Zwykle piję ją po obiedzie. Jeśli zdaży mi się ,że nie mogłam wypić zielonej herbaty w ciągu dnia - piję ją wieczorem . Serio - z apetytem ! tm.

Piję zieloną herbatę i mnie osobiście smakuje, ale trzeba ją odpowiednio parzyć. Nie można pić zielonej herbaty zalanej wrzątkiem i pierwsze parzenie zawsze się odlewa. Dopiero drugie zalanie jest zdrowe i lepiej smakuje. Poczytajcie sobie w internecie o tym. Pozdrawiam

Ja pijam tylko i wyłącznie herbaty dilmah. Najczęściej czarne bo do wszystkiego pasują. Czasem mam ochotę na \\\"coś innego\\\" wówczas pije takie aromatyzowane. Zielonej herbaty nie pijam bo moim zdaniem zielona herbata ma jakis taki cierpki smak.

Nie potrzeba się zmuszać, tylko znaleźć odpowiedni smak, sposób parzenia i dodatki. Piję tylko liściastą, parzoną wodą o temp około 80 stopni (zagotować wodę w czajniku, otworzyć i odczekać od 5 do 10 minut w zależności od zapełnienia czajnika). Zalać i parzyć pod przykryciem do 3 minut. Po lekkim ostudzeniu posłodzić 1 płaską łyżeczką miodu naturalnego, płynnego np. lipowego (nigdy cukru, jest obrzydliwa). Po jakimś czasie zaparzyć drugi raz, potem nawet trzeci. Mnie najlepiej smakuje z drugiego parzenia. Jest przepyszna. Uwielbiam ten smak. I jeszcze jedno, liście po zaparzeniu musza schnąć, nie mogą się moczyć w resztkach wody. Wtedy do wody przechodzą szkodliwe dla żołądka substancje, które mogą go podrażniać i powodować bóle i wzdęcia.

Ja piłam co dzień uwielbiam różnego rodzaju ziołowe herbaty w szczególności zieloną, po za tym jest dobra na czczo na problemy zdrowotne min. jajniki itd. Ale za to nie dobra na serce;] i lekarz powiedział, że wykończyłam się moją codzienną zieloną herbatą i kawą... bo piłam i tego i tego dużo. Normalnie piłabym dalej gdybym nie przesadziła... i przez to już wogóle nie moge;p więc uważajcie z ilością. Kawa jak i zielona herbata zawierają teinę przez co teraz mam prblemy z sercem, bije mi za szybko czy coś;p

POCZYTAJCIE - TO WAŻNE !!! Ja również piję zieloną herbatę. Jednak by korzystać ze wszystkich jej walorów smakowych i również leczniczych ( tak,tak ) musimy pić liściastą a nie tą z torebek - zaparzamy ją wodą o temp. 70-80 st.- nie wrzątkiem !!! bo traci wszystkie cenne właściwośći . Pierwsze parzenie odlewamy ( są tam zawarte metale ciężkie i inne świństwa) a dopiero drugie i trzecie parzenie tej samej herbaty wydobywa z niej wszystkie cenne składniki. TO WAZNE jeśli naprawdę chcecie korzystać z jej właściwości. Taką recepturę dostałam od Pani która zajmowała się parzeniem różnych gatunków herbat w Chinach. Można ją słodzić niewielką ilością miodu ale nigdy cukrem.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy pijecie zieloną herbatę?