270
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń14 tys.
  • Odpowiedzi122
  • Ocen na +0
270 ppt ?

Czy pijecie zieloną herbatę? (123)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Czy pijecie zieloną herbatę?

Napisał(a): Gość -

a ja kiedyś nałogowo piłam zieloną herbatę (miałam przeróżne smaki - z cytryną pamiętam taka indyjska firma bardzo dobra była, z ananasem, z grejfrutem z Liptona też była moją jedną z ulubionych, z opuncją figową, z maliną, z brzoskiwnią) uwielbiałam pić zieloną herbatę i nie piłam nic innego oprócz niej i wiecie co chyba po prostu "przepiłam się" nią i już od kilku lat nie przechodzi mi przez usta

Gość POCZYTAJCIE - TO WAŻNE !!! Ja również piję zieloną herbatę. Jednak by korzystać ze wszystkich jej walorów smakowych i również leczniczych ( tak,tak ) musimy pić liściastą a nie tą z torebek - zaparzamy ją wodą o temp. 70-80 st.- nie wrzątkiem !!! bo traci wszystkie cenne właściwośći . Pierwsze parzenie odlewamy ( są tam zawarte metale ciężkie i inne świństwa) a dopiero drugie i trzecie parzenie tej samej herbaty wydobywa z niej wszystkie cenne składniki. TO WAZNE jeśli naprawdę chcecie korzystać z jej właściwości. Taką recepturę dostałam od Pani która zajmowała się parzeniem różnych gatunków herbat w Chinach. Można ją słodzić niewielką ilością miodu ale nigdy cukrem.
Piszecie w jakiej temp.,ile minut ale nikt nie pisze w jaki sposób tzn.czy wsypujecie liście herbaty do czajniczka ,czy do szklanki,jaką ilość tych listków itp.chciałabym nauczyć się pić tę herbatę ale nie bardzo wiem jak się zabrać do zaparzania a mam już ich kilka torebeczek które dostałam w prezencie.Proszę więc o szczegółowe instrukcje gdyż jestem w tym kierunku laikiem!

uwielbiam zieloną herbatę! piję samą zieloną , zieloną z cytryna , miętą , grejpfrutem , opuncją ;) uwielbiam ja! pić ją zaczęłam chyba 3-4 lata temu , aaaa i dodam że picie zielonej zapobiega próchnicy , dobrze wpływa na trawienie i cerę (rano przemywam twarz zużytym ekspresem) ! dzięki temu nie mam problemu z zębami , z nadwagą cerą i tak dalej i dalej jeśli chcesz być wiecznie piękny i młody pij zieloną !!!!

pije zielona herbate juz dobrych kilka lat i to bez dodatkow (taka jest najzdrowsza)i oczywiscie musi byc lisciasta nigdy z torebki (to gorszy gatunek). Najlepsze efekty daje drugie parzenie. Pije kilka herbat dziennie i tak sie przyzwyczailam ze poslodzona miodem czy cukrem nie smakuje mi.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy pijecie zieloną herbatę?