540
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń32 tys.
  • Odpowiedzi199
  • Ocen na +73
540 ppt ?

Czy popełiłem świętokradztwo? (200)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy popełiłem świętokradztwo?

Napisał(a): ~werwer -

Czy świętokradztwo może być w jakichś warunkach wybaczone i rozgrzeszone? Byłem świadkiem na ślubie swojej siostry, kiedyś byłem bardzo wierzący, obecnie już mniej. Nie byłem u spowiedzi, nawet chciałem właśnie z tej okazji ślubu siostry, no ale nie wyszło. Podczas mszy nie miałem nawet pomysłu, żeby iść do komunii, ale świadkowa (która notabene też u spowiedzi nie była) kiwnęła na mnie głową, potem podeszła do mnie no i musiałem tę komunię wziąć, bo ksiądz do nas podszedł. Czy popełniłem świętokradztwo jeżeli przyjąłem tę komunię w intencji siostry i jej męża? Wiem, że to grzech ciężki, ale czy można uzyskać rozgrzeszenie? Intencji złych nie miałem, no ale jednak popełniłem jednej z najcięższych grzechów - świętokradztwo przeciw Eucharystii. Powinno mnie to nie ruszać, bo od dawna się w Kościele nie pojawiam regularnie, ale niesamowicie mną to wstrząsnęło.
INTERIA.PL

Re: Czy popełiłem świętokradztwo?

Napisał(a): ~regina -

Tak, popełniłeś świętokradztwo, co sam wiesz, bo o tym piszesz. Czy są jakieś okoliczności łagodzące? Cóż, żal za grzechy (nie mnie oceniasz, ale raczej wykazujesz) i mocne postanowienie poprawy. Spowiadasz się z tego, jakby to był jakikolwiek inny grzech. Inna sprawa - czy chcesz się z tego wyspowiadać? Piszesz, że oddaliłeś się od Boga, może to sposób na ponowne spotkanie się z nim?

Napisał(a): ~renatka1212 -

Coraz więcej ludzi popełnia świętokradztwo, bo coraz mniej ludzi w ogóle praktykuje i chodzi do Kościoła, wyznaje wiarę w Boga i szanuje te wartości. Teraz coraz więcej, szczególnie młodych chodzi do Kościoła wtedy, kiedy potrzebuje, a to chrzciny (bo wypada zrobić), a to Komunia (bo jak odmówić dziecku, skoro wszyscy mają), a to ślub (bo piękna otoczka), ale TO NIC DLA NICH NIE ZNACZY. Dlatego nie jest dla nich problemem przyjęcie Ciała Chrystusa w czasie mszy..

Coraz gorzej z tą wiarą u nas.. i być może dlatego, za świętokradztwo trudno jest dostać rozgrzeszenie. W Twoim wypadku raczej dostaniesz, bo widać, że wykazujesz żal za grzechy. W Twoim przypadku zresztą ta sytuacja może stać się dla Ciebie drogą do nawrócenia! Powodzenia!

Napisał(a): gość -

Nie oddalił się od Boga TYLKO od kościoła a to kolosalna różnica! Prawo kanoniczne pozwala w określonych warunkach przyjąć komunię będąc w stanie grzechu ciężkiego należy przed komunią wzbudzić akt żalu.Pamietajmy że komunia nie jest nagrodą jest lekarstwem!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy popełiłem świętokradztwo?