577
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń34 tys.
  • Odpowiedzi211
  • Ocen na +76
577 ppt ?

Czy popełiłem świętokradztwo? (212)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Czy popełiłem świętokradztwo?

Napisał(a): gość -

A może ktoś wie co to jest świętokradztwo,bo żyje już trochę i naprawdę nie wiem,a co to jest spowiedź,co jest napisane spowiadam się panu Bogu i wam bracia i siostry a nie jakiemuś klerykowi który na ambonie wykrzyczał że y zrobił to czy to czy tamto . Nie ma żadnego grzechu bo będąc w kościele odmawiając modlitwy sam się wyspowiales . Spowiedź to wymyślił kler żeby mieć władzę nad ludźmi,a potem donosił władzy.Sama komunia to jest farsa , jak kleryk bierze Brudnymi Pazurami opłatek, gdzie przed chwilą w nosie grzebał i tobie daje do ust . br. br.Pozdrawiam i daję do przemyślenia.

Napisał(a): ~Andrzej T -

Takie świętokradztwo popełniają wszyscy chyba katolicy i wszyscy księża o tym wiedza. Otóż aby przystąpić do komunii, spowiedź musi by kompletna, bo tylko wtedy rozgrzeszenie jest ważne. Czy spotkałeś katolika, który po spowiedzi wynagrodziłby krzywdy które komuś wyrządził? Przeprosił kogoś? Zwrócił skradziony przedmiot? Wyrzucił nielegalne oprogramowanie, czy ściągniętą z Internetu muzykę lub film? I zapłacił za to w odpowiedniej instytucji lub autorowi? I co najważniejsze,, CZY POPRAWIŁ SIĘ PO SPOWIEDZI? To wszystko są warunki otrzymania rozgrzeszenia bez dotrzymania których przystąpienie do komunii jest świętokradztwem. Ponieważ Kościół Powszechny zwany jest z grecka katolickim, wiec i to świętokradztwo powinno być zwane katolickim podobnie jak polskie pijaństwo i złodziejstwo.

Napisał(a): fredka8 -

„Bóg, który stworzył świat i wszystko w nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką” Dz 17:24
JEZUS CHRYSTUS ZŁOŻYŁ JEDYNĄ, OSTATECZNĄ, PRAWDZIWĄ, KRWAWĄ OFIARĘ RAZ NA ZAWSZE !!!!!
Wszelkie msze, miliony "bezkrwawych ofiar" na ołtarzach, eucharystia, tabernakulum, spowiedź na ucho księdzu, oddawanie czci obrazom, figurom, relikwiom to bzdury i wymysł Watykanu, to czysty BIZNES!!! Porównajcie DEKALOG zawarty w Piśmie Świętym z dekalogiem jakiego was wyuczono szczególnie, jak brzmi 2-gie przykazanie! Podobnie rzecz ma się z rzekomym CZYŚĆCEM którego w Piśmie nie ma a na którym KRK zbija niemałą fortunę ( msze gregoriańskie 1500,- zł ) Za wszelkie obrzędy: chrzest, ślub, pogrzeb też pobierają sowite opłaty.
Nazywają was PARAFIANAMI czyli ciemnymi, naiwnymi, bez ogłady! Ludzie, otwórzcie oczy, zacznijcie myśleć. PAN BÓG NIE JEST PRZEKUPNY, ON NIE POTRZEBUJE PIENIĘDZY!!!
Księża nie są potrzebni, oni nie mają żadnej mocy bo "Jeden jest Bóg i Jeden też jest pośrednik między Bogiem a ludźmi - Jezus Chrystus." - Paweł do Tymoteusza I List 2:5 CZYTAJCIE PISMO ŚWIĘTE, W NIM ZAWARTA JEST CAŁA PRAWDA!

Napisał(a): sosna177 -

fredka8 „Bóg, który stworzył świat i wszystko w nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką” Dz 17:24
JEZUS CHRYSTUS ZŁOŻYŁ JEDYNĄ, OSTATECZNĄ, PRAWDZIWĄ, KRWAWĄ OFIARĘ RAZ NA ZAWSZE !!!!!
Wszelkie msze, miliony "bezkrwawych ofiar" na ołtarzach, eucharystia, tabernakulum, spowiedź na ucho księdzu, oddawanie czci obrazom, figurom, relikwiom to bzdury i wymysł Watykanu, to czysty BIZNES!!! Porównajcie DEKALOG zawarty w Piśmie Świętym z dekalogiem jakiego was wyuczono szczególnie, jak brzmi 2-gie przykazanie! Podobnie rzecz ma się z rzekomym CZYŚĆCEM którego w Piśmie nie ma a na którym KRK zbija niemałą fortunę ( msze gregoriańskie 1500,- zł ) Za wszelkie obrzędy: chrzest, ślub, pogrzeb też pobierają sowite opłaty.
Nazywają was PARAFIANAMI czyli ciemnymi, naiwnymi, bez ogłady! Ludzie, otwórzcie oczy, zacznijcie myśleć. PAN BÓG NIE JEST PRZEKUPNY, ON NIE POTRZEBUJE PIENIĘDZY!!!
Księża nie są potrzebni, oni nie mają żadnej mocy bo "Jeden jest Bóg i Jeden też jest pośrednik między Bogiem a ludźmi - Jezus Chrystus." - Paweł do Tymoteusza I List 2:5 CZYTAJCIE PISMO ŚWIĘTE, W NIM ZAWARTA JEST CAŁA PRAWDA!
To wszystko jest jedyną Prawdą.
Co się dzieje z ludżmi, którzy myślą, że za pieniądze dane księdzu....otrzymają zbawienie.
Szok.
Czy przeciętny katolik, miał kiedykolwiek Biblię w ręku?

Napisał(a): ~axel -

Jeśli nie wierzysz w miłosierdzie Jezusa, to rzeczywiście jesteś ateistą. Jezus powiedział: "miłosierdzie moje jest nieskończone..."
"... jeśli kiedykolwiek zdarzy się nam spotkać człowieka przeżywającego udręki i strachy, że może on zgrzeszył przeciw Duchowi Świętemu, nie lękajmy się z całym przekonaniem i dobrocią przekonywać go, że się myli. Choćby grzech mój był największy, choćby nawet był w czymś podobny do grzechu przeciw Duchowi Świętemu, wystarczy uznać swój grzech, wystarczy z ufnością powierzyć się Panu Jezusowi i Jego miłosierdziu, ażeby uzyskać przebaczenie..."

A moim zdaniem to 90% tzw. spowiedzi ma wymiar pozorny, bo aby wykazać żal należy chyba zadośćuczynić za wyrządzone zło. Ciekawe ilu katolików po spowiedzi choćby przeprosiło konkretne osoby,którym wyrządzili zło??? Spowiednik też powinien uwarunkować rozgrzeszenie zadośćuczynieniem? Może gdyby np. plotkarz spojrzal w oczy osobie o której plotkował, to następnym razem ugryzłby się w język zanim zgrzeszy? Ale to tylko takie moje marzenia.N

Napisał(a): ~tom -

Ja rozumiem że jest Pani nie wierzącą ale sposób w jaki wypowiada sie Pani o Eucharystii jest podły.Dla mnie tego typu wypowiedzi są wyrazem braku szacunku do innego człowieka, do jego poglądów, właśnie wierzeń itp. Mogę zrozumieć że dla ateisty życie bez Boga jest oczywiste, ale przychodzi moment kiedy przestaniemy być królem swojego życia i tak jak Pascal mówił. może TAM nic i nikogo nie ma, wtedy to żadna strata, ale jeśli jest to może być po nas... Czasem warto pochylić się nad kruchością tego wafla i go "zeżreć". Taki on kruchy jak nasze życie...Pozdrawiam Panią.

Ten kawałek zlepka z mąki i wody nie jest cialem Chrystusa.
Bluźnierstwem i ciężkim grzechem jest to jeśli ktoś tak uważa.
Chrystus został ofiarowany raz i zwycieżył wszystko poprzez zmartwychwstanie.
Nie ma żadnego przeistoczenia w ciało ani krew,to są tylko diabelskie kłamstwa którymi Szatan chce ludzi oddalić od prawdy i Bożej łaski.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy popełiłem świętokradztwo?