175
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi103
  • Ocen na +0
175 ppt ?

Czy powinnam zamieszkać z chłopakiem przed ślubem? (104)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy powinnam zamieszkać z chłopakiem przed ślubem?

Napisał(a): Gość -

gość
Bzdura!!!
Moje pierwsze małżeństwo było dla mnie piekłem, nie miałam możliwości zamieszkać przed ślubem z moim wówczas przyszłym mężem, mimo, że miałam taki plan, bo "co powiedzą sąsiedzi", "to nie po bożemu" itd... Więc z pokorą posłuchałam rodziców i przyszłych teściów... Niedługo po ślubie okazało się, że mój małżonek jest pod ogromnym wpływem swojej mamusi, ponadto koledzy byli na pierwszym miejscu, z tatusiem sobie też często popijał, był przy tym buntowany przeciwko mnie a w rezultacie stałam się workiem treningowym! Gdybyśmy zamieszkali razem przed ślubem, to prawdopodobnie nie doszłoby do ślubu, bo prawda wyszłaby o wiele wcześniej na jaw i rozstalibyśmy się bez sądu itd...

Od roku jestem szczęśliwą mężatką po raz drugi, z moim obecnym mężem mieszkaliśmy 1,5 roku przed ślubem pod jednym dachem i to była dobra decyzja, jesteśmy zgranym małżeństwem, uwielbiamy ze sobą przebywać, mamy wspólne zainteresowania, bardzo się kochamy i szanujemy, każdemu życzę takiego związku:)

To jak spędzaliście czas przed ślubem skoro nie zauważyłaś, że jest maminsynkiem, pijakiem, nie interesuje się tobą i potrafi być agresywny. Uprawialiście seks przed ślubem?

Nie wiem, czy pierwszy ślub był w kościele, ale jeśli tak, to łamiesz złożoną przysięgę, co odbiera ci wiarygodność.

Jeśli nie był w kościele, to niewielka różnica, czy rozstanie odbyło się przez sąd czy bez sądu, bo dla ciebie małżeństwo jest związkiem czasowym, a nie dozgonnym.

Jesteś w nowym związku od 2,5 roku (może dłużej, bez mieszkania razem). To krótko. Statystyki z USA mówią, że rozpada się tam 50% małżeństw. Z tych, zalegalizowanych związków w których jeden z partnerów ma za sobą rozwód rozpada się 70%.
INTERIA.PL

gość ja mieszkam z moim chlopakiem przed slubem i stwierdzam, ze jest to swietny sprawdzian dla nas obojga,poznaliśmy sie całkiem z innych ston niż do tej pory.Także jestem osoba wierzaca i on i nasi rodzice ale dzis świat sie zmienił nie jest tak samo jak 30 lat temu, trzeba isc z postepem, poczatkawo moi rodzice byli przeciwni, ale pozniej stwierdzili ze lepiej zebysmy sie dobrze poznali przed slubem niż żeby po roku doszło do rozwodu. Musisz sama zadecydowac...
Konkubinaty, rozwody, cudzołóstwo, prostytucja, zdrady, rozpusta to nie jest wynalazek naszych czasów. Nie ma w tym nic nowoczesnego. Skoro jesteś wierząca (zgaduje, że w Chrystusa) to poczytaj Stary Testament. Według Twojej definicji nowoczesności, Sodoma i Gomora były bardziej "nowoczesne" niż współczesny Amsterdam. Słyszałaś takie określenie "najstarszy zawód świata"? Dowiedz się z czego słynął Korynt za czasów Chrystusa. Kim jest "córa Koryntu" albo "koryntianka". To jeden z dowodów na to, że zjawiska, które wymieniłem są tak stare jak ludzkość. Nie sugeruję, że mieszkanie razem to prostytucja, bez wątpienia jednak to jest konkubinat, a seks przed ślubem to rozwiązłość i cudzołóstwo.

Historia lubi się powtarzać. Dokąd ten "postęp" jak to nazywasz prowadzi? Jak się to mieszkanie razem skończy nie po Twojej myśli to opowiesz o tym swojemu mężowi? Myślisz, że pochwali cię, za rozsądek i praktyczność? Myślisz, że jak okaże się, że narzeczony się nie sprawdza, to przerwane tego będzie bezproblemowe, bezbolesne i bez konsekwencji na przyszłość?

Reklama

Napisał(a): gość -

ja napisze tak. Zamieszkałam z chłopakiem przed ślubem i nie żałuje. przez to poznaliśmy się bliżej nie tylko jacy jesteśmy na radce ale jacy naprawdę jesteśmy w codziennym życiu.
A rodzice z czasem za akceptowali moja decyzje. Chociaż mieszkamy razem nadal jestem osoba więżąca i w wkrótce mamy sie pobrać

gość ja napisze tak. Zamieszkałam z chłopakiem przed ślubem i nie żałuje. przez to poznaliśmy się bliżej nie tylko jacy jesteśmy na radce ale jacy naprawdę jesteśmy w codziennym życiu.
A rodzice z czasem za akceptowali moja decyzje. Chociaż mieszkamy razem nadal jestem osoba więżąca i w wkrótce mamy sie pobrać
To czy się pobierzecie to się jeszcze okaże. Wiele par w takiej sytuacji tkwi bardzo długo, bo przerwać coś takiego jest trudno, a z drugiej strony nie jest tak różowo, żeby się pobrać. Można i trzeba się poznać przed ślubem i zamieszkaniem razem, bo potem rozstanie kosztuje wiele.

Reklama

ka14 Mieszkanie razem to świetny sprawdzian dla obu stron.
Ironicznie odpowiem, że mieszkanie we dwójkę nie testuje tego jak się zachowacie, gdy zostaniecie rodzicami. To bardzo wiele zmienia. Może dziecko też uda się wziąć na próbę?

Nie rob tego bo zniszczysz wszystko na odkrywanie siebie i wzajemne poznawanie sie bedziecie miec cale zycie Ci co krzycza ze trzeba sie wyprobowac przed slubem sami tak zrobili i wiedza ze w ten sposob przegrali zycie nie zostaje juz nic tylko nuda i zniechecenie i szukanie okazji na boku albo rozpad malzenstwa Czekajac na slub zachowacie dla siebie szacunek i milosc

Reklama

gość Nie rob tego bo zniszczysz wszystko na odkrywanie siebie i wzajemne poznawanie sie bedziecie miec cale zycie Ci co krzycza ze trzeba sie wyprobowac przed slubem sami tak zrobili i wiedza ze w ten sposob przegrali zycie nie zostaje juz nic tylko nuda i zniechecenie i szukanie okazji na boku albo rozpad malzenstwa Czekajac na slub zachowacie dla siebie szacunek i milosc
Zgadzam się. Ludzie często chcą wciągnąć innych w własne bagno, żeby nie czuć się samotnie. Łatwiej jest im się wtedy oszukiwać, że dobrze wybrali.

gość Jak sprawdzisz czy nadajecie sie do malzenstwa?Kiedy wszystko sie przetestuje,wtedy bierze sie slub.Najpierw musisz wiedziec z kim go bierzesz.
A jak przetestować przyszłą żonę w roli matki? Jak mam przetestować to jak będzie mnie traktować jak będę miał 70 lat? Jak sprawdzić, czy wytrwa w wierności przez 50 lat?

Grzesiek0
gość Jak sprawdzisz czy nadajecie sie do malzenstwa?Kiedy wszystko sie przetestuje,wtedy bierze sie slub.Najpierw musisz wiedziec z kim go bierzesz.
A jak przetestować przyszłą żonę w roli matki? Jak mam przetestować to jak będzie mnie traktować jak będę miał 70 lat? Jak sprawdzić, czy wytrwa w wierności przez 50 lat?
skad wiesz ze chce byc matka?z wiernoscia wiesz jak to jest,trwa pol godziny takie niestety chlopie realia

gość
Grzesiek0
skad wiesz ze chce byc matka?z wiernoscia wiesz jak to jest,trwa pol godziny takie niestety chlopie realia
No ale pytam jak sprawdzić jaką będzie matką dziewczyna, która mówi, że chce nią być. A zmierzam do tego, że nie można sprawdzić cech małżonka, bo nawet on sam nie wie kim będzie w przyszłości.

A co do wierności, to chociaż nie mam pewności, że moja kobieta jest mi wierna, ufam głęboko, że jest. Mam za to pewność, że ja jestem jej wierny. Żyjemy więc w innych realiach.

Grzesiek0

No ale pytam jak sprawdzić jaką będzie matką dziewczyna, która mówi, że chce nią być. A zmierzam do tego, że nie można sprawdzić cech małżonka, bo nawet on sam nie wie kim będzie w przyszłości.

A co do wierności, to chociaż nie mam pewności, że moja kobieta jest mi wierna, ufam głęboko, że jest. Mam za to pewność, że ja jestem jej wierny. Żyjemy więc w innych realiach.
i tu cie mam ,wiecej o cechach dowiemy sie wspolnie mieszkajac niz miala by to byc poslubna niespodzianka.

nNa randke raz ty tygodniu kazdy sie umyje i wyfiokuje na model z zurnala,jak przyjdzie w gosci "na randke" tez talerz odniesie...a tak bez fiokow to juz inne skrzypce,dezodorant sie kurzy :D szczoteczka do zebow lysa na kolano:P

gość
Grzesiek0

i tu cie mam ,wiecej o cechach dowiemy sie wspolnie mieszkajac niz miala by to byc poslubna niespodzianka.

nNa randke raz ty tygodniu kazdy sie umyje i wyfiokuje na model z zurnala,jak przyjdzie w gosci "na randke" tez talerz odniesie...a tak bez fiokow to juz inne skrzypce,dezodorant sie kurzy :D szczoteczka do zebow lysa na kolano:P
Dowiemy się jak zachowuje się nasz partner żyjąc w konkubinacie. Ta informacja nie specjalnie się nam przyda w małżeństwie, bo to zdecydowanie inna sytuacja. Świadczą o tym statystyki rozwodów po konkubinatach na próbę.

Jeśli ktoś akceptuje mieszkanie razem jak mąż z żoną bez postanowienia trwania w związku przez całe życie to niewiele trudniej będzie mu się rozwieść niż wyprowadzić od konkubiny.
Jeśli ktoś myśli "pomieszkamy razem, jak się nie uda to się rozstaniemy" to niewiele trudniej przyjdzie mu "pobierzmy się, najwyżej się rozwiedziemy".
Jeśli komuś nie jest potrzebny papierek, żeby z kimś mieszkać i żyć, to nie przejmie się też papierkiem jak będzie chciał się wyprowadzić od żony lub męża.

Grzesiek0

Dowiemy się jak zachowuje się nasz partner żyjąc w konkubinacie. Ta informacja nie specjalnie się nam przyda w małżeństwie, bo to zdecydowanie inna sytuacja. Świadczą o tym statystyki rozwodów po konkubinatach na próbę.

Jeśli ktoś akceptuje mieszkanie razem jak mąż z żoną bez postanowienia trwania w związku przez całe życie to niewiele trudniej będzie mu się rozwieść niż wyprowadzić od konkubiny.
Jeśli ktoś myśli "pomieszkamy razem, jak się nie uda to się rozstaniemy" to niewiele trudniej przyjdzie mu "pobierzmy się, najwyżej się rozwiedziemy".
Jeśli komuś nie jest potrzebny papierek, żeby z kimś mieszkać i żyć, to nie przejmie się też papierkiem jak będzie chciał się wyprowadzić od żony lub męża.
Mozesz mi wytlumaczyc roznice miedzy zwiazkiem partnerskim po slubie i bez. .czym sie rozni fizycznie i emocjonalnie? Podpisze sie,bo ciekawa jest z Toba rozmowa.....Alexa.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy powinnam zamieszkać z chłopakiem przed ślubem?