6
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń20
  • Odpowiedzi1
  • Ocen na +21
6 ppt ?

Czy racje mial Norwid? (2)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy racje mial Norwid?

Napisał(a): Gość -

Obserwujac przez cale moje dorosle zycie czyli ponad lat 50 coraz bardziej utwierdzam sie iz nasz chyba najwiekszy wieszcz CK.Norwid mial racje mowiac-
"„Oto jest społeczność polska! – społeczność narodu, który, nie zaprzeczam, iż o tyle jako patriotyzm wielki jest, o ile jako społeczność jest żaden … . Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym … Polska jest ostatnie na globie społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród… Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł … Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłanie swe oczy nad człowiekiem …”
Nie byl on odosobniony w swojej opini.
Kanclerz Bismarck powiedzial
"chcac ukarac Polakow trzeba im pozwolic samym sie rzadzic"
I na koniec Pilsudski-
Mam nadzieje iz wszyscy "patrioci" piszacy na tym forum i ci maszerujacy w "Marszach Niepodleglosci" ryczacy raz sierpem raz mlotem... zrozumieja iz patriotyzm to znaczy cos kompletnie cos innego.
Chcialym jeszcze odniesc sie do wydarzen spowodowanych nowela ustawy o IPN.Przelewa sie tutaj fala hejtu antyzydowskiego Dla tyh wszystkich tak myslacych polecam film jaki ukazal sie w niedziele w TVN .Autorem jestP.Lozinski tytul "Miejsce urodzenia" Opowiada on historie polskiego Zyda H.Grynberga ktory po prawie 45 latach wrocil do swej rodzinnej wsi aby dowiedziec sie o losach swego ojca Abrama. Mozna ow film i cala te historie znalezc na YT.
Załączniki:
INTERIA.PL
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy racje mial Norwid?