14
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń106
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +1
14 ppt ?

czy religię można wymyślić? (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

czy religię można wymyślić?

Napisał(a): ~gość -

Moja religia polega na tym że wyznaję rzymsko katolicyzm ale z dodatkowo wymyślonymi zasadami.
dodatkowe zasady z mojej religii:
- chorych należy pozbawiać wszelkich przyjemności ponieważ zostali wybrani przez Boga do dźwigania krzyża ( dlatego zapewnianie rozrywek i telewizorów obraża moje uczucia religijne) ponieważ moja religia nakazuje żeby chorych ludzi pozbawiać wszelkich rozrywek i przyjemnosci
- większość ludzi pójdzie do nieba ok 99%
- ludzi należy dzielić na bardziej i mniej pobożnych
- należy oddawać cześć nie tylko Bogu w trzech osobach i Matce Bożej ale również aniołom archaniołom i innym chórom anielskim
- modlimy się do kogo chcemy modlimy się do Boga Ojca, do Jezusa, do Ducha Świętego, do Maryi, do aniołów, do świętych i do zmarłych
- święta państwo obchodzić można jakie się chce.
- ważna jest modlitwa do anioła stróża połączona z medytacją
- moja religia nakazuje szanować złych ludzi ponieważ po śmierci będą oni najmniejszymi w niebie
- przestępcy będą najmniejszymi ludźmi w chwale Bożej.
INTERIA.PL

Reklama

Re: czy religię można wymyślić?

Napisał(a): ~posoborowie trwa -

Masz wolną wolę, a więc możesz dokonywać wyborów, masz zatem, m.in. fizyczną możliwość wymyślania nowej religii. Sęk w tym, że będzie to fałszywa religia .

Abp Marcel Lefebvre był założycielem Bractwa Św. Piusa X. Zarówno on, jak i to Bractwo, konsekwentnie sprzeciwiali się reformom soborowym i posoborowym. Byli i są za to nazywani niejednokrotnie, jako "schizmatycy", "sekta", czy "lefebryści", mimo że Abp Lefebvre nie wymyślił (!) żadnej nowej religii, wręcz przeciwnie: pozostal wierny Tradycyjnemu Nauczaniu Kościoła i Mszy Św. Trydenckiej. To w wyniku przegłosowania błędncyh decyzji Soboru Watykańskiego II (eufemistycznie nazwano to "otwarciem Kościoła na świat"), pojawiła się "nowa religia" i "nowa teologia".

Cyt."
Przemówienie J. E. arcybiskupa Marcela Lefebvre'a z 8 grudnia 1988 r. wygłoszone w seminarium Świętego Proboszcza z Ars we Flavigny-sur-Ozérain

[...]

Kiedy w swoim czasie przez 12 lat co roku odwiedzałem papieża Piusa XII, którego dobrze znałem, za każdym razem miałem okazję być przyjmowanym przez kardynałów prefektów rozmaitych kongregacji. Zauważyłem wówczas, że miałem do czynienia z pasterzami, z ludźmi, którzy posiadali ducha misyjnego, którzy troszczyli się o zbawienie dusz i o Kościół. Od tamtej pory ma się do czynienia tylko z administratorami. Nie zaprzątają oni sobie umysłów zbawieniem dusz i Kościołem. Wszystko jest chłodne i biurokratyczne.

[...]
André Frossard cytuje w swojej książce definicję Jana Pawła II jego własnej wiary: <<Moja wiara jest to ujawniane się mojej podświadomości.>> To odpowiada dokładnie definicji modernistycznej. Albowiem jeśli wiara jest wytworem podświadomości, każdy może posiadać swoją własną wiarę. W ten sposób doszło do Asyżu.
[...]
Kościół na podstawie Tradycji uczy nas czegoś całkiem przeciwnego, mianowicie tego, że nasza wiara jest związana z nauką naszego Pana Jezusa Chrystusa, z Objawieniem. Nie możemy wybierać danego nam Objawienia wedle własnego widzimisię, tylko mamy do niego mocno przylgnąć naszym rozumem. To jest wiara. Musimy się podporządkować <<Credo>>, Katechizmowi Soboru Trydenckiego. Tego nie da się zmienić.
[...]
Ale jest faktem, że w niebie nie ma ekumenizmu. Jeśli papież będzie chciał praktykować w niebie ekumenizm, to się rozczaruje. [...]. "

(z: "Aby Kościół trwał. Arcybiskup Lefebvre w obronie Kościoła i papiestwa. Dokumenty z lat 1971 - 1990", przełożył Grzegorz Bębnik, Wydawnictwo "Te Deum", Warszawa 2011)

Reklama

Napisał(a): pintapalec -

Znalezione w necie (Facebook)

Oto wielka tajemnica wiary
Dawaj nam kasiore a my - czary-mary
Za woreczek euro lub wiekszy - zlotowek
Walniemy ci odpust albo też pochówek
Wleziemy z butami wszędzie, by mamonę brać
A ty nasz wierny baranie, prędko za to płać
Kiedy juz uwierzysz w rózne debilizmy
To za pare stowek zrobimy egzorcyzmy
A baranki nasze przepełnione strachem
Geby nie otworzą jak jeżdzim Maybachem
Nie ma na lekarzy? Po co leczyć chamów?
Dla ciemnego luda mamy kapelanów.
Nie bedzie zbawienia parafialny baranku nasz boży
gdy na tym padole kasy nie wylożysz
Nie Bóg i nie wiara sa ważne pasterzom
Ale jak oskubać tych, co wciaż w nich wierzą

Reklama

Napisał(a): Gość -

przecież na zadane pytanie o tym czy religię można wymyslić
lub tez że tak powiem sama z siebie się stworzy jest już odpowiedz
religia Cargo
jak ktos nie wie o co chodzi odsyłam tutaj
samemu można poszperac jest w sieci sporo materiało u tym jak powstała religia co daje do myslenia w stosunku do panujących religii na swiecie

nie mogę dodac linku normalnie na forum które wiecznie ma problem z najprostszymi sprawami wiec musze go dodac tutaj w inny sposóbhttp://natema(...)niebios
« Wróć do tematów
Do góry strony: czy religię można wymyślić?