10
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń159
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +-34
10 ppt ?

Czy seks podczas okresu chroni przed ciążą? (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy seks podczas okresu chroni przed ciążą?

Napisał(a): ~Pytanie -

Hej, mam takie pytanie,czy seks podczas okresu chroni przed ciążą? Czytałam o tym i opinie na ten temat są podzielone. Moim zdaniem jak mam okres to nie mogę zajść w ciążę, ale chce się upewnić,jak to w końcu jest?
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: Czy seks podczas okresu chroni przed ciążą?

Napisał(a): gość -

Niby co miało by wtedy chronić przed ciążą?
Organizm kobiety w czasie menstruacji wytwarza jakieś plemnikobójcze substancje..? Nic takiego nie występuje, więc ciąża jest możliwa, ale muszą być spełnione wymagane warunki, aby doszło do zapłodnienia.
Jakie?
Nieprawidłowe, wymagające leczenia zaburzenia hormonalne, rozstrajające prawidłowe funkcjonowanie systemu rozrodczego kobiety.
Objawia się to tym, z kolejne cykle trwają różną ilość dni, z dużymi wahaniami. Jeżeli trafiają się komuś bardzo krótkie cykle (mniej niż 25 dni) a do tego wydłużone menstruacje (powyżej 5 dni - takie też wymagają leczenia), to właśnie wtedy może dojść do zapłodnienia, po zaplemnieniu z seksu, najczęściej w końcowej fazie okresu. W krótkich cyklach owulacja występuje krótko po zakończeniu menstruacji, więc plemniki mogą dotrwać jajeczkowania.
Przykład:
Cykl 24 dni - odejmujemy od tej liczby 14 dni, czyli owulacja wystąpi w 10 dniu cyklu. Pierwszy dzień cyklu to początek krwawienia, które trwało 6 dni. Seks odbył się na przełomie 5-6 dnia menstruacji, czyli na 4 dni przed owulacją. Wtedy jest szansa na ciąże, choć nie u każdej pary, bo typowo plemniki żyją do 3 dni, ale przy dobrej jakości mogą przeżyć i do 4-5 dni, więc ryzyko istnieje. Oczywiście im cykl krótszy, tym ryzyko rośnie.
Wszystko zależy kiedy doszło do zaplemnienia - W opisanym przypadku seks, który odbył by się we wcześniejszych dniach miesiączki nie doprowadzi do zapłodnienia.

Przy prawidłowym, regularnym jak skała cyklu między 25-35 dniowym ryzyko ciąży z seksu, w czasie prawidłowej menstruacji 3-5 dniowej jest zerowe.

Ot to wszystko, co w tym aspekcie trzeba wiedzieć, jak to naprawdę jest.
Derick

Reklama

Re: Czy seks podczas okresu chroni przed ciążą?

Napisał(a): ~daria19 -

Podobno z tego co czytałam owulacja moze być też podczas okresu.... ale nie wiem. Bardzo lubie sex ale mam takie szczęscie że zawsze musze go dostać kiedy mój facet przyjeźdza do mnie a widzimy się w weekendy. Ostanio odkryłam nowoczesne tampony w których można się kochać http://wzaufa(...)-8/7229 .Miałam obawy czy taka gąbeczka sprosta jeszcze podczas okresu. Wyobraźcie sobię że mój facet nic nie poczuł i się jeszcze pytał co ja jestem taka spięta.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy seks podczas okresu chroni przed ciążą?