Odpowiadasz na:
Czy seks podczas okresu chroni przed ciążą?

~Pytanie
Temat dodał(a):
~Pytanie -
Hej, mam takie pytanie,czy seks podczas okresu chroni przed ciążą? Czytałam o tym i opinie na ten temat są podzielone. Moim zdaniem jak mam okres to nie mogę zajść w ciążę, ale chce się upewnić,jak to w końcu jest?

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Czy seks podczas okresu chroni przed ciążą?

Napisał(a): Gość -

panmalodobry Na pewno ciąża chroni przed okresem.
Ha ha ha ha :P

Re: Czy seks podczas okresu chroni przed ciążą?

Napisał(a): Gość -

Na pewno ciąża chroni przed okresem.

Reklama

Re: Czy seks podczas okresu chroni przed ciążą?

Napisał(a): gość -

Niby co miało by wtedy chronić przed ciążą?
Organizm kobiety w czasie menstruacji wytwarza jakieś plemnikobójcze substancje..? Nic takiego nie występuje, więc ciąża jest możliwa, ale muszą być spełnione wymagane warunki, aby doszło do zapłodnienia.
Jakie?
Nieprawidłowe, wymagające leczenia zaburzenia hormonalne, rozstrajające prawidłowe funkcjonowanie systemu rozrodczego kobiety.
Objawia się to tym, z kolejne cykle trwają różną ilość dni, z dużymi wahaniami. Jeżeli trafiają się komuś bardzo krótkie cykle (mniej niż 25 dni) a do tego wydłużone menstruacje (powyżej 5 dni - takie też wymagają leczenia), to właśnie wtedy może dojść do zapłodnienia, po zaplemnieniu z seksu, najczęściej w końcowej fazie okresu. W krótkich cyklach owulacja występuje krótko po zakończeniu menstruacji, więc plemniki mogą dotrwać jajeczkowania.
Przykład:
Cykl 24 dni - odejmujemy od tej liczby 14 dni, czyli owulacja wystąpi w 10 dniu cyklu. Pierwszy dzień cyklu to początek krwawienia, które trwało 6 dni. Seks odbył się na przełomie 5-6 dnia menstruacji, czyli na 4 dni przed owulacją. Wtedy jest szansa na ciąże, choć nie u każdej pary, bo typowo plemniki żyją do 3 dni, ale przy dobrej jakości mogą przeżyć i do 4-5 dni, więc ryzyko istnieje. Oczywiście im cykl krótszy, tym ryzyko rośnie.
Wszystko zależy kiedy doszło do zaplemnienia - W opisanym przypadku seks, który odbył by się we wcześniejszych dniach miesiączki nie doprowadzi do zapłodnienia.

Przy prawidłowym, regularnym jak skała cyklu między 25-35 dniowym ryzyko ciąży z seksu, w czasie prawidłowej menstruacji 3-5 dniowej jest zerowe.

Ot to wszystko, co w tym aspekcie trzeba wiedzieć, jak to naprawdę jest.
Derick

Re: Czy seks podczas okresu chroni przed ciążą?

Napisał(a): Gość -

Oczywiście, ze nie. Chroni prezerwatywa albo tabletki.

Reklama