28
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń157
  • Odpowiedzi26
  • Ocen na +0
28 ppt ?

czy śmierc jest zła? (27)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: czy śmierc jest zła?

Napisał(a): minimax777 -

Dla tego co jest RZECZYWISTE (niezmienne) w nas nie ma smierci. Umiera tylko to co jest czasowe ...a to koniecznosc ...bo SMIERC to TYLKO transformacja do nowego zycia ...w nowym ciele i z nowa osobowoscia. Jest wiec to KONIECZNOSCIA ...by zycie rozwijalo sie w ciagle to nowych formach. Jak wiec smierc moze byc ZLA ??? Herezje religijne wmawiaja nam ze jest inaczej .. ale PRAWDA zawarta jest w NATURZE ...wystarczy sie jej przyjrzec i sa tam odpowiedzi ... dla ludzi bez konskich klapek na oczach. Gdyby nie te herezje ..czlowiek nie kumulowalby psychicznego strachu przed smiercia (a dzieje sie to od malego jak nam ten strach ZASZCZEPIA) w swoim ciele/psychice i by ..... PRAWDZIWIE ZYL ... a nie wegetowal.

Napisał(a): ~Afro -

minimax777 Dla tego co jest RZECZYWISTE (niezmienne) w nas nie ma smierci. Umiera tylko to co jest czasowe ...a to koniecznosc ...bo SMIERC to TYLKO transformacja do nowego zycia ...w nowym ciele i z nowa osobowoscia. Jest wiec to KONIECZNOSCIA ...by zycie rozwijalo sie w ciagle to nowych formach. Jak wiec smierc moze byc ZLA ??? Herezje religijne wmawiaja nam ze jest inaczej .. ale PRAWDA zawarta jest w NATURZE ...wystarczy sie jej przyjrzec i sa tam odpowiedzi ... dla ludzi bez konskich klapek na oczach. Gdyby nie te herezje ..czlowiek nie kumulowalby psychicznego strachu przed smiercia (a dzieje sie to od malego jak nam ten strach ZASZCZEPIA) w swoim ciele/psychice i by ..... PRAWDZIWIE ZYL ... a nie wegetowal.
Wegetacja to słowo kluczowe do twoich rozważań. Wszystko co wegetuje nie mając pojęcia o początku a ni końcu swojego istnienia pasuje do twojego myślenia. Z człowiekiem jest inaczej my myślimy mamy świadomość przemijania i nieuchronnego końca. To żadne dla mnie pocieszenie że materia z której jestem zbudowany ulega ciągłemu obiegowi w przyrodzie. A co z moimi myślami moją świadomością, moim doświadczeniem. To nie są herezje bez wiary w życie wieczne to tragedia.

~Afro
minimax777 Dla tego co jest RZECZYWISTE (niezmienne) w nas nie ma smierci. Umiera tylko to co jest czasowe ...a to koniecznosc ...bo SMIERC to TYLKO transformacja do nowego zycia ...w nowym ciele i z nowa osobowoscia. Jest wiec to KONIECZNOSCIA ...by zycie rozwijalo sie w ciagle to nowych formach. Jak wiec smierc moze byc ZLA ??? Herezje religijne wmawiaja nam ze jest inaczej .. ale PRAWDA zawarta jest w NATURZE ...wystarczy sie jej przyjrzec i sa tam odpowiedzi ... dla ludzi bez konskich klapek na oczach. Gdyby nie te herezje ..czlowiek nie kumulowalby psychicznego strachu przed smiercia (a dzieje sie to od malego jak nam ten strach ZASZCZEPIA) w swoim ciele/psychice i by ..... PRAWDZIWIE ZYL ... a nie wegetowal.
Wegetacja to słowo kluczowe do twoich rozważań. Wszystko co wegetuje nie mając pojęcia o początku a ni końcu swojego istnienia pasuje do twojego myślenia. Z człowiekiem jest inaczej my myślimy mamy świadomość przemijania i nieuchronnego końca. To żadne dla mnie pocieszenie że materia z której jestem zbudowany ulega ciągłemu obiegowi w przyrodzie. A co z moimi myślami moją świadomością, moim doświadczeniem. To nie są herezje bez wiary w życie wieczne to tragedia.
WIARA w cokolwiek to GLUPOTA ....bo masz TYSIACE watpliwosci ZAWSZE. Poznaj SIEBIE a nie bedzies zmusial w NIC wierzyc.... Ale by poznac SIEBIE potrzeba porzucic wiare we WSZYSTKO.... nie ma innej drogi.

Czy naprawde myslisz ze jestes swoimi myslami i cialem ???

Przeczytaj to co napisalem w tym wpisie i zastanow sie nad tym ... moze Ci to pomoze cos zrozumiec ..:https://forum(...)trona,2

Zaczyna sie tak: "Zrodlem wszystkiego co egzystuje jest ..." jest tuz za Video z Eckhartem Tolle.

Pzdrv

Napisał(a): ~Afro -

minimax777
~Afro
minimax777

Tak w swoim myśleniu człowiek jest wolny i nieograniczony przez nikogo i nic. Mówimy o ludziach zdrowych.

Wiara w życie wieczne to nie byle co jeśli w to nie wierzysz to pozostaje wiedza czyli obieg energii i materii w przyrodzie na który nie mamy żadnego wpływu,

~Afro
Co do WEGETACJI ... a nie ZYCIA ..

Jesli znasz angielski to poszukaj w necie tej ksiazki "LESTER LEVENSON "No attachments, No aversions" jest w formacie pdf. To jego autobiografia. W drugiej czesci ksiazki jest opis tego CO TO ZNACZY ZYC. On tak zyl przez ponad 40 lat .. ale zanim to nastapilo to w 1962 lekarze powiedzieli mu ze musi umrzec ..(serce) a mial TYLKO 42 lata. On wszyskto naprawiel i tym zmienil swoje zycie. Jest to NIE do UWIERZENIA co on potrafil .. a kazdy czlowiek tak moze zyc...GDYBY nie BYL GLUPI ..czytaj wierzyl w BAJKI (jakiekolwiek... nie musza byc religijne). Pzdrv

~Afro
minimax777
~Afro
minimax777

Tak w swoim myśleniu człowiek jest wolny i nieograniczony przez nikogo i nic. Mówimy o ludziach zdrowych.

Wiara w życie wieczne to nie byle co jeśli w to nie wierzysz to pozostaje wiedza czyli obieg energii i materii w przyrodzie na który nie mamy żadnego wpływu,
Czy przeczytales to co napialem (patrz moj link) ...zanim powyzsze slowa napiasales ???
« Wróć do tematów
Do góry strony: czy śmierc jest zła?