21
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń874
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +0
21 ppt ?

Czy szczepienie przeciw HPV jest bezpieczne? (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy szczepienie przeciw HPV jest bezpieczne?

Napisał(a): Gość -

Przy mojej ostatniej wizycie u ginekologa dostałam ulotkę o szczepieniu przeciwko wirusowi HPV. Szczepionka ma za zadanie chronić przed wirusem, który powoduje raka szyjki macicy. Szczepieniom powinny się poddawać młode dziewczyny, które nie współżyły jeszcze seksualnie, więc nie były narażone na złapanie wirusa. Co prawda – moja inicjacja była dawno, ale zastanawiam się nad tym szczepieniem. Tyle, że sama szczepionka jest bardzo droga, a słyszałam także, iż kilka dziewczyn zmarło po jej wstrzyknięciu.

Powiedzcie proszę czy warto się szczepić?
Czy to bezpieczne i rzeczywiście chroni przed rakiem?
INTERIA.PL

Re: Czy szczepienie przeciw HPV jest bezpieczne?

Te szczepienia są cholernie drogie. Sama także dostałam ulotkę od mojej doktorki, ale nie wiem czy się zdecyduję. Co prawda rozmawiałam z nią o ryzyku, ale te wypadki śmierci to pojedyncze wypadki i mogły się zdarzyć w wypadku każdej innej szczepionki.

Ja byłam szczepiona na HPV gdyz miałam podejrzenie raka szyjki maciciy... wspolzylam juz seksualnie przed tym zabiegiem i moj ginekolog o tym wiedzial... ale nic mi sie nie stalo, czułam sie dobrze itp. szcepionki rzeczywiscie sa drogie: sa to 3 serie jedna szczepionka kosztuje 450 złotych... Ale pamietajcie babeczki ze zdrowie jest nawazniejsze!

Reklama

W Stanach zaleca sie ta szczepionke tylko osobom, ktore nie wspolzyly (jak juz masz wirusa to i szczepionka ci nie pomoze). Jesli wspolzylas ... jedynie co mozesz zrobic to test, ktory ci powie czy nosisz w sobie wirusa czy nie.
Osobiscie nie slyszalam o przypadkach efektow ubocznych tej szczepionki ale sama majac szanse sie zaszczepic, nie zrobilam tego.

Reklama

Gość Mnie sie wydaje ze jest skuteczne.Ja sama teraz zaszczepiłam sie przeciw zapaleniu pecherza szczepionką urovaxom i widze zdecydowana poprawe.Wiec tamta szczepionka pewnie tez jest korzystna.
A wczesniej leczyłas sie jakos pod tym kątem,w takim sensie ze lekarz przepisywał czesciej antybiotyki ?

Reklama

W USA zanotowano około 30 nagłych przypadków śmiertelnych tuż po zażyciu tej szczepionki. Warto tutaj zaznaczyć, że są to informacje oficjalne. Zaś polityka tego systemu jest taka, iż tylko 1% do 10% przypadków zgonów / powikłań jest oficjalnie odnotowywanych jako bezpośredni skutek szczepienia. A co z pozostałymi 90 - 99% zgonów i powikłań? To proste: nie są one oficjalnie kojarzone ze szczepieniem.
Link do art.http://niepop(...)ciw-hpv

Napisał(a): gość -

Ja tam nie wiem, czy to bezpieczne czy nie, czy jest tam rtęć czy nie, ale jeśli może to ochronić dziewczyny przed rakiem czy przed kłykcinami to ja swoje córki pozaszczepiam. Sama miałam kłykciny i wiem, co to oznacza i ile trwa i kosztuje leczenie. Zresztą możecie sobie tu poczytać na ten temat:http://klykci(...)czenie/
Wypowiadają się eksperci, dermatolodzy i wenerolodzy, m.in. dr. Igor Michajłowski, kierownik clinica dermatologica w Gdańsku, gdzie lecza takie rzeczy.
Mnie to naprawdę przekonuje.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • szczepienie na zapalenie pęcherza
Do góry strony: Czy szczepienie przeciw HPV jest bezpieczne?