Czy sztuczna inteligencja napędzi polską gospodarkę? (5)

Czy sztuczna inteligencja napędzi polską gospodarkę?

Temat dotyczy artykułu: Czy sztuczna inteligencja napędzi polską gospodarkę?

W ciągu najbliższej dekady skumulowany wpływ sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence/AI) na światową gospodarkę może wynieść od 1,5 do 3 bln USD, co przełoży się na przyspieszenie wzrostu PKB nawet o 1-2 pkt proc. Twórcy raportu „Iloraz sztucznej inteligencji” przygotowanego na zlecenie polskiego oddziału Microsoft szacują, że w przypadku polskiej gospodarki sztuczna inteligencja odpowiadała w ostatnich latach jedynie za 0,1-0,2 pkt proc. wzrostu.

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~Adam Jezierski -

Nowoczesnym wynalazkiem służącym zaganianiu ludzi do roboty jest konsumpcjonizm.

Wykorzystujemy naturalną skłonność do konkurowania i wywyższania się ponad innych. Przy pomocy szkoły, indoktrynacji i reklamy wmawiamy ludziom, że różne niepotrzebna rzeczy są im niezbędne. Że te niepotrzebne rzeczy (NR) powinni mieć w najnowocześniejszych wersjach. Często ogłaszamy, że moda się zmieniła i stare niepotrzebne rzeczy są już nie cool. Wstyd je posiadać i trzeba koniecznie wymienić na nowsze modele NR. Sprytnymi metodami powodujemy, że najmodniejsze, oryginalne i firmowe NR są bardzo drogie.Ludzie nie zrobią rewolucji, ponieważ nie są głodni, mają gdzie mieszkać i w co się ubrać. Biorą się ostro do roboty, ponieważ nie mają najnowszych modeli Niepotrzebnych Rzeczy, albo mają gorsze wersje od sąsiada.

Pozornie szafa gra. Okazało się jednak, że nastąpiło przegięcie. Ludzie oszaleli i w wyścigu, żeby posiadać najlepsze w całej wsi NR zaczęli zadłużać się ponad wszelką miarę.

Ludzkości znowu zagraża katastrofalna rewolucja. A wydawało się, że konsumpcjonizm jest panaceum na wszelkie problemy społeczne.

Wszyscy są w strachu. Tylko kibole, kandydaci na wodzów narodu i niektórzy komentatorzy internetowi z wielką nadzieją oczekują przyszłego przebiegu wydarzeń.

Przeczytaj: >>> Wielka Korporacja Syzyfa wyzionęła ducha

Adam Jezierski
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Adam Jezierski -

"Sztuczna inteligencja" w takim znaczeniu jak w tym artykule to system powszechnej inwigilacji mający na celu identyfikację potencjalnych ofiar czyli klientów na towary. Towary które są tym ludziom potrzebne albo jest szansa wmówienia im, że ich potrzebują.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Jan z PiS -

Po co na sztuczna inteligencja skoro naturalna inteligencja i geniusz Jarosława Kaczyńskiego nam wystarczy !!!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~zadaniowymi ! -

Nie mylmy inteligencji z logicznymi układami , inteligencja jest gorąca a te układy są zimne i są , od do ? .
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~DD -

A czy istnieje coś takiego jak sztuczna inteligencja? Raczej nie. Ale politycy lubią tą nazwę.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz